Yowamushi Pedal: Limit Break Animesinin 9 Ekimdeki ilk Gösterimi, Kadrosu ve Personelini açıklandı.
Yeni sezonu TMS Entertainment'den Osamu Nabeshima yönetiyor.

Wataru Watanabe'nin Yowamushi Pedal mangasının beşinci sezon animesi Yowamushi Pedal Limit Break'in resmi web sitesinde, yeni sezonda yer alacak oyuncu kadrosu, personel ve 9 Ekim'deki ilk gösterimi yayınladı.

Animenin yönetmeni Osamu Nabeshime ve senaryosunu Kurasumi Sunayama (Bakuon!!) üstlenecek. Yukiko Ban (Yowamushi Pedal movie) da karakter tasarımını tekrardan üstleniyor ve Hiroyuki Horiuchi bisikleri tasarlıyor.Müzikleri ise Kan Sawada besteliyor. TMS Entertaiment ise tekrardan animasyonları yapacak.

Animenin ilk gösterimi 9 Ekim, saat 12:00'de  NHK kanalında yayınlanacak.

 Televizyon animesinin ilk sezon gösterimi 2013 yılında yapıldı. İkinci sezonu olan  Yowamushi Pedal Grande Road, Japonya'daki ilk gösterimi 2014 yılında yaptı ve 2015 yılının mart ayında sona erdi. Üçüncü sezon Yowamushi Pedal New Generation'ın ilk gösterimi 2017 yılının ocak ayında yapıldı ve bu sezonda animeye bir çok yeni karakter eklendi. Dördüncü sezonu olan Yowamushi Pedal Glory Line'ın ilk gösterimi 2018 yılının ocak ayında yayınlandı. Bu sezon çok heyecanlı bir yerde son buldu.

Yowamushi Pedal Re:RIDE, ise film serisinin ilki ve ilk gösterimi 2017 yılının eylül ayında yapmıştır. Bu film ikinci sezonun özeti olarak da kabul edilebilir. Tanıtım amaçlı yapılan ve animenin devamı olarak yapılan ilk film ise  Gekijōban Yowamushi Pedal (Yowamushi Pedal: The Movie), 2015 yılının ağustos ayında Japonya sinemalarında gösterime girdi. Üçüncü sezonun özeti olarak kabul edilebilecek bir diğer film ise Yowamushi Pedal Re:Generation, 2017 yılının kasım ayında Japonya sinemalarında gösterime girdi.Yowamushi Pedal: Spare Bike mangası ise 2016 yılında yayınlanmış anime filminin ilham kaynağıdır.

Ana mangasının uyarlaması olan ilk live-action filmi 2020 yılını ağustos ayında Japonya'da gösterimi yapıldı. Bu film ise 2016 ve 2017 yıllarında yayınlanan 2 live-action dizisin ilham aldı.

Wataru Watanabe'nin Yowamushi Pedal mangası ilk olarak Akita Shoten'nin Weekly Shounen Champion dergisinde 2018 yılında yayınlandı. Manganın orjinal hikayesi merkezinde Souhoku Lisesinde okuyan ve otaku olan Sakamichi Onoda vardır. O animeleri ve oyunları o kadar sever ki, sırf bu yüzden eski bisikleti ile Tokyo'nun Akihabara alışveriş bölgesine kadar gidiş-dönüş toplam 90 kilometrelik yolu kat ederdi. Onoda'nun hayatı okulun bisiklet yarışı takımıyla karşılaşmasıyla değişir, ve başlarda çok katılmak istemese de sonunda bu takıma katılır.


Kaynaklar: Yowamushi Pedal: Limit Break animesinin websitesi, NHK

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları