My Anime List'te En Sevilen 10 Karekter
Sadece 10 tane karakteri favorileyebildiğiniz sistemi sayesinde, insanların her karakteri favorileyememesini sağlayan ve yıllar içinde bir karakterin gerçekten ne kadar sevildiğini bize göstermeyi başaran My Anime List'in favori sistemindeki en çok favori alan 10 karaktere gelin, sizlerle bir göz atalım.

1. Naruto Uzumaki

Naruto Uzumaki

10. sırada büyük shounen üçlülerinden birinin ana karakteri, anime ile arası olmayanların bile bildiği bir sıfat, Naruto bizi karşılıyor.  Kendisini tam 80.787 kişi favorilemiş ve 11. sıradaki gutsa 7.000 favori fark atmış. Listede olmaması daha tuhaf olurdu diyebileceğimiz bir karakter.

2. Edward Elric

Edward Elric

9. sırada 13 yıldır My Anime List'te zirveyi kendine mesken edinmiş, neredeyse başka kimseyi 1. sıraya oturtmayan muhteşem seri "Fullmetal Alchemist: Brotherhood'un" muhteşem başkarakteri Elric var.
Seri boyunca geçirdiği karakter gelişimi ve sağlam kişiliği ile bu listeye girmeyi kesinlikle hak ediyor.
Kendisinin tam 85,040 favorisi var. 

3. Rintarou Okabe

Rintarou Okabe

8. Sırada Okarin var, tutturuu. Light Novelden uyarlanan ve aşırı başarılı ve popüler olmuş "Steins;Gate" anime serisinin başkarakteri. Seri boyunca hikayeyi kendisinin gözünden gördüğümüz, matrak, keyifli bir kişiliğe sahip kalan ve özellikle serinin sonlarına doğru gittikçe zor kararlar vermek zorunda kaldığında kişiliğini daha iyi tanıdığımız, gerçekten güçlü yazılmış bir karakter Okabe. Kendisinin tam 91.354 favorisi var.


4. Killua Zoldyck

Killua Zoldyck

İşte anime tarihinin en neşeli ve en iyi yazılmış suikastçilerinden biri, Killua. Hunter X Hunter gibi özel bir animenin, özel bir karakteri. Kendisini uzun bir süre Gon ile birlikte olmasından bolca tanıyor, tanıdıkça da seviyoruz. Eğlenceli bir mizacı, saçmalık derecesinde suikastçilik yetenekleri ve ailesine baş kaldırısı ile oldukça sevilesi bir karakter, Gon'a fark atmasından belli zaten. 92.072 favori ile 7. sırada.

5. Light Yagami

Light Yagami

Yani, hani bazen çok bir şey anlatmaya veya açıklamaya gerek yoktur ya, o anlardan birindeyiz. Herkesin bildiği bir seri Death Note'un gerçekten iyi yazılmış baş karakteri Light, namı diğer Kira.
En çok zekasıyla öne çıksa da Tanrı yerine geçme çabasıyla da ironik ve ikonik bir karakter Light.
92.739 favori ile 6. sırayı almış durumda. Peki ya rakibi L o nerede ? ¯\_(ツ)_/¯ Listede biraz daha ilerleyelim bakalım.

6. Zoro Roronoa

Zoro Roronoa

Zoro bu listeye girerken nasıl kaybolmadı şaşkınım :D Tayfanın ilk ve en özel üyesi Zoro hayranlar tarafından gerektiği sevgiyi yeterince alıyor. Yeşil saçlı kılıç ustası 5. sıraya yerleşirken işleri de baya kızıştırıyor, çünkü Light'a 8.500 fark atarak tam 101.296 favoriye sahip. 100.000 barajını da geçmiş olduk.

7. L Lawliet

L Lawliet

Ve işte Death Note'u Death Note yapan karakter, elinde defter gibi büyük bir güç olmamasına rağmen Kira'ya zor anlar yaşatan, Tarzı ve kişiliği ile zamanı için oldukça özgün olan, gelmiş geçmiş en zeki karakterler listelerinde hep yeri bulunan anime tarihinin en iyi dedektiflerinden biri, L. Kendisinin tam 122.908 favorisi var ve bu Light'tan 30.000 favori daha fazla demek! Fanların çoğunun (bende dahil) kimin tarafını tuttuğu belli.

8. Luffy Monkey D.

Luffy Monkey D.

Ee gelmiş geçmiş en uzun manga serisinin başkarakteri listede ilk 3'e girmeseydi, ayıp olurdu. Şapkası ve göğsündeki yarasıyla ikonik ve yıllardır her seride göndermelere alet olan bir karakter. Korsanlık temasını sektörde başkalarının yapmaktan korktuğu bir hale getiren One Piece her ne kadar yan karakterleri ile çok öne çıksa da, ana karakterin yeri ayrıdır. 127.252 favori ile Luffy  My Anime Listte en çok sevilen 3. karakter.

9. Levi

Levi

En güçlü insan, yüzlerce titana eş değer bir karakter, keşif birliğinin vazgeçilmez yüzbaşısı, Attack On Titan gibi bir seride uzun süre hayatta kalmayı başarabilmiş, manyak bir adam, ve tüm bunların üstüne, bir temizlik hastası! Levi Aot fangirllerinin hepsini kısa boyuyla bile düşürebilmiş, harika bir arka plana ve kişiliğe sahip çok kaliteli bir karakter, serideki diğer herkesi de solluyor. 135.011 favori ile My Anime List'te gelmiş geçmiş en sevilen 2. karakter.

10. Lelouch Lamperouge

Lelouch Lamperouge

Belki de anime tarihinde yazılmış en iyi karakter. Tüm seri boyunca gelişimini yavaşça izlediğimiz ve bize anime tarihinin en iyi finalini veren, muhteşem bir karakter Lelouch Lamperouge. Code Geass serisini tek başına sırtlayan, zekası ve manipülatif kişiliğiyle her bölüm sizi kendisine hayran bırakan, korkunç şeyler yaşasa bile davasını bırakmayan, dizayn ve kişilik olarak ders diye okutulabilecek bir karakter. Ve neyse ki insanlar bunun farkında. Tam 161.924  favori ile 2. sıradaki Levi'a 25.000 favori fark atan Lelouch yıllardır tahtından hiç inmedi. O My Anime List'te en çok sevilen karakter ve bunu sonuna kadar hak ediyor.

İnternetin herhangi bir köşesinde rastlayabileceğiniz, animeleri seven bir genç

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları