Live-Action Whisper of the Heart Devam Filminin Klipleri Ghibli Animesinden Sahneleri Yeniden Canlandırıyor
Video, orijinal Studio Ghibli filminden bazı sahneleri yeniden yaratarak Shizuku, Seiji ve sınıf arkadaşlarının ortaokuldaki bazı sahnelerini gösteriyor.

   Aoi Hiiragi'nin Whisper of the Heart (Mimi o Sumaseba) mangasına dayanan canlı aksiyon devam filminin ekibi Cuma günü yeni bir video yayınladı. Video, orijinal Studio Ghibli filminden bazı sahneleri yeniden yaratarak Shizuku, Seiji ve sınıf arkadaşlarının ortaokuldaki bazı sahnelerini gösteriyor.

   Filmin başlangıçta 18 Eylül 2020'de vizyona girmesi planlanıyordu, ancak COVID-19 salgını nedeniyle 14 Ekim'e ertelenmişti.

   Filmde Shizuku Tsukishima olarak Nana Seino (live action Kyou Kara Ore Wa!!, After the Rain, Nowhere Girl, Tokyo Tribe filmleri) ve Tori Matsuzaka (Hello World, Himitsu - Top Secret, The Movie, Gatchaman, Kyō, Koi o Hajimemasu, Samurai Sentai Shinkenger) Seiji Amasawa olarak rol alıyor. Runa Yasuhara ve Tsubasa Nakagawa, ortaokulda oldukları gibi Shizuku ve Seiji karakterlerini canlandırıyorlar.

   Yuki Yamada, Shizuku'nun çocukluk arkadaşı ve Shizuku'ya aşık olan beyzbol takımı üyesi Tatsuya Sugimura'yı canlandırıyor. Rio Uchida, ortaokulda Sugimura'ya karşı hisleri olan Shizuku'nun en iyi arkadaşı Yūko Harada'yı canlandırıyor. Towa Araki ve Sara Sumitomo, ortaokulda çağındaki Sugimura ve Yūko'yu canlandırıyorlar.

   Sony Pictures Entertainment ve Shochiku'nun dağıtacağı filmi Yūichirō Hirakawa (live action The Promised Neverland, ERASED/Boku dake ga Inai Machi, Waiting for Spring, Rookies, JIN projeleri) yönetiyor. Anne Watanabe, filmin tema şarkısı olarak Michio Yamagami'nin popüler halk şarkısı "Tsubasa o Kudasai"nin coverını seslendiriyor.

   Yeni filmin hikayesi, orijinal manganın hikayesinden 10 yıl sonra geçiyor. Şimdi 24 yaşında olan Shizuku, romancı olma hayalinden vazgeçmiştir, ancak bir yayınevinde çocuk kitabı editörü olarak her gün kitap satmak için çok çalışmaktadır. Bu arada, Seiji, Shizuku ile arasındaki mesafe daha da artsa da, yurtdışındaki hayalinin peşinden gitmeye devam etmektedir.

   Orijinal manga, 1995 yılında Yoshifumi Kondō ve Studio Ghibli tarafından bir anime filmine ilham kaynağı olmuştur. Hikaye, ortaokuldaki kitap kurdu Shizuku'nun gizemli bir antika dükkanı ile şans eseri karşılaşmasını ve dükkan sahibinin torunu olan Seiji Amasawa'yı konu alıyor. Acemi bir keman yapımcısı olan Seiji, bir süredir kütüphaneden ödünç aldığı kitapların ödeme kartlarında adının yazdığını fark ettiğinden Shizuku'nun da dikkatini çekmiştir. Seiji'nin keman yapımına olan tutkusu, Shizuku'ya roman yazma hayalinin peşinden gitmesi için ilham verir.

   Hiiragi, mangayı 1989'da Shueisha'nın shōjo manga dergisi Ribon'da yayınladı. Hiiragi, 1995'te Mimi o Sumaseba: Shiawase na Jikan başlıklı bir devam mangası ve 2002'de Baron: The Cat Returns adlı bir yan ürün yayınladı. Bu manga, 2002'de Hiroyuki Morita ve Studio Ghibli'nin The Cat Returns filmine ilham verdi.

 

Fragman linkleri:

https://youtu.be/3ytbzOw3q7g

https://youtu.be/ony8pHNF_tM

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları