Date A Live IV Animesinin Videosu ve Kadrosu Yayınlandı ayrıca Anime 2022'de Geliyor!
Tasarımcılar: Mika Akitaka, Yasuhiro Moriki geri dönüyor. Animenin ekimde gelmesi bekleniyor.

Date A Live IV televizyon anime serisinin resmi web sitesi, cuma günü anime için ilk tam tanıtım videosunu yayınladı. Video, anime için daha fazla eklendiğini ve ayrıca animenin "çeşitli nedenlerle" 2022'ye ertelendiğini ortaya koyuyor. Animenin ekim ayında vizyona girmesi planlanıyor.

Kadroyu ise şu isimler oluşturuyor:

Alt Karakter Tasarımcısı: Shiori Tanaka

Mekanik Tasarımcılar: Mika Akitaka, Yasuhiro Moriki

Sanat Yönetmeni: Junki Nakata

Renklendirme Sanatçısı: Hitomi Ikeda

3D Yönetmeni: Kenichi Shirai

Özel Efektler ve 2 Boyutlu Çalışmalar: Noriko Masuko

Düzenleme: Masato Yoshitake

Ses Yönetmeni: Yasunori Ebina

Jun Nakagawa (Date A Bullet, High School Fleet) animeyi Geek Toys'da (Date A Bullet, Plunderer) yönetiyor. Fumihiko Shimo (Talentless Nana, Myriad Colors Phantom World) dizinin senaryolarını yönetiyor,  Naoto Nakamura ise (High School Fleet, The Price of Smiles) karakterleri tasarlıyor ve Go Sakabe de müzikleri besteliyor.

Image     

Kadro ise şöyle:

Nobunaga Shimazaki: Shido Itsuka

Marina Inoue: Tohka Yatogami 

Origami Tobiichi: Misuzu Togashi

Ayana Taketatsu: Kotori Itsuka 

Yoshino: Iori Nomizu

Asami Sanada: Kurumi Tokisaki 

Kaguya Yamai: Maaya Uchida

Sarah Emi Bridcutt,: Yuzuru Yamai 

Minori Chihara: Miku Izayoi 

Ayumi: Mano Natsumi

Kadokawa, Eylül 2019'da yeni bir seri geleceğini bildirdi ve Mart 2020'de animenin 4. sezonunu duyurmuştu.

Image

Tachibana, light novel serisini Mart 2011'de Tsunako'nun çizimleriyle başlatmıştı. Kadokawa'nın Fantasia Bunko baskısı, Mart 2020'de romanların 22. ve son cildini (yukarıdaki resimdeki) yayınladı. Serinin dünya çapında 6 milyon kopyası satıldı. Yen Press, romanları İngilizce olarak da yayınlamıştı.

Date A Live televizyon anime uyarlamasının ilk sezonu 12 bölüm olarak 2013'de yayınlamıştı. İkinci sezon da 10 bölüm olarak 2014'de yayınlamıştı. Funimation,  birinci ve ikinci sezonu aynı anda Japonya'da yayınlamaya devam etti. Şirket ayrıca ilk sezonu Blu-ray  ve DVD formatında Haziran 2014'te İngilizce dublajlı olarak yayınladı ve ikinci sezonu ise yine ingilizce olarak Blu-ray ve DVD formatında Mart 2016'da yayınlamıştı. Gekijōban Date A Live: Mayuri Judgment anime filmi Japonya'da Ağustos 2015'de vizyona girmişti.

Üçüncü sezon ise Ocak 2019'da gösterime girmiş ve 12 bölüm olarak yayınlanmıştı. Crunchyroll, diziyi yayınlandığı sırada yayına eş zamanlı ingilizce olarak yayınlandı ve Funimation şirkete smildub* teklifi sundu.

Ç\N: SimulDub, bölümlerin dublajlı olarak aynı anda yayınlanmasıdır.  Eş zamanlı veya 2-3 haftaya gecikmeye kadar değişen bir durumdur.

Light Novel ise birkaç oyuna ilham kaynağı olmuştu.  Compile Heart, Date A Live Ren Dystopia oyununu bir gecikmenin ardından Eylül 2020'de PlayStation 4 için yayınlamıştı.

Yuichiro Higashide'nin Date A Live Fragment: Date A Bullet spinoff* romanları, animeye iki bölümlük uyarlama bölüm kazandırmıştı. İlk film (Date A Bullet: Dead or Bullet) Ağustos 2020'de Japonya'da vizyona girmişti.  İkinci film ise de (Date A Bullet: Nightmare or Queen) Kasım 2020'de gösterime girmişti.

Ç/N: Karakterlerin, olayların veya benzeri unsurların geçmişine tutulan bir ayna gibi olan bölümler.

Kaynak: Natalie


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları