Katolik Okulundan Kılıç Dövüşlerine! Gözden Kaçırmış Olabileceğiniz 5 Girls Love Animesi!
Belki türün koyu bir fansınız daha fazlasını arıyorsunuz, belki de nereden başlayacağınızı bilemiyorsunuz. Karşınızda birbirinden güzel 5 Girls Love animesi! İyi seyirler dilerim.

Asagao to Kase-san (2018)

Asagao to Kase-san (2018)

Bazen sadece bir saat içinde kalbimizin ısınmasına ihtiyaç duyarız. Asagao to Kase-san ise tam olarak bunu karşılamamız için.

Yui Yamada utangaç, sessiz ve bahçecilik kulübünün tek üyesiyken Tomoka Kase atletizm kulübünün yıldızı ve arkadaşları arasında popüler bir kızdır. Biz ise bu animede aralarındaki bunca farklılığa rağmen birbirlerini anlayıp destek olmaya çalışan iki gencin ilk aşkına şahit oluyoruz!

 

Maria-sama ga Miteru (2004)

Maria-sama ga Miteru (2004)

Yumi Fukuzawa köklü bir Katolik lisesi olan Lilian Kız Akademisine başlamıştır. Çoğu okuldan farklı olarak bu okuldaki Öğrenci Komitesi sıradaki nesli kendileri seçmektedir. Komitedeki her öğrenci "Gül" bir alt dönemden kendine bir "soueur" kız kardeş seçer ve onu sıradaki "Gül" olması için eğitir.

Yumi herkesin hayran olduğu Rosa Chinensis en bouton "Sachiko Ogasawara" tarafından kız kardeşi olması isteneceğini asla beklemiyordur.

Görece uzun bir seri de olsa izlerken sizi Lilian Kız Akademisine götürecek sürükleyici ve büyülü bir anime.

Yuru Yuri (2011)

Yuru Yuri (2011)

Akaza Akari ortaokula yeni başlamıştır ve çocukluk arkadaşları Kyoko ve Yui'nin kurduğu "Eğlence Kulübü"ne katılmak için çok heyecanlıdır. Sözü geçen kulübün tek aktivitesinin kaçak olarak kullandıkları çay seromonisi odasında boş boş takılmak olduğunu bilmiyordur. Chinatsu ise sadece Çay Seromonisi kulübüne katılmak için gelmesiyle Eğlence kulübüne katılmış bulunur. Kesinlikle(!) Kyoko'dan hoşlanmayan Öğrenci Konsey başkanı Ayano ise Çay Seromoni odasının kaçak kullanılmasına tepkilidir. 

Rengarenk karakterlerle dolu görüntüsünün aksine sizi gülmekten animeyi durdurtacak bir anime.

Aoi Hana (2009)

Aoi Hana (2009)

Cinsel kimliği konusunda kargaşa yaşamakta olan Fumi Manjoume on yıl önce ayrıldığı şehre tekrar taşınır. Bu sayede çocukluk arkadaşı Akira Okudaira ile tekrar görüşmeye başlarlar. Fumi okulunda tanıştığı ve hoşlandığı üst sınıfındaki Yasuko ile çıkmaya başladığında çekinse de Akira'ya anlatır. Akira ise ne yapacağını bilmese de arkadaşını desteklemek istemektedir.

Karakterlerin ne kadar genç olduğunu çok güzel gösteren bir seri olduğunu düşünüyorum. Çekiniyorlar, hata yapıyorlar ve birbirlerini destekliyorlar. Bu kadar kısa sürede böyle hissettirmesi müthiş bir şey.

Shoujo Kakumei Utena (1997)

Shoujo Kakumei Utena (1997)

Aslında ana serisinde Girls Love tagi bulunmayan bu serimiz (şahsen çıktığı yılı suçluyorum) çok başarılı Girls Love alt temalarına sahip.

Ailesini kaybettikten sonra ne yapacağını bilemeyen küçük bir prensesi yoldan geçen bir prens sakinleştirir ve hayata devam etmesi için güç verir. Ayrılmadan önce küçük kıza bir yüzük verip tekrar karşılaşacaklarını söyleyen prensten çok etkilenen prenses kendisi bir prens olmaya karar vermiştir.

Ootori Akademisinde okuyan Utena Tenjou uzun pembe saçları ve erkek üniformasıyla dikkat çekmektedir. Parmağındaki Düelist yüzüğü keşfedildiğinde kendisini Öğrenci Konseyi üyelerinin Anthy Himemiya üzerindeki düellolarında bulur. Anthy'e "sahip olanın" büyük güçlere sahip olacağı rivayet edilmektedir. Büyük güçlerde gözü olmayan Utena Anthy'nin bir eşya gibi sahip olunmasından bahsedilmesine sinirlenerek Düelist olmayı kabul eder.

Genellikle çok sürreal olan bu anime birden çok hikayeyi beraber anlatmakta ve asıl hikayeyi sembollerde gizlemekte. Dikkatli izlenmesi gereken animelerden.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları