En güçlü 10 Anime Maskotu
Bir çok anime maskotu zararsız gözükse de, bazıları o tatlı görünüşlerinin arkasında sınırsız güç ve potansiyel saklıyorlar.

En güçlü 10 Anime Maskotu

Bir çok anime maskotu zararsız gözükse de, bazıları o tatlı görünüşlerinin arkasında sınırsız güç ve potansiyel saklıyorlar.

Geniş bir ilişki yelpazisine sahip ve unutulmaz karakterler içeren bir çok anime en akılda kalıcı ve en popüler karakteri maskot olarak temsil etmesi için seçerler. Genellikle sevimli hayvan karakterler serinin maskotları olurlar, sevimli tasarımları ve cıvıl cıvıl kişilikleri ile izleyenleri kendine hayran bırakırlar.

Bu sevimli hayvanların tonlarca malını üretiyorlar  ve sıklıkla popülerite anketinin  üst sıralarında yer alıyor. Anime maskotları, zararsız komik kabartmalardan tuhaf, gülünç yaratıklara kadar çeşitli biçimlerde olur. Bir çok anime maskotu zararsız gözükse de, bazıları o tatlı görünüşlerinin arkasında sınırsız güç ve potansiyel saklıyorlar.

10. Fairy Tail'den Happy, Sevimli Bir Maskotundan Çok Daha Fazlası

Fairy Tail'in  sevimli kedi maskotu, Happy normal kediden kat ve kat daha güçlü hatta insandan bile. O kedilere benzeyen Exceeds ırkına ait ve sadık bir lonca üyesi olarak Natsu'ya yardım ediyor.

Happy büyüsünü kullanırken sırtında bir çift melek kanadı çıkar, kanatları ile sadece gökyüzünde uçmaz ayrıca kendisinde daha ağır eşyalarıda taşıyabilir. Küçük ve kırılgan yapısı rağmen Happy sağlam ve  hızlı bir büyücü, kendisinden daha güçlü rakiplere karşı aynı seviyede savaşabilir.

9. Pikachu Haklı Olarak Tüm Pokémon Serisinin Maskotudur.

Pokémon reklamları anında tanınan, unutulmaz ve sevimli karakterlerle dolu. Yine de Ash'in ilk pokémonu, Pikachu iki serinin ve Nintendo şirketinin öncelikli maskotu. Elektirk tipi pokémon olan Pikachu, savaşta son derece yararlı olan sayısız etkili yeteneğe sahiptir.

Ancak Ash'in bir pokémon eğitmeni olarak uzun yolculuğu sırasında, ilk pokémonuna bir arkadaş olarak bağlandı. Pikachu'nun sevimli tasarımı, etkileyici gücü ve sevimli kişiliği, animenin en sevilen maskotlarından biri olarak pokémonun imzası haline getiriyor.

8. Jojo'nun Tuhaf Macerası'ndan Iggy: Stardust Crusaders, Stand kullanıcısı Boston Terrier

The Fool, New York şehrinin başıboşlarının eski kralı, Jojo'nun Tuhaf Macerası'ndan Boston Terrier Iggy: Stardust Haçlıları, Stand yeteneğini kullanarak zirveye ulaşmak için savaştı. Iggy, dizideki tek insan olmayan Stand kullanıcısı olmasa da, kesinlikle aralarında en yetenekli olanı.

The Fool, büyük dayanıklılığa sahip basit, çok yönlü bir kum temalı standdır. The Fool şekil değiştirmeyi kullanabilir ve doğrudan Stand'da başlatılan herhangi bir saldırıdan kaçınabilir. Haçlılara karşı güçlü bir müttefik olmasına rağmen, Iggy'nin en büyük kusuru, kaba yetiştirilmesinden geri getirdiği çekilmez kişiliğidir.

7. One Piece'den Tony Tony Chopper, Mürettebatının Yalnızca Sağlığından Sorumlu Değildir.

Hasır Şapkanın ünlü maskotu Tony Tony Chopper, Luffy ile birlikte One Piece'in yüzü olarak kabul edilmesi yanlış değildir. Hito Hito no Mi Şeytan Meyvesini yedikten sonra, Drum adasından normal bir ren geyiği iken ren geyiği-insan melezine dönüşme yeteneğini kazanarak ayrıldı ve bu onu Luffy'nin ekibinin güçlü bir müttefiği haline getirdi.

Chopper'ın asıl mesleği doktor olmasına rağmen, olağanüstü bir cesaretle Hasır Şapkalara mücadelelerde yardım edebilir. Chopper, ren geyiği ile insan arasında farklı fiziksel formlara geçiş yapabilir ve bu da ona önemli bir savaş avantajı sağlar.

6. Gintama'nın Yorozuya'sını, Normal Bir Evcil Hayvan Yerine Güçlü Bir Köpek Tanrısı Sadaharu'yu Koruyor

İkonik komedi animesi Gintama'daki maskotlarıda beklenmedik bir karakterle geliyor. Yorozuya'nın imza karakteri, Kagura'nın evcil köpeği Sadaharu, şovdaki diğer tüm karakterler kadar olağanüstü. Devasa gövdesiyle izleyiciyi korkutması çok doğal, ancak Sadaharu'nun sadece büyüklüğü değil, daha bir çok garip özelliği var.

Aslında, Yorozuya'nın kabarık maskotu, Dünya'nın manevi güvenliğini korumaktan sorumlu bir İnugami ya da bir Yıkım Tanrısıdır. Onun normal büyüklüğü gerçek gücünün sadece bir kısmı. Doğru miktarda çilek ve süt diyeti ile daha da büyüyebilir ve kontrol edilemeyen bir canavara dönüşebilir.

5. Madoka Magica'dan Kyubey, Bildiğiniz Büyülü Kız Yoldaşı Gibi Değildir.

Puella Magi Madoka Magica'nın şirin bir büyülü kız(magical girl) serisinden korkunç bir psikolojik gerilime dönüşmesi, birçok hayranı şaşkına çevirdi ve dizi böylelikle kült-klasik statüsünü kazandı. Daha sonrasın da, gösterinin maskotu olan sevimli Kyubey'in kötü adama dönüşmesiyle anime tarihinin en nefret edilen karakterlerinden biri oldu.

Görünüşte zararsız olan yaratık aslında bir İnkübatör, insan duygularını algılamayan bir yaratık ırkıdır. Daha da kötüsü, bu ırk genç kızların ruhlarını enerji olarak topluyor. Kyubey, sınırsız miktarda atılabilir "bedene" sahip olduğu için ölümden bile korkmuyor, bu da onu inanılmaz derecede güçlü bir düşman yapıyor.

4. Inuyasha'dan Kirara, Normal Görünüşünden Çok Daha Şeytani

Inuyasha, farklı güç ve güç seviyelerinde çeşitli şeytani yaratıklarla dolu bir gösteri. İlk bakışta, Sango'nun sevimli arkadaşı Kirara'nın, serideki en güçlü şeytani ruhlardan biri olacağı kimse aklına gelmez.

Yine de, bu sevimli maskot, en güçlü rakiplerini bile yenebilecek çok daha korkunç keskin dişli kedi iblisine dönüşebilir. Kirara'nın nekomata formu korkutucu olabilir, ancak normal görünüşü izleyiciyi kendine hayran bırakan sevimli bir kedidir.

3. Sevimli Nyanko-Sensei, Serinin En Güçlü Ruhudur.

 

Natsume Yuujinchou, Japon folklöründe doğaüstü canavar ve ya ruhlar olarak da bilinen yokailerin inanılmaz derecede tehlikeli, güçlüsü, arkadaş canlısı ve sevimli gibi bir çok çeşidi olan yokailerden bahsetmektedir. Animenin maskotu, Natsume'nin de koruması olan Madara, bu tanımların hepsine girebilir.

Maneki-Neko formundayken Nyanko-sensei, kurnaz gözleri ve büyük, kabarık bir vücudu olan sevimli, zararsız bir kediye benziyor. Yine de, gerçek canavar formu korkunç ve sınırsız gücü olması, onu animedeki en güçlü yokailer arasına girmesi sağlıyor. Hatta dünyanın en güçlü ruhu olduğunu iddia ediyor ve henüz yanlış olduğu kanıtlanmadı.

2. Gintama Elizabeth'in Gerçek Doğası, Görünüşünden Bile Daha Tuhaf

Gintama'nın alışılmışın dışında karakterler yaratma sevgisi , Joui isyancı Katsura'nın komik tuhaf evcil hayvan arkadaşı Elizabeth'in de parlamasını sağladı. Elizabeth'in şüpheli görünüşü ve bilinmeyen kökene bir sahip olması onları animenin ayrılmaz isyancı ikilisi haline gelmesine engel olmadı ve animenin en komik anlarında da yer aldılar.

Gintama Silver Soul arc'ın doruk noktasında Elizabeth'in bir zamanların görkemli krallığı olan Amanto'nun, Oukoku ulusunun kayıp varisi olduğu ortaya çıktı. Anılarının tekrar hatırladıktan sonra, Dragonia olarak da bilinen prens eskisinden daha da güçlü hale gelir. Elizabeth'in gözlerinden lazer çıkarma ve ağzından roket fırlatma kabiliyeti göz önüne alındığında bu pek mümkün görünmüyor.

1. Puck, Re: Zero Evrenin En Yetenekli Ateş Büyüsü Kullanıcısıdır.

Re: Zero dünyası, kedi benzeri maskotu Puck'un iyi kalpli ve iyi huylu bir ruh olduğu için ona minnettar olmalıdır. Tüm dünyayı sahip olduğu Büyük Ateş Ruhu sayesinde yok edebilecek güce sahip olan bu küçük sevimli canlı Sonun Canavarı ünvanını hak ediyor.

Neyse ki, Puck'ın Emilia ile anlaşması vardır, ona karşı aşırı koruyucu ve düşkündür. Yine de, Puck son derece güçlü ve acımasız bir sihir kullanıcısıdır, neşeli tavrı ve zararsız görünümü sizi aldatmasın.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

1 comment

Ruu
This comment contains spoilers. Click here if you want to read.

Emin değilim ama Re:Zero'daki Puck buz ruhu değil miydi?

Derleme için teşekkürler...

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

Disqus Yorumları