2020 Kış Sezonunda Yayına Başlayacak 30 Anime
Ocak ayında yayınlanmaya başlayacak kış sezonu animelerinden, gözünüze kestirdiklerinizi izlemeniz gerekenler listenize eklemeyi unutmayın. Şimdiden yeni yılınız kutlu olsun..

1. Haikyuu!!: To the Top

Stüdyo: Production I.G

Kategori: Komedi, Spor, Okul, Shounen, Drama

Yayın Tarihi: 11 Ocak 2020

Konu: Haikyuu!! serisinin dördüncü sezonudur.

2. 5-toubun no Hanayome 2. Sezon

Stüdyo: -

Kategori: Komedi, Harem, Romantik, Okul, Shounen

Yayın Tarihi: Ocak 2020

Konu: 5-toubun no Hanayome serisinin ikinci sezonudur.

3. Toaru Kagaku no Railgun T

Stüdyo: J.C.Staff

Kategori: Aksiyon, Bilim Kurgu, Süper Güç

Yayın Tarihi: 10 Ocak 2020

Konu: Toaru Kagaku no Railgun serisinin üçüncü sezonudur.

4. Magia Record: Mahou Shoujo Madoka☆Magica Gaiden

Stüdyo: Shaft

Kategori: Dram, Psikolojik, Büyü, Korku

Yayın Tarihi: 5 Ocak 2020

Konu: Magia Record'un yeni kahramanı İroha Tamaki, Kamihama'da kaybolan kız kardeşi Ui'yi kurtarmak isteyen büyülü bir kızdır. Aynı zamanda Madoka Kaname'de kayıp arkadaşı Homura'yı aramak için Kamihama'dadır.

5. Isekai Quartet 2. Sezon

Stüdyo: Studio PuYUKAI

Kategori: Komedi, Parodi, Fantastik

Yayın Tarihi: Ocak 2020

Konu: Isekai Quartet serisinin ikinci sezonudur.

6. Pet

Stüdyo: Geno Studio

Kategori: Gizem, Psikolojik, Doğaüstü Güçler, Seinen

Yayın Tarihi: Ocak 2020

Konu: İnsanların zihnine girerek anılarını manipüle etme yeteneğine sahip insanların olduğu bir dünyada; bu güçler, gizemleri ve davaları çözmek ya da daha da kötüsü suikast düzenlemek için kullanılıyordur. Bu korkunç güç, insanların zihnini yok etme riski taşıdığı gibi geri teperek kullanıcısının da kalbini kötülüğe sürükleyebilir. Kullanıcılar narin kalplerini birbirlerine zincirlenerek korumak zorundadır. Bu gücü kullanan kişilere duyulan nefret ve aşağılama 'pet' ismini doğurur.

7. Nekopara

Stüdyo: Felix Film

Kategori: Komedi, Romantik

Yayın Tarihi: 9 Ocak 2020

Konu: Kashou Minazuki, kız kardeşi Shigure ile birlikte altı kedinin gururlu sahibi olmasına rağmen, La Soleil isimli pastanesini açmak için evinden uzağa taşınır. Sevecen kız kardeşi ve sadık kedi kızlarının desteğiyle Kashou, yüreğini ortaya koyarak hayalini gerçeğe dönüştürecektir!

8. Plunderer

Stüdyo: GEEKTOYS

Kategori: Aksiyon, Ecchi, Fantastik, Shounen

Yayın Tarihi: 9 Ocak 2020

Konu: Kıyamet sonrası dünya 'numaralar' tarafından kontrol ediliyordur. Her insanının kimliği bir 'sayı değeri' ile tanımlanır. Bu değer her şey olabilir; kaç kilometre yol yürüdüğü ya da kendilerine yapılan iltifatların sayısına kadar. İnanılmaz küçük sayı değerine sahip insanlar dejenere olarak anılmaktadır. Bu değerin sıfıra düşmesi ise boşluğa düşmek anlamına gelir.

Alcian takviminin 305. yılında Hina; değeri sıfıra düşen annesinden miras kalan, Efsanevi Kırmızı Baron'u arama görevini devralır. Macerasında; kimliğini saklamaya çalışan, dejenere kılıç ustası Licht ile yolları kesişecektir.

9. Kyokou Suiri

Stüdyo: Brain's Base

Kategori: Gizem, Komedi, Şeytanlar, Shounen, Doğaüstü Güçler, Romantik

Yayın Tarihi: 12 Ocak 2020

Konu: Iwanaga Kotoko 11 yaşında iken, bir youkai tarafından kaçırılır. İki hafta alıkonulan Kotoko’ya, ruh ve insan dünyası arasında iletişim kurması için 'Bilgelik Tanrısı' olması teklif edilir. Bu teklifi düşünmeden hızlıca kabul eden Kotoko, buna karşılık sağ gözü ve sol bacağını kaybeder. Şimdi yani altı yıl sonra, başı sıkışan her youkai, Kotoko'ya danışmaktadır.

Bu arada, 22 yaşında bir üniversite öğrencisi olan Kurou Sakuragawa, sevgilisinden yeni ayrılmıştır. Bunu fırsat bilen ve bir gün Kurou ile evlenme hayali kuran Kotoko, hemen harekete geçer. Bir youkai hadisesi esnasında kendisine iyileştirici güçler bahşedilmiş Kurou'ya; çeşitli doğa üstü olayları çözmek ve kaçak yokailerin icabına bakmak için birlikte çalışmayı teklif eder. Ayrıca yeni ortağının duygularına karşılık vermesini beklemektedir.

10. Somali to Mori no Kamisama

Stüdyo: Satelight

Kategori: Macera, Yaşamdan Kesitler, Fantastik

Yayın Tarihi: 7 Ocak 2020

Konu: Hikaye ruhlar, canavarlar ve her çeşit garip varlık tarafından yönetilen bir dünyada geçmektedir. İnsanlar ise nesillerinin tükenme noktasına kadar zulüm görmektedir. Bir gün, ormanın koruyucusu bir golem ve harap olmuş insan ırkının üyesi, küçük bir kızın yolları kesişir. Böylece bu baba-kızın masalsı yolculukları başlar.

11. Darwin's Game

Stüdyo: Nexus

Kategori: Aksiyon, Gizem, Shounen

Yayın Tarihi: 4 Ocak 2020

Konu: Sıradan bir lise öğrencisi olan Kaname Sudou, Darwin's Game isimli gizemli bir mobil oyuna davet alır.  Kaçış şansı olmayan ve bahisin yaşam ya da ölüm olduğu bu sosyal oyuna olan dahil olan Kaname, hayatta kalmayı başarabilecek midir?

12. Dorohedoro

Stüdyo: MAPPA

Kategori: Aksiyon, Komedi, Fantastik, Korku, Seinen

Yayın Tarihi: 13 Ocak 2020

Konu: Ölümün kol gezdiği, yasa ve etiğin unutulduğu "Hole" olarak isimlendirilen bir şehirde, bir büyücü klanı karanlık büyü sanatlarını kullanarak tüyler ürperten deneylere imza atmaktadırlar; insanları bir böcek gibi avlayıp onların üzerinde çeşitli büyüler denemek gibi.

Nikaido'nun yolu, karanlık bir sokakta insandan çok sürüngene benzeyen Caiman ile kesişir. İkisi birden bu lanet büyüyü ortadan kaldırabilmek için Hole'daki büyücüleri avlamaya başlarlar. Fakat baş büyücü En, halkını katleden ve kendisine büyü işlemeyen bu kertentele adamı durdurmak için kendi "temizlikçi" ekibini gönderir ve iki dünya arasında büyük bir ölüm-kalım mücadelesi başlar.

13. Heya Camp△

Stüdyo: C-Station

Kategori: Yaşamdan Kesitler, Komedi

Yayın Tarihi: 6 Ocak 2020

Konu: YuruCampΔ animesinin devamıdır.

14. Rikei ga Koi ni Ochita no de Shoumei shitemita.

Stüdyo: Zero-G

Kategori: Komedi, Romantik

Yayın Tarihi: 11 Ocak 2020

Konu: Yukimura Shinya ve Himuro Ayame, birbirlerine aşık olan ve aşkın formülünün bilimsel teorilerle çözülüp çözülemeyeceğini araştıran iki bilim insanıdır. Bu mükemmel fırsatla,  birbirlerine ifade ettikleri duyguların formülünü çözebilecekler mi?  

15. Infinite Dendrogram

Stüdyo: NAZ

Kategori: Fantastik, Oyun

Yayın Tarihi: 9 Ocak 2020

Konu: 2043 yılında, 'Sonsuz Dendrogram' isimli, dünyanın ilk başarılı VRMMO'su piyasaya sürülür. Oyun; diğer tüm şaşırtıcı özellikleri ile birlikte beş duyuyu mükemmel şekilde simüle etme yeteneğine ek olarak, oyunculara sonsuz olanaklarla dolu bir dünya vaad etmektedir. Yayınlanmasından iki yıl sonra, yakın zamanda üniversite birinci sınıf öğrencisi olacak Reiji Mukudori, sonunda oyunun bir kopyasını satın alıp oynamaya başlayabilecektir. Deneyimli ağabeyi Shuu ve ortağı Embryo'nun yardımlarıyla, Reiji, 'SonsuzDendrogram' dünyasında bir maceraya atılır. İnanılmaz gerçekçiliği ve sonsuz olanakları ile bilinen bu oyun dünyasında neler keşfedecektir?

16. Jibaku Shounen Hanako-kun

Stüdyo: Lerche

Kategori: Komedi, Shounen, Doğaüstü Güçler, Okul

Yayın Tarihi: 10 Ocak 2020

Konu: "Hanako-san, Hanako-san ... orada mısın?" Kamome Akademisi'nde, okulun Yedi Gizemi'nden biri olan Hanako-san'ın; eski okul binasının üçüncü kattındaki kızlar tuvaletini işgal ettiğine ve çağırıldığında dilekleri gerçekleştirdiğine dair rivayetler ortalıkta dolaşmaktadır. Romantizm hayali ile gizem sever kızımız Nene Yashiro, bu perili tuvalete gider ama karşılaştığı Hanako-san hiçte hayalettiği gibi değildir! Kamome Akademisi'nin Hanako-san'ı bir çocuktur!

17. Majutsushi Orphen Hagure Tabi

Stüdyo: Studio Deen

Kategori: Aksiyon, Macera, Dram, Fantastik, Büyü, Dövüş Sanatları

Yayın Tarihi: 7 Ocak 2020

Konu: Bir zamanlar Tower of Fang'in en gözde öğrencisi olan büyücü Orphen, şimdilerde para ödeyen umutsuz müşterilerine anlaşmalı evlilik planları yapmaktadır. Bilmeden sürüklendiği bir planın içinde, uzun süredir hedefi olan bir canavarla karşılaşır. Canavarı öldürmek isteyenler ile canavarı korumak için herşeylerini ortaya koyanlar arasında, Orphen'ın rezil ama huzurlu günleri sona erer. Kız kardeşi Azalie'yi geçek formuna geri döndürebilmek adına verdiği mücadele, ona bir çok gizemin kapısını açacaktır.

18. Kuutei Dragons

Stüdyo: Polygon Pictures

Kategori: Macera, Fantastik, Seinen

Yayın Tarihi: 9 Ocak 2020

Konu: Gökyüzünün hükümdarları, ejderhalar. Ejderhalar yeryüzündeki insanlar için büyük bir tehdit olsa da, aynı zamanda birer ilaç, besin ve malzeme kaynağıdır. Bu sebeple ejderha avcıları, gökyüzünde gemileri ile avlanmaktadır. Bu hihaye, bahsi geçen gemilerden biri olan Quin Zaza ve ekibinin hikayesidir..

19. BanG Dream! 3rd Season

Stüdyo: SANZIGEN

Kategori: Müzik

Yayın Tarihi: 23 Ocak 2020

Konu: BanG Dream! serisinin üçüncü sezonudur.

20. Koisuru Asteroid

Stüdyo: Doga Kobo

Kategori: Yaşamdan Kesitler, Komedi, Okul

Yayın Tarihi: 3 Ocak 2020

Konu: Küçük bir kızken Mira Kinohata, kampta Ao adında bir çocukla tanışır. Yıldızlı gökyüzüne bakarken Mira, kendisi ile aynı isimde bir yıldız olduğunu, ancak Ao adında bir yıldız olmadığını öğrenir. İkili, bir gün birlikte asteroitleri keşfetmek ve Ao'nun adını verebileceği bir yıldız bulmak için birbirlerine söz verirler.

Birkaç yıl sonra Mira, Hoshizaki Lisesi'ne kaydolur ve verdiği sözü yerine getirmek için astronomi kulübüne katılmaya karar verir. Ancak astronomi kulübünün, jeolojik araştırma topluluğu ile birleştirileceğini öğrenir. Kulüp odasında Ao Manaka'ya durumu anlatırken, Ao'nun bir kız olduğunu öğrenmesi onun için daha büyük bir şok olur.

21. ID:Invaded

Stüdyo: TROYCA

Kategori: Bilim Kurgu, Gizem

Yayın Tarihi: 6 Ocak 2020

Konu: ID: Invaded'in sanal dünyası, yüzen evler, toprak yığınlarıyla çarpışan ve kaybolan yapılarla doludur. Dedektif Kaido; kendini bu sanal dünyada, bıçaklanarak ölen genç kız Kaeru'nun cinayetini aydınlatma görevi içinde bulur. Kısa bir süre sonra; bu yeni dünyanın geleneksel olmayan fizik kurallarının, yalnızca binaları ve yolları etkilemediğini, vücudunda oluşan çeşitli bağlantı kesilmelerinden sonra anlayacaktır.

22. Eizouken ni wa Te wo Dasu na!

Stüdyo: Science SARU

Kategori: Macera, Okul, Komedi, Seinen

Yayın Tarihi: 6 Ocak 2020

Konu: Asakusa Midori bir anime yaratmak istemektedir ama ilk adımını kendi başına atamayacak kadar cesareti kırılmış durumdadır. Tamamen şans eseri, gizlice animatör olmayı hayal eden sosyetik Mizusaki Tsubame ile tanışır. Midori'nin, parayı seven en iyi arkadaşı Kanamori Sayaka ile birlikte, enerjik üçlü yavaş yavaş "nihai dünyalarını" gerçeğe dönüştürmek için çalışırlar..

23. Boku no Tonari ni Ankoku Hakaishin ga Imasu.

Stüdyo: EMT Squared

Kategori: Yaşamdan Kesitler, Komedi, Okul, Josei

Yayın Tarihi: 10 Ocak 2020

Konu: Seri Koyuki sadece normal bir okul hayatı istemektedir, ancak bunun yerine garip sınıf arkadaşı Kabuto Hanadori ile takılmaktadır. Hayal aleminde yaşayan, kuruntulu Kabuto'nun fantezileri ise; yolculukta bir şövalye olduğuna inanmaktan, göz bandını çıkarmanın onu, koyu alter-egolu versiyonu Michael Offenbarung Dunkelheit'a çevirdiğini iddia etmeye kadar uzanmaktadır. Seri, Kabuto tarafından zorlanmasına izin vermemek konusunda kararlı, ancak bunu söylemek yapmaktan daha kolay!

24. Itai no wa Iya nano de Bougyoryoku ni Kyokufuri Shitai to Omoimasu.

Stüdyo: Silver Link.

Kategori: Aksiyon, Bilim Kurgu, Macera, Komedi, Fantastik

Yayın Tarihi: Ocak 2020

Konu: Arkadaşı Risa Shiromine'den bir davet aldıktan sonra Kaede Honjou, VRMMO oyunu New World Online oynamaya başlar. Oyun hakkında bilgisi olmayan Kaede, tüm puanlarını savunmaya heba etmektedir. Tabi sonuç olarak, sihir yapamaz ve hareketleri yavaştır. Ve hatta tavşanlardan dayak yemektedir. Bununla birlikte, defans puanlarını maksimuma çıkardığıiçin "Mutlak Savunma" isimli, tek vuruşta öldüren bir skill elde eder. Tüm saldırıları geçersiz kılan bu zehirli skill ile acemi Kaede, düzeni alt üst ederek çeşitli maceralara atılır.

25. Runway de Waratte

Stüdyo: Ezόla

Kategori: Yaşamdan Kesitler, Dram, Okul, Shounen

Yayın Tarihi: 11 Ocak 2020

Konu: Chiyuki Fujito'nun bir hayali vardır: Paris Collection modellerinden biri olmak. Tek engel ise; onun fazlasıyla kısa olmasıdır. Çevresindeki herkes sürekli kısalığını hatırlatsa da, o bu hayalinden vazgeçecek değil! Fakir bir aileden gelen sınıf arkadaşı, Ikuto Tsumura'nın da bir hayali vardır: bir moda tasarımcısı olmak. Bir gün Chiyuki, Ikuto'nun 'muhtemelen imkansız' diye hayallerinden vazgeçmesinin ne kadar saçma olduğunu fark etmesini sağlar. Bu hikaye, tüm engellere rağmen yürekten inanarak, hayallerinin peşinden koşan iki arkadaşın hikayesidir. 

26. Housekishou Richard-shi no Nazo Kantei

Stüdyo: Shuka

Kategori: Gizem 

Yayın Tarihi: 9 Ocak 2020

Konu: Hikaye, yakışıklı ingiliz bir mücevher uzmanı Richard Ranashinda Dvorpian ile dürüst üniversite öğrencisi Japon Seigi Nakata'yı konu alır. İkili mücevherlerle ilgili çeşitli olayları, mücevher sahiplerinin gizli psikolojik özelliklerini ortaya çıkararak çözmektedir.

27. Oshi ga Budoukan Ittekuretara Shinu

Stüdyo: 8bit

Kategori: Komedi, Müzik, Seinen

Yayın Tarihi: 10 Ocak 2020

Konu: Hikaye fazla popüler olmayan bir müzik grubunun üyesine kafayı takmış ve idolünün Budoukan'daki performansını görmek için öleceğini söyleyecek kadar takıntılı bir kızı konu alıyor.

28. A3! Season Spring & Summer

Stüdyo: P.A. Works, Studio 3Hz

Kategori: Müzik

Yayın Tarihi: 14 Ocak 2020

Konu: Tokyo Velude Way, sanatçıları ve tiyatro grupları ile tanınan bir semttir. Daha önce sahne oyuncusu olan Izumi Tachibana, "Borç batağı! Sıfırmüşteri! Sadece bir oyuncu!" yazan bir mektupla çıkagelir. Mektup, bir zamanlar popüler olan tiyatro grubu Mankai Company'nin mevcut durumunu açıklamaktadır. Görevi şirketi, yeni sahibi ve genel müdürü olarak eski ihtişamıyla yeniden inşa etmektir.

29. 22/7

Stüdyo: A-1 Pictures

Kategori: Müzik

Yayın Tarihi: 11 Ocak 2020

Konu: İdol grubu 22/7'nin TV animesidir.

30. Uchi Tama?! Uchi no Tama Shirimasen ka?

Stüdyo: MAPPA, Lapin Track

Kategori: Yaşamdan Kesitler

Yayın Tarihi: 10 Ocak 2020

Konu: Hikaye Tama isimli bir kedi ve onun hayvan arkadaşlarının günlük hallerini konu almaktadır.

I'm just a soul whose intentions are good..

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları