Sahip Olduğu Gücü Kullanmayı Reddeden 10 Anime Karakteri
Bazı karakterler vardır, gücünden nefret eder, bu sebeple kullanmak istemez. Bazıları vardır, genlerinden gelen gücü ebeveynlerine inat kullanmak istemez. Bazıları güçlerinin getirilerinden korkmaktadır.

Nedeni ne olursa olsun sahip olduğu gücü kullanmak istemeyen kullanınca bizi heyecanlandıran ya da "Kullansa ne olurdu acaba?" dedirten karakterlerin 10 tanesini yabancı bir site okuyucularına derlemiş.

Normalde editörleri bilen takipçiler tarafımca hazırlanan listelerin kendi orijinal içeriğim olduğunu bilir. Ancak bu ve benzeri birkaç liste şahsen hoşuma gittiği için sizlerle paylaşmak istedim. Bakalım listede kimler mevcut?

 

Kısa açıklamaların spoiler içerebileceğini hatırlatalım.

Sir Nighteye / Boku no Hero Academia

Sir Nighteye / Boku no Hero Academia

Animenin bütün sezonlarını izlememiş ya da hiç izlememiş kişiler için kısa bir bilgi verelim.

Sir Nightye, zamanında All Might ile çalışmış disiplinli yetenekli bir kahramandır. 5 saniye sonrasını görebilme yetisine sahiptir. Bu yetisini çoğu kez kullanmak istemez çünkü geleceği görmek istemiyor.

Escanor / Nanatsu no Taizai

Escanor / Nanatsu no Taizai

Escanor, yedi büyük günahtan gururu temsil eden savaşçıdır. Güneşin oğlu adamım Escanor güneş altında özgüveni hayli yerinde mükemmel bir güç barındıran bir insanoğluna dönüşmektedir. Ne var ki bu gücü çevresinde bu güce karşı dayanıksız olan canlıları etkilemektedir. Geceleri naif ve nazik kişiliği ortaya çıkan Escanor, bu gücü kullanmayı sevmemektedir.

Killua Zoldyck / Hunter x Hunter

Killua Zoldyck / Hunter x Hunter

Killua ismini listede görenler şaşırmasın. Killua bu listeye kız kardeşi Alluka'nın güçlerini kullanmasını istemediği için alınmış.

İzlemeyenler için: Killua Zoldyck, Zoldyck Ailesi adıyla ünlü bir suikast sülalesine mensuptur. Herbiri birbirinden farklı 5 kardeşin ortancasıdır ve yetenekleri nedeni ile ailenin gelecek varisi olarak görülmektedir.

Alluka, Killua'nın en küçük kız kardeşidir. Kontrol edemediği bir nen gücü vardır. Alluka, kendisinden bir şey istendiğinde o dileği yerine getirir. Karşılığında da üç şey ister. Alluka'nın dilekleri yerine getiren karanlık tarafı farklı bir bilinçtir. Killua bu kişiliği bilmediği için ona Nanika (bir şey) ismini vermiştir. Nanika, bu gücü ile ölüm döşeğindeki birisini bile kurtarabilir. Ancak karşılığında Alluka'nın normal bilincinin istediği şeyleri yapmazsa dileği dileyen kişi ölür. Alluka, dilek karşılığında birisinin ona sarılmasını da isteyebilir, ölmesini de isteyebilir, parmağını kesmesini de isteyebilir.

Zoldyck Ailesinin şu anki lideri Killua'nın babası Silva Reis, kızının bu gücünün kontrol edilemeyeceğini öngördüğü ve tehdit unsuru olarak düşündüğü için Alluka'yı öldürmenin en doğru karar olduğunu düşünmektedir. Zoldyck malikanesinde hapishane gibi olan odasında kalan Alluka'yı Killua oradan çıkarır. Alluka'nın hayatı normal bir çocuk gibi yaşamasını bu gücü kullanmamasını istemektedir. 

Frieda Reiss / Shingeki no Kyojin

Frieda Reiss / Shingeki no Kyojin

Ailesinin reisi olarak titan olmakla ilgili yeteneği olsa bile bunu kullanmayı reddetmiştir.

En spoilersız böyle anlattım :D

Jugo / Naruto Shippuuden

Jugo / Naruto Shippuuden

Hatırlamayanlar ve animeyi izlemeyenler için Jugo'dan bahsedelim.

Jugo, Orochimaru'nun keşfi olan bir shinobidir. Özellikle kuşlar olmak üzere hayvanlarla iletişim kurabildiği bilinmektedir. Normalde kibar bir yapısı vardır ama gücünü kullandığında saldırganlaşıyordur. Naruto'nun Hulk'ı gibi düşünün ama bu kahverengileşiyor :D 

Sasuke, Orochimaru'yu alt edip abisinden intikam almak için yola çıktıktan sonra onu ekibine kattığı için biliyoruz ve bildiğimiz kadarı ile de güçlerini saldırganlaştığı için kullanmak istemiyor.

Masazo Kinoto / Jojo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

Masazo Kinoto / Jojo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

Hatırlatmak için yine bahsedelim.

Masazo bir mimardır. Kira tarafından okla vurulduğu için bir standi vardır ama kendisi standinin farkında değildir. Stand nedir, bilmeyenler için:  kişinin kendi ruhundan oluşturduğu bir tür gücün somutlaşmış halidir. Serinin ana kötü karakteri vampir Dio ile bağlantılı olan çoğu kişide kendiliğinden çıksa da bazı antik silahlarla vurularak da bu gücü, bazı insanlar kullanabilmektedir.

Masazo'nun standi onun sırtına yerleşmiştir ve kimsenin kendisini görmesini istememektedir. Bu sebeple sürekli geri geri yürür ve sırtını bir duvara vermek zorundadır. Çünkü Masazo'nun standi, insanlar onu görürse Masozo'nun öleceğini söylemektedir. O yüzden bu karakter güçlerini kullanmayı reddetmektedir.

Seras Victoria / Hellsing

Seras Victoria / Hellsing

Öncelikle kısa bir bilgi verelim. Hellsing, yapımından kısa bir süre sonra Hellsing Ultimate adında bir remake ile tekrar yayınlanmıştır. Genel olarak Ultimate, mangası ile daha birebir ve daha kapsamlı konusu olduğu için izleyiciler tarafından tercih ediliyor.

Ancak ikisini de izlemiş birisi olarak şunu söyleyebilirim: Hellsing'in ana karakteri Seras, Ultimate'in ana karakteri Alucard'dır. Daha doğrusu ilk seri vampir serüveninde Vatikan'ın yaşadıklarını Seras gözü ile anlatır. Ultimate ise Alucard'ın ona rakip olmayı bile beceremeyen rakipleri ile karşılaşması üzerinden gider. Sir Integra, Hellsing'de daha karizmatik ve daha otoriter bir karakterdir. Ultimate'de Integra, Alucard'a daha çok bağlı bir karakter olarak resmedilmiş. İlk seride Alucard'ın Integra'ya neden itaat ettiği çok daha iyi resmedilmiştir. Kısacası ilk seri aksiyon yanında psikoloji ama daha az konu, ikinci seri aksiyon daha ön planda, serinin en önemli karakteri daha ön planda ve daha geniş konu diyebiliriz.

Bunu neden anlattım? Çünkü Seras'ın insandan vampir oluşu, bu dönüşümün çok ani bir karar olması, yaşam tarzına alışma, uyuma düzeni, yemek alışkanlığı ve silahlara olan affinitesi ilk seride çok daha iyi resmedildiği için sadece Ultimate'i izleyenler bu konuda "Bu hatun neden bu listede ki?" diyebilir. O sebeple açıklamak istedim. Seras, hiç beklemediği bir yerde hayatını kaybedecekken vampir seçeneği sunulmuş ve vampir olmayı aniden kabul etmiştir. O sebeple bu yaşama alışması ona zor gelmiştir. Vampir gibi yaşak istememektedir.

 

Aslında Hellsing ve Hellsing Ultimate arasındaki farklar ve FMA ve FMAB arasındaki farklar, güzel bir konu olurdu. Ama genelde kendi fikirlerini objektif olmaya çalışarak sunan editörler çok taşlanıyor, korkuyorum :D 

Chopper / One Piece

Chopper / One Piece

Seriyi izlemediğim için orijinal yazıdan direkt çevireceğim.

Chopper'ın Monster Point tekniği, kaleleri yıkan, yıkıcı gücü yüksek bir tekniktir. Enies Lobby arcında bu teknikle Kumadori'yi yok ederek ilk çıkışını yapmıştır.

Ancak bu tekniği kullandığında kendisini kaybettiği için Nami'ye zarar vermiştir. Bu sebeple bir dönem Chopper bu gücü kullanmak istememiştir.

Miroku / Inuyasha

Miroku / Inuyasha

Miroku'nun "vahşi tüneli" aslında ona Naraku tarafından yapılmış bir lanettir. Avucunun içinden çıkan kara bir delik önünde çıkan her şeyi yutmaktadır. Miroku, bu tekniği kontrol altına almak için yöntemler bulmuştur ama teknik kullanıldığında Miroku'nun bedenini de tüketmektedir. Bu yüzden Miroku bu gücü kullanmak istememektedir.

Todoroki Shoto / Boku no Hero Academia

Todoroki Shoto / Boku no Hero Academia

Todoroki, liste başlığını gören çoğu anime izleyicisinin ilk aklına gelen karakter olmalı :D

Todoroki, teknik olarak genetik bir projedir. Hayatı boyunca All Might sebepli iki numaralı kahraman olarak kalan Endeavor'un All Might'ı geçebilecek bir kahraman olamıyorsam onu dünyaya getiririm ben de kafası ile kendi güçlerine (ateş) zıt güçleri olan (buz) bir kadınla boyuna çocuk yapmıştır. Ve ortaya ikisini de kullanabilen Todoroki çıkmıştır.

Endeavor'un bu yolda kafayı bozması sebebi ile karısının ve diğer çocukların hayatlarını mahvetmiş olması Todoroki'nin babasından nefret etmesine ve ondan gelen güçleri kullanmasını reddetmesine sebep olmuştur. Tabii Midoriya ve Bakugou ile tanıştıktan sonra kendi güçlerine olan bakış açısı sonra değişecektir. Ancak biz Todoroki'yi ilk sezonda babasının güçlerini kullanmayı reddediyor olarak gözlüyoruz. O bizim hanbunyaro'muz :D

 

Evet, sizlerin aklına gelen güçlerini kullanmayı reddeden anime karakterleri var mı? Konu altına yorumlarda belirtirseniz bizler de görmüş oluruz :)

 

Galeri ana kaynağı: CBR

Faydalı ve eğlenceli içerik üretmeye çalışan birisi...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları