10 Sevecen Evcil Hayvan Sahibi
Bir çok anime karakterine sadık ve vefalı hayvan dostlar eşlik ediyor ve çoğu zaman bu dostlar onların gerçek evcil hayvanlarıdır.

10 Sevecen Evcil Hayvan Sahibi

Bir çok anime karakterine sadık ve vefalı hayvan dostlar eşlik ediyor ve çoğu zaman bu dostlar onların gerçek evcil hayvanlarıdır.

Bu hayvan dostlar sevimlilikleri, yardımcı oluşları ve enerjileriyle hem fanların hem de beraber çalıştıkları karakterlerin gönüllerini çaldılar.

İletişim kuran, kişilik sahibi olanlar(Fairy Tail'den Happy ve ya One Piece'den Chopper gibi iki ayak üstünde yürüyen, konuşan) ve hayvan özelliklerini çok fazla sahip olmayan muhafız veya rehberleri (Ay Savaşçısı'ndan Luna ve ya Cardcaptor Sakura'dan Kero-chan gibi) saymazsak, animede ki bir çok hayvan sahibi sevecen ve sorumluluk sahibidir.

10. Misty'nin Her Yere Yanında Götürdüğü, Togepie

Misty pokémon serisinin orjinal karakterlerinden ve su tipi pokémon'lara karşı büyük bir sevgi besliyor. Onun bu sevgisi sadece su tipi pokemenlarla da kalmıyor. Onun her yere yanında götürdüğü yumurta şekilli Togepie isimli bir pokémonunu var.

Yine de Misty'nin Psyduck olan tavrını insan sorgulamadan geçemiyor. Psyduck karşı sürekli kaba ve kötü niyetli, psişik güçleri ve sürekli baş ağrısı olmasını sevmiyor.  Bazı pokémonlarına sevecen olsa da bazılarına bu sevgisi ulaşmadı.

9. Ash ve Pikachu'nun Arasındaki Kopmayacak Bağ

Ash'in tüm pokémonlarıyla harika bir ilişkisi var ama Pikachu ile yakın ilişkisi gibi değil. Ash ve Pikachu şimdi ve gelecekte de en iyi arkadaşlardır. Onlar ayrılmaz ikilidir hatta Ash Pikachu'yu pokéball içine bile koymaz.

Ash pokémonlarını savaşları kazanmak için kullansa da, hepsine saygı göstermiş ve onların sağlıkları için elinden geleni yapmıştır. 

8. Riza Hawkeye, Black Hayate'yi Çok İyi Yetiştirdi.

 

Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Black Hayate sokaklarda dolaşan terk edilmiş bir köpekti. Riza korkusuz ama prensipli bir insandı, bu yüzden köpeğinin emirlere uyması ve takip etmeliydi. Black Hayate'yi evlat edindiğinde, tamamen hazır olduğu bir çok sorumluluğu üstlendi. Riza Black Hayate'yi itaatkar, sadık bir dost olarak yetiştirdi.

Yine de Riza, Black Hayate'nin eğitimde biraz acımasızdı. Riza, Black Hayate'yi yere işediğinde silah çekecek kadar ileri gidiyordu.

7. Sadaharu'yu Sahiplenen Kagura'ydı.

Sadaharu ısırmaya meyilli bir Inugami'dir. Büyük görünüşü ve saldırgan doğası sayesinde, hem büyük bir koruyucu hem de büyük bir problemdi. Gintama'daki baş karakter olsun, yan karakter ya da kötü karakerler olsun, animede ki çoğu karakterin Sadaharu ile sorunları vardı, ancak onunla mükemmel geçinen sadece bir karakter vardı.

O kişi Kagura, Sadaharu sahiplenen ve inugaminin takıma katılmasını sağladı. Çünkü Kagura'nında kendi güçleriyle ilgili sorunları vardı ve Sadaharu'nun sorunlu davranışlarıyla başa çıkabilcek tek kişiydi.

6.Sango ve Kirara Güçlü Bir Ekip

Inuyasha'daki Sango ve Kirara gibi takım olarak savaşan ve unutulmaz insan-hayvan ilişkisine sahip çok az çift vardır. Kirara seyahatlerini kolaylaştırmak için küçük yapılı, savaşmak ya da ulaşım  sağlamak söz konusu olduğunda ise büyük yapılı olarak iki farklı forma bürünebiliyor.Kirara, doğaüstü güçlere sahip, kedi  ruhu olan nekomata'dır.

Sango tek kadın şeytan kesicidir. Kirara Sango'nun ailesinin bir parçası ama Sango ile aralarındaki güçlü bir bağ vardır ve Inuyasha'da çok güzel anlatılmıştır.

5.Winry Rockbell, Harika Bir Köpek Annesi

Hem Riza Hawkeye hem de Winry Rockbell, Fullmetal Alchemist: Brotherhood'deki en iyi köpek sahipleri olarak ön sıralarda yer alıyorlar. Ancak Winry ile Riza köpeklerine yaklaşımları tamamiyle farklı. Sadık ve korumacı olan Den mekanik bir ön bacağı sahiptir. Den uzun süredir Rockbell ailesinin sadık ve vahşi dostudur.

Den çokta sert görünüşlü, dik kafalı ve ya Black Hayate gibi kaotik(Riza'nın acımasız eğitiminden önce) olmayabilir, ama Den çok sevimli, anlayışlı ve koruma iç güdüsüne sahiptir.

4. Chise Hatori Ve Ruth'ın Arasında Doğaüstü Bir Bağ Var.

Mahoutsukai no Yome'den Chise Hatori ve köpek ruhu Ulysses ilk kez büyük kilesenin mezarlığında Ruth(bu isim Chise tarafından antlaşma yapıldıktan sonra verilecek) sahibini mezarını izlerken karşılaşır. O kilise bahçesinde yıllarca yalnız başına sahibinin dönüşünü beklemiştir. Ancak Ulysses Chise ile karşılaştığında yeni bir onun için açılmıştır.

Köpek ruhu olan Ulysess'ı yeni isim vererek aralarında bir oluşturdu. Şimdi, aralarında ki özel ve doğaüstü bağla yaşamları birbirlerine kentlenmiştir. Chise'nin koruyucu ruhu(familiar) olduğu için onu bir çok tehlikeden hayatı pahasına korumuş ve koruyacaktır.

3. Kiki & Jiji En İyi Dostlar

Majo no Takkyuubin'de ki Jiji Kiki'nin evcil hayvanı ve başlarda Kiki'ye tam teşekkülü cadı olma yolcuğunda konuşarak rehberlik etsede, bu rehberlik Ay Savaçı'sındaki Luna'nın Usagi'ye rehberlik etmesiyle bir tutulamaz. Jiji serinin sonuna kadar Kiki'nin evcil hayvanıdır. Kiki kendini idare etmeye başladığında, konuşmayı bıraktı. Yine de Jiji'nin köpeklerle karşılaşma anları çok eğlenceli ve komiktir.  

Jiji'nin de kendi işleri var ve o da zamanla kendi ailesini buluyor. Gene de Kiki'nin yanında kalmaya devam ediyor.

2. Kiba Inuzuka Örnek Alınacak Bir Köpek Sahibi

Naruto’da ki Kiba ve Akamaru’nun ilişki aynı bir elmanın iki yarısı gibi, her zaman beraberlerdir. Aslında, savaş sırasında bir array gelerek dev üç kafalı bir kurt olabilirler. Onlar beraber büyüdüler ve Kiba ninja okulunda görevlerinde, okula giderken ve Chunin sınavları sırasında da yanında Akamaru’yı da götürerek her günlerini beraber geçirmiş oldular.

Kiba ve Akamaru’nun animede görülen  köpek ve sahibi ilişkisinden daha güçlüdür. Yine de, Kiba savaş sırasında bir çok kez Akamaru’nun hayatını tehlikeye atacak şekilde savaşmıştır.

1. Avatar Aang iki Farklı Evcil Hayvan Sahibi

Avatar: Son Hava Bükücü’de Appa ve Aang ayrılmazlar, hatta 100 yıl boyunca beraber buzda  dondurulmuşlardır. Aang’ın Appa’ya bağlılığı çok göz önünde olsa da , ilk buluştukların Appa Aang’I seeçmiştir. Appa her zaman Aang’ı korumuş, Appa kaybolduğun da bile Aang onu aramaktan vazgeçmemiştir.
Anime başladığında Aang’ın uçan lemur olan Momo isimli başka bir evcil hayvanı vardır. Momo, Appa’dan daha yaramaz yine de o da sayısız kez  Aang’ın yardımına koşmuştur. Aang hayvanlarıyla her zaman saygı ve seygiyle ilgilenmiştir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları