Yeni Bleach İzleyicilerinin Bilmesi Gereken En Önemli 10 Bilgi
Yeni Bleach hayranlarını hızla bilgilendirmeye yardımcı olacak bazı önemli bilgiler..

1. Ruh Topluluğu, Ölülerin Ruhlarını Yönetir:

Bleach dünyasında, çoğu insan ölümünden sonra Ruh Topluluğu olarak bilinen bir boyuta yolculuk eder. Bu varlık düzlemi, serinin ölümden sonraki yaşamını temsil eder ve ruhların dünya nüfusuna yeniden reenkarnasyonları öncesinde ikamet etmeleri için bir yer sunar. Bu dünya, genellikle canlıların dünyasına oldukça benzer; çoğunlukla feodal Japonya'nın alternatif bir versiyonuna benzer. Ancak Ichigo Kurosaki ve müttefikleri yakında bu dünyanın günlük hayatlarında deneyimlediklerinden çok daha tehlikeli olduğunu keşfederler.

2. Soul Reaper'lar, İnsan Ruhlarını Ruh Topluluğu'na Rehberlik Eder:

Ölüm sonrası dünyaya geçiş süreci her zaman kolay değildir, bu nedenle Ruh Topluluğu, insan Dünyası'ndan ayrılmakta zorlanan ruhlara yardımcı olmak için Soul Reaper olarak adlandırılan bir grup birey kullanır. Bu öte dünya varlıkları Ruh Topluluğu'ndan gelir ve çoğu ruhtan daha yüksek bir ruhsal baskıya sahiptirler. Temelde bir askeri güç olan Soul Reaper'lar, kaybolmuş ruhları sadece rehberlik etmekle kalmaz, aynı zamanda Ruh Topluluğu'nda düzeni de sağlarlar ve güçlü rakiplerle savaşırlar. Şükür ki, sıraları tarihteki en güçlü savaşçılardan bazılarından oluşur ve sonuç olarak ruh dünyasının doğal düzenini savunma konusunda oldukça yeteneklidirler.

3. Sınırı Geçmeyi Başaramayan Ruhlar, Hollowlar Olarak Bilinen Canavarlara Dönüşürler

Maalesef, Soul Reaper'lar her zaman ruhları Ruh Topluluğu'na yönlendirmede başarılı olamazlar. Bazı ruhlar bu yolculuğa karşı çıkarlar, bazıları ise Soul Reaper'lar tarafından fark edilinceye kadar görmezden gelinirler ve sonuç olarak kötücül yaratıklar olan Hollow'lara dönüşürler. İnsanlığın tam tersi olan Hollow'lar, vahşi bir varlık yaşamı sürerler. Ruh Topluluğu'na ulaşamamaları nedeniyle, Hollow'ların ruhları biçimsiz hale gelir, neredeyse her türlü kimliği ortadan kaldırır ve en değerli buldukları şeyleri yok etmeye sürüklerler. En güçlü Hollow'lar bile yaşayan dünyayı etkileyebilirler, bu nedenle Soul Reaper'lar mümkün olduğu kadar onları ortadan kaldırmaya çalışırlar.

4. Hueco Mundo, Hollow'ların Yurdu:

Hollow'lar ne İnsan Dünyası'na ne de Ruh Topluluğu'na aittirler, bu nedenle farklı bir varlık düzlemi olan Hueco Mundo'yu işgal etmek zorunda kalırlar. Bu ıssız çöl, Bleach serisinin diğer iki boyutunun arasında bulunur, ancak nüfusu nedeniyle diğer bölgelere göre çok daha ıssızdır. Hueco Mundo'da yaşayan Hollow'lar güçlerini toplarken birbirlerini avlamakta sorun yaşamazlar, bu nedenle bu dünya müttefiklik veya arkadaşlık için çok az yer bırakan köpeklerin birbirini yediği bir dünya haline gelir. Belirli bazı yöntemler haricinde sadece Hollow'lar Hueco Mundo'ya gidip gelir, bu nedenle Ruh Topluluğu'nun tehlikeli sakinlerini düzenlemesi neredeyse imkansızdır.

5. Quincy, Ruhların Farkında Olan İnsanların Bir Irkıdır:

Bleach'teki karakterlerin çoğu ruhları algılama yeteneğine sahip olsalar da, Soul Society veya Hueco Mundo'dan gelirler. Ancak, İnsan Dünyası'nda da ruhsal olarak farkında olan bazı insanlar bulunur, bunlar arasında Hollow öldüren efsanevi bir klan olan Quincy'ler de vardır. Quincy'ler, ruhsal enerjiyi kullanma yeteneğine sahip canlı varlıkların bir soyudur. Soul Reaper'lar gibi, Hollow tehdidini İnsan Dünyası'ndan uzaklaştırırlar, ancak Ruh Topluluğu sakinlerinin aksine, Quincy'ler Hollow'ları tamamen yok ederler, ileride yeniden reenkarne olmalarını engellerler. Bu fark, iki grup arasında yüzyıllardır süren bir ayrımı açıklar, bu nedenle birbirlerinin yanında olduklarında görünür bir hoşgörüsüzlük sergilerler.

6. Kido, Kullanıcının Ruhsal Baskısını Kullanan Güçlü Büyülerdir:

Bir Zanpakuto, bir Soul Reaper'ın gücünün temel kaynağı olsa da, bu karakterlerin kullanabileceği tek araç değildir. Bazı karakterler, kullanıcılarının doğal ruh enerjisini kullanan güçlü büyüler olan Kido'nun kullanımında son derece yeteneklidirler. Kido kullanarak bir Soul Reaper, engeller yaratabilir ve müttefiklerini iyileştirebilir; ancak daha da önemlisi, bazı Kido teknikleri büyük saldırılar üretebilecek kadar güçlüdür. Bazı Kido teknikleri, zamanı ve mekanı manipüle etme yetenekleri nedeniyle Ruh Topluluğu tarafından yasaklanmıştır.

7. Modifiye Edilmiş Ruhlar, Soul Reaper'lara Yardımcı Olmak İçin Yaratılmış Canlı Varlıklardır:

Hollow'lar, Soul Reaper'lar ve insanlar, genellikle kimlikleri değil, yaşadıkları koşullarla ayırt edilirler. Bununla birlikte, Bleach, shonen anime standartlarına göre bile biraz tuhaf olan yapay yaratıkların bir ırkını içerir. Modifiye Edilmiş Ruhlar, Hollow'ların Soul Reaper'lar üzerinde sahip oldukları ezici sayı avantajını dengelemek için Ruh Topluluğu tarafından icat edilen yapay ruhlardır. Ancak bu yaratıkların etik olmayan doğası nedeniyle üretimleri durdurulmuş, bu nedenle bu benzersiz varlıklardan sadece birkaçı hayatta kalmıştır.

8. On Üç Kaptan, Soul Reaper'ları Komuta Eder:

Ruh Topluluğu'nun askeri gücü olarak Soul Reaper'lar, ölümden sonraki düzeni sürdürmek için kritik öneme sahiptirler. Görevlerini mümkün olduğunca etkili bir şekilde yerine getirmek için Soul Reaper'lar on üç bölüme bölünmüştür, her biri son derece güçlü bir kaptan tarafından yönetilir. On Üç Kaptan, Bleach'in anlatısı boyunca büyük bir rol oynamıştır ve birkaç kez Ichigo Kurosaki'nin çabaları için hayati öneme sahip olan etkileyici güçleri ve savaş deneyimleri kanıtlamıştır. İnsan gibi biri olan Ichigo'nun bu pozisyonlardan biri için herhangi bir zaman uygun olup olmadığı şüpheli olsa da, liderlikleri Yedek Soul Reaper olarak Ichigo'nun yolculuğunda önemli bir rol oynamıştır.

9. Zanpakuto, Savaşta Soul Reaper'lar Tarafından Kullanılır:

Bleach'in Soul Society'nin feodal estetiği göz önüne alındığında, her Soul Reaper'ın bir Zanpakuto olarak adlandırılan katana benzeri bir kılıç alması uygun bir durumdur. Kullanıcılarına bağlı olarak bu silahlar farklı şekiller ve boyutlar alır, her biri kullanıcısının doğrudan bir temsili gibidir. Zanpakuto'lar, Soul Reaper'ların çabalarında kritik bir rol oynar, çünkü onlarla Hollow'lar gibi tehlikeli varlıklarla savaşmak için savaşa katılabilirler. Her Zanpakuto'nun yetenekleri ve gücü büyük ölçüde değişse de, bunlar Bleach'in evrenini oluşturan ve güç ölçümünün bir parçası olan önemli bir bileşendir.

10. Her Zanpakuto'nun İki Ek Formu Bulunur:

Yetenekli Soul Reaper'lar genellikle Zanpakuto'larıyla özel ilişkiler geliştirirler ve bağları yeterince derinleşirse kılıçları iki ek form kazanabilir. Bu dönüşümler Shikai ve Bankai olarak adlandırılır ve her ikisi de kullanıcılarına büyük güç artışları sağlar. Bir Zanpakuto'nun Shikai formunu elde etmek için bir Soul Reaper, kılıcının gerçek adını öğrenmelidir - bu, kılıcıyla gerçekten bir ilişki kurabilenler için mümkün olan bir görevdir. Ancak, Bankai formunu açmak çok daha zordur, çünkü bir Soul Reaper'ın kılıcını tamamen egemenliği altına alması ve fiziksel dünyada manifest etmesi gerekir. Eğer kılıcının Bankai formunu açmayı başarırlarsa, Shikai formunun sağladığı güç artışından daha da büyük bir güç artışının tadını çıkaracaklardır.

 

Kaynak: CBR

Şu sıralar Manhwa'lara ilgi duyan, anime meraklısı bir üniversite öğrencisi

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları