Mutlu Sonu Olmayan 10 Josei Animesi
Josei animesi genellikle daha olgun, duygusal olarak karmaşık ve içtendir. Bu animelerde mutlu son asla garanti edilmez.

   Josei animesi, on sekiz yaşından büyük yetişkin kadın izleyicilere pazarlanan dizi ve filmler olarak kategorize edilebilir. Josei demografisi için yapılan animeler genellikle daha olgun, duygusal olarak karmaşık ve içtendir. Bu animelerde mutlu son asla garanti edilmez.

   Josei animesi ayrıca kayıp ve korku içerebilir ve içten olmaktan başka her şey olabilir. Bu animeler, duygusal rollercoaster olma eğilimindedir ve izleyiciyi empatik hissettirir ve kahramanlar için kök salmaktadır. Bunlar daha derin sorunları olan daha karmaşık karakterlerdir ve finale giden bölümler iyimser görünse bile hikayelerinin hiç mutlu bitmeme ihtimali vardır.

10. Usagi Drop (Bunny Drop) Ebeveynliğin Karmaşıklıklarıyla Yüzleşiyor

10. Usagi Drop (Bunny Drop) Ebeveynliğin Karmaşıklıklarıyla Yüzleşiyor

   Usagi Drop'ta Daikichi Kawachi, büyükbabasının ani ölümünü öğrendiğinde ailesinin yanına gitmeye karar veren 30 yaşında bir adamdır. Evde büyükbabasının gayri meşru kızı olan Rin adında ilginç bir genç kız bulacağını bilmiyordu. Rin bir utanç olarak hemen aileden dışlanır ve Daikichi, çocuklarla deneyimi olmamasına rağmen onun yeni babası olmayı seçer.

   Usagi Drop, izleyicilerin kalbini çalıyor ve hayranların bir ebeveyn olarak hemen adım atmaya nasıl tepki vereceklerini merak ediyor. 11 bölümlük anime, çok rahatsız edici ve tartışmalı bir finali olan manganın aksine ciddi bir sonla bitiyor.

9. Nana Hayranları Ne Olabileceğini Merak Ettirdi

9. Nana Hayranları Ne Olabileceğini Merak Ettirdi

   Nana'daki Nana Osaki ve Nana Komatsu (lakaplı Hachi), 20 yaşında Tokyo'ya taşındıklarında ikisinin yolları kesişir. Nana O. grubuyla profesyonel bir müzik kariyeri peşindedir ve Nana K. arkadaşlarını takip eder ve erkek arkadaşının yanına taşınır. Bu iki genç kadın tesadüfen aynı daireye taşınırlar ve tamamen farklı hayal ve hırslarına rağmen en iyi arkadaş olurlar.

   Ancak, Nana O. ve Nana K. farklı yollarda ilerlerken, şöhret ve ağır gerçek hayat draması yoluna girer. Nana dizi boyunca, zaman geçtikçe her iki kadının da hayatları ayrılıyor ve iç içe geçiyor ve final bazı hayranlar için sağlıklı olsa da diğerleri için yıkıcı.

8. Petshop Of Horrors Geçmişten Bir Parıltı

8. Petshop Of Horrors Geçmişten Bir Parıltı

   Petshop of Horrors'ta Count D, Los Angeles, Chinatown'da nadir bulunan ve bulunması zor hayvanlar satan gizemli bir evcil hayvan dükkanı sahibidir. Bu evcil hayvanlar sadece ne kadar tehlikeli olabileceklerini göremeyecek kadar çaresiz olan kişilere verilir, her satışta bir sözleşme vardır. Bir cinayet masası dedektifi olan Leon Orcot, birçok tuhaf ve açıklanamayan ölümü araştırmak üzere görevlendirilir. Kurbanlar arasındaki tek benzerliğin, hepsinin Count D'nin evcil hayvan dükkanının müşterisi olmaları olduğunu bulur.

   Petshop of Horrors'ın mutlu bir tonu yok, ancak izleyiciyi sonuna kadar koltuğunun kenarında tutacak ürpertici bir atmosfer, tonlarca gizem ve gerilim içeriyor. Petshop of Horrors, 1999'da yayınlandığı için retro bir sanat tarzına da sahiptir.

7. Nodame Cantabile Klasik Bir Aşk Hikayesidir

7. Nodame Cantabile Klasik Bir Aşk Hikayesidir

   Nodame Cantabile, bir müzik akademisindeki iki öğrenciye odaklanır, Chiaki Shininichi ve Noda Megumi. Chiaki hem son derece azimli hem de orkestra şefi olmayı hayal eden bir mükemmeliyetçidir. Nodame olarak da bilinen Noda Megumi, bakımsız ve tam tersi gibi görünüyor, ancak o harika bir piyanist. Komşu olduklarını ve birbirlerinin yeteneklerine ve hırsına çabucak aşık olacaklarını bilmiyorlar.

   Ancak bazı hayranlar, Nodame Cantabile'in sonunun aceleye getirildiğini veya tatmin edici olmadığını belirttiler. Bazı hayranlar ise, ikisinin duygusal olarak nereden geldiğini anladıklarını ve karakterleri savunduklarını söyleyecektir. Nodame Cantabile, izleyicileri çok farklı iki yorumla baş başa bırakan bir sona sahip.

6. Paradise Kiss Yeni Bulunan İsyanın Hikayesidir

6. Paradise Kiss Yeni Bulunan İsyanın Hikayesidir

   Paradise Kiss, hayatı boyunca kurallara uymaktan başka hiçbir şey yapmamış olan Yukari adında bir lise öğrencisini konu alıyor. Yolunu sorgulamaya başladığında, eksantrik, ilginç bir moda tasarımı öğrencisi grubuyla tanışır. Yeni vitrinleri için onun model olmasını istediklerine karar verirler ve biraz isteksizce Yukari kabul eder ve gruplarının bir parçası olur.

   Nodame Cantabile ile aynı çizgide, Paradise Kiss'in sonu tatmin edici değil ve hayranların iki sevilen kahraman için istediği gibi değil. 

5. Anohana: The Flower We Saw That Day, İzleyicileri Şaşırttı

5. Anohana: The Flower We Saw That Day, İzleyicileri Şaşırttı

   Anohana: The Flower We Saw That Day, bir hayaletle yakın temas kurduktan sonra beş arkadaşıyla arkadaşlığını yeniden alevlendiren Jinta Yadomi'yi konu alıyor. 10 yıl önce grup, arkadaşları Meiko "Menma" Honma'yı bir kazada kaybetti ve hepsi birbirinden uzaklaştı. Ta ki Menma, Jinta'yı hayalet olarak ziyaret edip ondan bir iyilik isteyene kadar.

   İzleyiciler, animenin son derece üzücü bir sonla bitmesine şaşırmıyor. Hayranlar bu karakterlerin hayatlarını takip ederken ve kaçınılmazı onlarla birlikte kabul ediyorlar. Bu dizi aynı zamanda bir dostluk, güven ve kabullenme hikayesidir.

4. Your Lie In April, En Üzücü Animelerden Biri

4. Your Lie In April, En Üzücü Animelerden Biri

   Your Lie in April'da Kousei Arima adında genç bir müzik dahisi, annesini o kadar çok yas tutar ki artık piyano tuşlarının sesini duyamaz. Eksantrik bir kemancı olan Kaori Miyazono, piyano çalarak sahnede ona eşlik edeceğine güvenene kadar müzikten tamamen uzak durur.

   Your Lie in April, geçmişlerinde ve günümüzde korkunç travmalarla uğraşan iki müzisyen arasındaki son derece hassas ve tatlı bir aşk hikayesidir. Bölümler yavaş yavaş seyirciyi sona hazırlarken, final derinden hüzünlü ve buruktur.

3. ''Pankreasını Yemek İstiyorum''Alternatif Bir ''Seni Seviyorum''dur

3. ''Pankreasını Yemek İstiyorum''Alternatif Bir ''Seni Seviyorum''dur

   Pankreasını Yemek İstiyorum'da Mahiro Takasugi, ölümcül bir pankreas hastalığıyla uğraşan Sakura adında bir kızın günlüğünü bulan bir lise öğrencisidir. Günlüğünü ona geri verirken, Mahiro'nun hastalığını öğrendiğinde ilk tepkisi umursamamak olur ve bu Sakura'yı onu tanımak isteyecek kadar meraklandırır. Mahiro ve Sakura'nın aşka dönüşmeden önce yavaş yavaş ilerleyen bir dostluğu vardır.

   Seyirci I Want To Eat Your Pancreas'ın sonuna geldiğinde Mahiro, Sakura'ya onun pankreasını yemek istediğini söyler ve bu onun ona taptığını söyleme şeklidir. Bu son tahmin edilebilir, ancak yine de üzücü ve tatlı.

2. Rüzgar Yükseliyor'da Umut ve Yıkım Vardır

2. Rüzgar Yükseliyor'da Umut ve Yıkım Vardır

   Rüzgar Yükseliyor, ünlü "Sıfır" savaş uçağını icat eden uçak mühendisi Jiro Horikoshi'nin hayatını takip ediyor. Onun modeli, İkinci Dünya Savaşı sırasında Japon donanması tarafından kullanılacaktı. Jiro'nun karısı Naoko da 1920'lerin ekonomik zorluklarını birlikte yaşarken bu hikayede yer alıyor.

   Ne yazık ki, Rüzgar Yükseliyor'daki iki kahramanın da trajik bir kaderi var, çünkü bu filmin zamanı savaş öncesi Japonya... Film, Jiro genç bir çocukken başlıyor ve seyirci onun büyümesini ve neyin savaş için kullanıldığına ve neyin bir rüya olarak bırakılabileceğine dair bakış açısını izliyor.

1. Zamanın İçinden Sıçrayan Kız Moral Bozuyor

1. Zamanın İçinden Sıçrayan Kız Moral Bozuyor

   Zamanda Sıçrayan Kız, "zaman atlama" yeteneğine sahip olduğunu öğrenen Makoto adında 17 yaşındaki bir kız hakkındadır. Bu, hiçbir şeyi büyük ölçüde değiştirmeden yalnızca zamanda geriye gidebileceği anlamına gelir. Ta ki, ona zaman sıçraması yapmayı ve bundan doğru şekilde yararlanmayı öğreten, gelecekten gelen Chiaki adında bir zaman yolcusu ile tanışana kadar.

   Bu beklenmedik dostluk, Zamanda Sıçrayan Kız'da çiçek açtırır ve hayranlarını hayal kırıklığına uğramış, ancak umutlu hissettirir. Sonu üzücü ama hayranlar geleceğin daha mutlu bir sonuca sahip olmasını umuyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları