Sosyal Medyasını Takip Edebileceğiniz 12 Cosplay Sanatçısı
Sevdiği karakterin kıyafetlerine ve kişiliğine bürünmek mi? Oldukça eğlenceli görünüyor. Üstelik bazı insanlar bu konuda oldukça fazla çaba sarf ediyorlar. İşte onlardan bazıları!

Leon Chiro

Leon Chiro

İtalyan olan sanatçı aynı zamanda profesyonel güreşçidir. Reality showlarda da bol bol görmekteyiz.

Leon, özellikle vücut makyajı konusunda oldukça başarılı. Yüz hatları belirgin olduğu için de sert ifadeli pek çok karaktere başarılı bir şekilde bürünebilmekte.

Tabii yumuşak yüzlü bazı karakterler için biraz sert kaçtığını söylemek mümkün.

Sosyal medya hesaplarında annesi ile birlikte gittiği cosplay etkinlikleri oldukça sempatik.

İnstagram hesabı: leonchiro

Yushi

Yushi

Asın bayrakları :D Kendisi başarılı bir Türk cosplayer. Kübra, özellikle sevimli yüzü ve büyük gözleri ile pek çok anime karakterine kolay bir şekilde bürünebilmekte. Makyaj konusunda da oldukça yetenekli.

 

İnstagram hesabı: yushichan

Hakken

Hakken

Hakken'in fotoğraflarını gören kızları uyarıyorum. Hakken çok karizmatik ve yakışıklı bir kadındır :D 

Genelde cinsiyeti hakkında yanılgıya düşen insanlar mevcut. Hatta kadın olduğunu öğrendiklerine inanmıyorlar. Ancak canlı yayınlarını izlemiş birisi olarak kendisinin çok utangaç, sevimli bir kadın olduğunu söylemek isterim.

Kendisi Malezyalı. Hakken özellikle karizmatik boy love cosplayleri ile ünlüdür. Uzun boyu ve geniş omuzları ile şahsen oldukça güzel bulduğum bir insan <3

 

İnstagram hesabı: _hakkencoser_

Kamui

Kamui

Şahsi fikrime göre cosplay konusunda nirvana olan bir kadından bahsedeceğim.

Kendisi iyi bir terzi, hemen her karaktere uyabilecek fiziği ile batı ve doğu kaynaklı pek çok karaktere çok iyi bürünürken 3D yazıcısı ve programları ile harikalar yapan sevgilisi ile mükemmel bir ekip.

Üstelik sosyal medya hesapları karakterlerin kostüm ve aksesuarlarını nasıl tasarladıklarını anlatan güzel videolarla dolu. Aslında hayali karakterlerin kostümlerinin ve saç tasarımlarının ne kadar ayrıntı içerdiklerini bizlere çok güzel gösteriyorlar.

 

İnstagram hesabı: kamuicosplay

Taryn

Taryn

Bir başka İtalyan coser. Yüz ifadesi Leon'dan da sert olan bu sanatçımız doğu ile batı üretimi pek çok karaktere bürünmekte.

Yüz ifadesi ile karakterler çoğu kez uyuşmuyor ama makyaja çok fazla emek sarf ediyor. Varlığı bilinmesi gereken bir coser olarak düşünüyorum.

 

İnstagram hesabı: taryn_cosplay

Bastet

Bastet

Toprağımız Nurbike, cosplay kostümünde en çok kullanılan eba isimli materyali çok başarılı şekilde kullanan bir sanatçı. Eğitimi de sanat ve tasarım üzerine olduğu için sosyal medya hesabında cosplayleri haricinde tasarladığı ya da paylaşıma sunduğu çok hoş çizimler görebilirsiniz.

 

İnstagram hesabı: nurbikee

Lena

Lena

Amerika'da yaşayan Lena bu listeye giriyor çünkü kostümlerinden ziyade mükemmel makyaj teknikleri mevcut. Büyük gözleri ve mükemmel vücudu sebebi ile pek çok ilgi çeken ve popüler olan karaktere bürünebiliyor. Kendisi TikTok'ta daha popüler ve bazı makyaj videoları oldukça şaşırtıcı.

 

İnstagram hesabı: lena_kitsune

Weian

Weian

Uzak Doğulu başarılı erkek cosplayer bulmak epey zor ve Weian bu konuda takip edilebilir bir coser. Kendisi Çinli. 

Özellikle zayıf va narin kemik yapısı üzerine geniş omuzlu olması pek çok anime ve manga karakterine bürünebilmesine imkan tanıyor. 

 

İnstagram hesabı: weian_vann

Yukiko

Yukiko

Kendisi Singapurlu. Hayatınızda görebileceğiniz en çocuksu yüze sahip kadın olabilir. Xiaoyukiko özellikle yaptığı oyun karakteri cosplayleri ile oyun şirketlerinin gözdesi. Pek çok oyun konsolu, bilgisayar ve teknolojik aletlerin reklam yüzü olabiliyor. Tabii bebeksi yüzü ve devasa göğüsleri sebebi ile fan servisleri bol bir sanatçı orası kesin :D Aynı zamanda makyaj yeteneği mükemmel.

 

İnstagram hesabı: xiaoyukiko

Jahara

Jahara

Karşınızda çok farklı bir cosplayer var. Teninin renginden değil, karakterlere kattığı farklı aksesuarlar sebebi ile ilginç bir hesabı var.

Cosplay işinin evrensel boyutta olabileceğini gösteren bir sanatçı olduğu için tanımayanlara tanıtmak istedim.

İnstagram hesabı: jaharajayde

Vilina

Vilina

Fransız bir cosplayerdan bahsedeceğim. Kendisi geçtiğimiz günlerde Amsterdam'da yapılan Twitchcon etkinliğine yarışmanın birincisi oldu. Aşağıdaki resmi de o yarışmadaki kostümün boyanmamış ve aksesuar yerleştirilmemiş hali.

Vilina vücut ölçüleri ile çağımızın 34 beden güzellik algısını kıran bir sanatçı. Cosplayer olmak için kostüme ve aksesuara harcadığınız emek, karaktere bürünme yeteneğiniz fiziksel özelliklerinizden daha önemli unsurlar. Vilina da bunun en minnoş örneklerinden. Finaller açıklandığında döktüğü sevinç gözyaşları, o kostümü hazırlarken çabaladığı emeği de göstermekte.

 

İnstagram hesabı: Vilina cosplay

Lonelyman (Bonus Cosplayer)

Lonelyman (Bonus Cosplayer)

Size mükemmel mizahi zekası olan bir coser göstereceğim :D 

Kendisi kamera açılarını ve evde bulduğu basit malzemeleri kullanarak nasıl cosplay yapılabileceğini mizahi yolla gösteren dombik bir Malezyalı >.<

 

İnstagram hesabı: lowcostcosplayth

 

Cosplay sanatçılığı, uğrunca ciddi emekler sarf edilen eğlenceli bir serüven. Çocukken hasır şapka, baş örtüsünden yapılan pelerin ve sahte gül ile Smokinli Şovalye olan ben için sanatçıların haftalarca hazırladığı kostüm ve aksesuvarların serüvenlerini izlemek oldukça güzel.

Siz de bildiğiniz, çalışmalarını beğendiğiniz, bu listede bahsedilmeyen coserları alttaki yorumlarda paylaşabilirsiniz. 

Faydalı ve eğlenceli içerik üretmeye çalışan birisi...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları