Az Bilinen 10 Anime Filmi!
Merhaba gönül dostları, bu yazımda görece az bilinen anime filmlerinden kısaca bahsettim. Detaylı incelemeyse iki kafadar olarak kurduğumuz ufak çaplı youtube kanalımızda!
Kanalımız: https://www.youtube.com/channel/UCdVda6ZYDgfnA2z8D7k20-A/videos

1. Summer Wars

Summer Wars

Türkanime'de sadece 61 yorum alan bu seri listemizin en başında geliyor. Madhouse'un 2009 senesinde yaptığı sürükleyici bir bilimkurgu-komedi serisi. Aile bağlarının filmde çok güzel işlendiği düşünüyorum.

2. Mononoke Hime

Mononoke Hime

2. sırada Mononoke Hime var. Videoyu hazırlarken de bu listede yer bulduğunda oldukça şaşırdığımız film. Sadece 74 yorum yapılmış. 1997 yapımı bir Ghibli filmi. Kamu spotu gibi bir filmdir ama taş gibidir. 

3. Gake no Ue no Ponyo

Gake no Ue no Ponyo

Kısa adıyla Ponyo diyeceğim. Ponyo da yine bir Ghibli filmi. 2008 yapımı olan bu film, çocuksu yapısıyla bize Tonari no Totoro'yu oldukça hatırlatan ve iç ısıtıcı bir film. Ayrıca inanılmaz derecede aile dostu bir filmdir kendisi. Tutun 7 yaşındaki kuzeninizden 70 yaşındaki nenenize kadar herkesle beraber izleyebilirsiniz.

4. Kotonoha no Niwa

Kotonoha no Niwa

Kapak fotoğrafına baktığınızda bile dibiniz düştü değil mi? Sadece 135 yoruma sahip olan bu film sizi görselliğiyle büyülediği gibi kısa süresinden(46 dk) dolayı kolay izlenebilir bir yapıya da sahip. Filmin daha detaylı incelemesi youtube kanalımızda!

5. Paprika

Paprika

Rahmetli Satoshi Kon'un bir başka beyin yakan filmi. Inception'a dahi önayak olmuş bir film. Başka da bir şey demiyorum, kalanı (son kez tekrarlayacağım) kanalımızda.

6. Byousoku 5 Centimeter

Byousoku 5 Centimeter

3 ayrı bölümden oluşup tek bir hikayeye bir sahip olan bu kısa filmde tıpkı Kotonoha no Niwa'daki gibi görsellik yine ön planda. 2007 yapımı olan film türkanime'de sadece 126 yoruma sahip.

7. Kaze Tachinu

Kaze Tachinu

Kaze Tachinu. Türkçesi ile Rüzgar Yükseliyor. Benim artık bir Ghibli hayranı olduğumu anlamışsınızdır diye tahmin ediyorum çünkü görselliğinden anlaşılacağı üzere bu da bir Ghibli filmi. 2.Dünya Savaşı esnasında amacı sadece uçak yaratmak olan mühendis bir Japon abimizin birazı kurmaca birazı gerçek bir biyografisi ve dönemin Japonya'sının içler acısı halini bizlere izleten ve tamamiyle aile dostu olan süper bir film.

Ek not: Barış Özcan'da bu filmi bir videosunda anlatmıştı diye hatırlıyorum. Merak ediyorsanız ona da bakabilirsiniz.

8. Kizumonogatari Filmleri

Kizumonogatari Filmleri

Monogatari serisinin içinde bulunan 3 adet devam filmi. Tek başına izlenmesini pek tavsiye etmiyorum. Monogatari evrenine girip de devam etmek isteyenlerin kesinlikle izlemesi gereken filmler.

9. Omoide no Marnie

Omoide no Marnie

Öncelikle bana batan bir şey var bu film hakkında. O da İngilizce çevirisi. Yanlışsam düzeltin, Omoide no Marnie, Marnie'nin anıları demek. Hani neden komple alakasız bir şekilde "When Marnie Was There" demişler çözemedim. Evet, yine bir Ghibli filmi. Merak etmeyin listedeki son Ghibli bu. Gizemiyle, dramıyla, görselliğiyle harikulade bir film deyip kısa kesiyorum.

10. Toki wo Kakeru Shoujo

Toki wo Kakeru Shoujo

Geldik listenin son filmine. Madhouse'un 2006 senesinde yaptığı bu filmde zaman sıçramalarına doyacaksınız diyerek lafı uzatmadan listeyi kapatayım.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları