Jujutsu Kaisen'deki En Özel 10 Saldırı
Kahramanlar, Jujutsu Kaisen boyunca yüzlerce lanetle karşı karşıya kaldılar ve bu da birkaç güçlü özel saldırıya neden oldu.

   Jujutsu büyücüleri, insanlığın kötü lanetli ruhlara ve lanet kullanıcılarına karşı son savunmasıdır ve lanetli enerjiyi kovmak ve onlarla savaşmak için kullanırlar. Olumsuz duygular güç sistemini besler. Neredeyse herkesin en azından biraz lanetli enerjisi vardır, ancak yalnızca lanetleri görenler Jujutsu büyücüsü olabilir.

   Diğerlerine kıyasla, lanetli enerji anime boyunca en dengeli güç sistemlerinden biridir. Bununla birlikte, bir büyücünün kullanabileceği olası lanetli tekniklerin sınırı yoktur ve lanetli enerji hem suç hem de savunma için etkilidir. Kahramanlar, Jujutsu Kaisen boyunca yüzlerce lanetle karşı karşıya kaldılar ve bu da birkaç güçlü özel saldırıya neden oldu.

10. Todo'nun Boogie Woogie'si Rakiplerini Anında Karıştırıyor

10. Todo'nun Boogie Woogie'si Rakiplerini Anında Karıştırıyor

   Todo; büyücü bir aileden gelmiyordu, ama Jujutsu Lisesi'ne kaydolduktan sonra birinci sınıf bir büyücü oldu. Doğuştan gelen tekniği Boogie Woogie, rakiplerini anında karıştırıyor. Sadece ellerini çırparak başka bir şeyle yer değiştirebiliyor. Ayrıca başka birinin başka bir şeyle yer değiştirmesini sağlayabilir.

   Hanami'ye karşı mücadeleleri sırasında, Todo ve Yuji, özel sınıf laneti şaşırtmak için tekrar tekrar yer değiştirdiler. Bu serideki en gösterişli teknik değil, ama etkili bir teknik.

9. Inumaki'nin Lanetli Konuşması Güçlü Bir Silahtır

9. Inumaki'nin Lanetli Konuşması Güçlü Bir Silahtır

   Inumaki'nin lanetli konuşması güçlü bir silahtır. Sadece basit bir komutla yeterince zayıflarsa bir rakibi anında yok edebilir, "Bükülün!" ya da "Patlat!" tekniği de çok tehlikelidir. Arkadaşlarıyla konuşurken kazara küfretmemek için başkalarıyla açık bir şekilde iletişim kurabilmekten ve yalnızca pirinç topu malzemeleriyle konuşabilmekten fedakarlık etmek zorunda kaldı.

   Ne yazık ki, bu tekniğin uzun süreli kullanımı Inumaki için zararlıdır. Tüm görevlerinde yanında öksürük şurubu taşır çünkü planlarını fazla kullanırsa boğazına zarar verir.

8. Yuta, Rika'nın Gücünü Nasıl Kontrol Edebileceğini Öğrendi

8. Yuta, Rika'nın Gücünü Nasıl Kontrol Edebileceğini Öğrendi

   Yuta Okkotsu'nun Jujutsu Kaisen 0'daki amacı, Rika'nın lanetini nasıl çözeceğini ve ruhunu nasıl özgürleştireceğini öğrenmekti. Rika öldükten sonra, intikamcı lanetli bir ruh olarak ona musallat olmaya devam etti. O kadar güçlüydü ki "Lanetler Kraliçesi" unvanını kazandı.

   Yuta gücünü nasıl kontrol edeceğini öğrendi. Şimdi, herhangi bir yoğun duyguya karışmadan gücünü istediği zaman çağırabilir. Onun sayesinde, Inumaki'nin lanetli konuşması gibi başkalarının tekniklerini bile kopyalayabilir. Rika, üzerinde klanının imzası olan bir megafon çağırabilir, böylece Yuta; onların lanetli konuşmalarını taklit edebilir.

7. Nobara'nın Saman Bebek Tekniği, Serinin En Eşsiz Tekniklerinden Biridir

7. Nobara'nın Saman Bebek Tekniği, Serinin En Eşsiz Tekniklerinden Biridir

   Nobara Kugisaki'ye boşuna "Çeliğin Kızı" denmiyor. Savaşmak için bir çekiç ve çivi kullanarak, dizinin en cesur büyücülerinden biri olduğunu kanıtladı. Saman Bebek Tekniği, serideki en yenilikçi özel saldırılardan biridir.

   Nobara lanetli enerjisini çekiçine, tırnaklarına ve saman bebeğine yönlendirir. Rezonansla, saman bebeğini hedefe uzak bir bağlantı oluşturmak ve vücutlarındaki kritik zayıf noktalara saldırmak için kullanabilir. Saç tokası ile lanetli tırnakları patlatabilir ve büyük bir lanetli enerji patlaması yaratabilir.

6. Nanami'nin Oran Tekniği

6. Nanami'nin Oran Tekniği

   Nanami'nin Oran Tekniği, hedefini zihinsel olarak eşit uzunlukta on bölüme ayırmasına izin veren kesin bir doğuştan gelen beceridir. Zayıf nokta yedi ila üç oran noktasında oluşturulur. Bu ona "7:3 Büyücüsü" lakabını kazandırdı.

   Noktaların hedefin tam ölçümleriyle mükemmel bir şekilde eşleşmesi gerekmez, böylece Nanami hangi vücut parçalarının bölüneceğini seçebilir. Çöküş, Oran Tekniğinin bir uzantısıdır. Nanami'nin onu yok etmek için çevrede zayıf bir nokta oluşturmasına izin veriyor. Bu tekniği Mahito'yu ilk dövüşleri sırasında yeraltına hapsetmek için kullandı.

5. Black Flash'ın Kıvılcımları Kimi Kutsayacağını Seçmez

5. Black Flash'ın Kıvılcımları Kimi Kutsayacağını Seçmez

   Siyah Flaş, yalnızca çarpmadan sonraki milisaniye içinde lanetli enerji kullanıldığında meydana gelir. Bu olduğunda, büyücünün lanetli enerjisi kararır ve güçleri 2.5 gücüne yükseltilir. Bu, istenildiği zaman çağrılamayan nadir bir olgudur. Siyahın kıvılcımlarının kimi kutsayacağını seçmediği söylenir.

   Nanami, Yüzlerce İblisin Gece Geçit Töreni sırasında dörde indikten sonra; en ardışık Siyah Flaşların rekorunu elde etmiştir.

4.Choso'nun Acımasız Kan Manipülasyonu Tekniği

4.Choso'nun Acımasız Kan Manipülasyonu Tekniği

   Tüm Ölüm Tablosu Rahimleri Kan Manipülasyonu’nu kullanabilir. Ancak, Choso'nun teknikleri acımasızdır. Havada kanı keskinleştirebilir ve Dilimleyerek Şeytan Çıkarma ile rakibini anında dilimlemek ve zar atmak için bir silaha dönüştürebilir. 

   Yüksek Taktik Zeka: Choso yüz elli yıldır var ve en büyük silahlarından biri inanılmaz bilgelik seviyesidir. Kan Manipülasyonu üzerindeki ustalığı, yeteneklerini kendisine özgü şekillerde deneme ve kullanma özgürlüğünü seçmesine izin veriyor. Savaşı kendi lehine çevirmek için savaş sırasında tekniği birçok farklı şekilde uygulayabiliyor.

3. Megumi'nin On Gölge Tekniği; Ona Lanetli Saldırıların Bir Cephaneliğini Veriyor

3. Megumi'nin On Gölge Tekniği; Ona Lanetli Saldırıların Bir Cephaneliğini Veriyor

   On Gölge Tekniği, kullanıcısına lanetli saldırıların bütün bir cephaneliğini verir. Teknik, on Shikigami oluşturmak için gölgeler kullanır. Megumi neredeyse bu lanetli beceride ustalaştı. Bununla birlikte, birkaç Shikigami yaratabilir, lanetli araçları saklayabilir ve hatta gölgelerle kendini yapabilir.

   Onun Shikigami'si şaşırtıcı derecede yardımseverden, korkunç derecede güçlülüğe kadar uzanıyor. İlahi Köpekleri Nue ve Toad, bir düşmanı kovalamak ve yakalamak için harikadır. Onun Maksimum Fili, gövdesinden bir sürü su püskürten güçlü bir Shikigamidir ve Tavşan Kaçışı harika bir saptırma taktiğidir. Ancak Mahoraga, Shikigami'nin geri kalanı kadar sevimli ya da yardımsever değildir. Kendi aklı olan güçlü bir canavar, bu yüzden Megumi onu sadece son çare olarak kullanıyor.

2. Sukuna'nın Kötü Niyetli Tapınağı'nın Etki Alanı Çok Büyük

2. Sukuna'nın Kötü Niyetli Tapınağı'nın Etki Alanı Çok Büyük

   Lanetlerin Kralı olarak Sukuna'nın kolunda korkunç derecede büyük bir güçlü teknik listesi var. Ancak onun Kötü Niyetli Tapınağı, hepsinin en yıkıcısıdır. Diğer ''Alan Açılımları'nın'' aksine, Sukuna bunu gerçeğe dönüştürebilir, böylece rakiplerine saldırabileceği somut bir ortam haline gelir.

   Etki alanı çok büyük ve bariyer olmadığı için, çıkmanın tek yolu; Alanın alanını 200 metreye çıkarabilecek Bağlayıcı bir yemindir. Sukuna; bu alan içerisinde içerisinde Böl ve Parçala Teknikleri'ni kullanabilir. Böl ile lanetli enerjiyle her şeyi kesebilir, Parçala ise sadece cansız nesneleri yok eder.

1. Gojo'nun Oyuk Tekniği: Mor, Sınırsız'ın En Güçlü Şeklidir

1. Gojo'nun Oyuk Tekniği: Mor, Sınırsız'ın En Güçlü Şeklidir

   Dünyanın en güçlü büyücüsü olarak, Gojo'nun elinde oldukça güçlü numaralar olduğu kesin. Yüzlerce yıldır Altı Göz ve Sınırsız tekniklerini miras alan ilk kişidir. Doğumunun dünyanın dengesini bozduğu söylenir.

   Oyuk Tekniği: Mor, Sınırsız'ın en güçlü şeklidir. Kırmızı ve mavi dallarını birleştiriyor ve parmaklarını şıklatarak devasa bir mor patlama yaratabiliyor. Gojo, İyi Niyet Etkinliği sırasında onu serbest bıraktığında, ormanın çoğunu yok etti ve ardından gelen tüm maddeleri sildi. Bu feci güçlü saldırı Mahito'nun çetesini anında korkuttu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları