Bleach'i Unutulmaz Kılan En İyi 10 Dövüş Sahnesi
Geçtiğimiz hafta yayınladığımız Bleach'in 20. yıldönümünün henüz ayrıntılarını bilmediğimiz gizemli projesini, bizde bir Bleach listesiyle kutlayalım istedik.

İlk bölümünden son bölümüne kadar Bleach, filler fazlalığı ile bolca eleştirilse de, en iyi karşılaşmalarla izleyicilerini hüsrana uğratmayan animelerin başını çekiyor. İster Arrancar'lara ister Espada'lara isterse kaptanlara karşı olsun sayısız enfes dövüş sahnesiyle hafizalara kazınan Bleach'in, biz anime severler için yeri her zaman çok özel. Geçen hafta, 21-24 Mart tarihlerinde Anime Japan 2020'de yapılacak, 'Bleach 20. Yıldönümü Projesi ve Tite Kubo'nun Yeni Çalışması' başlıklı sunumun haberini yayınlamıştık. Bizde bu müjdeli haberi Bleach'in unutulmaz 10 dövüş sahnesi ile kutlumaya karar verdik. Keyifli okumalar..

Önemli not: Hoyratça SPOILER içerir!

10| Shunsui ve Ukitake vs Coyote Starrk

10| Shunsui  ve Ukitake vs Coyote Starrk

Ya kimdir bu 1. Espada diye meraklanırken, 'Fake Karakura Town' arkına kadar beklerken bulduk kendimizi. Beklediğimize de değiyor çünkü; ilgisiz 1.Espada Coyote Starrk'ın karşısına; aşk adamı 1. Bölük Kaptanı Shunsui Kyoraku ve 13. Bölük Kaptanı olduğu kadar şairde olan Jushiro Ukitake çıkıyor. Kesinlikle Bleach'in en olgun ve en kibar karşılaşması olarak nitelendirebileceğimiz bu karşılaşma unutulmazlar arasında yer almayı fazlasıyla hak ediyor.

9| Kenpachi vs. Nnoitra

9| Kenpachi vs. Nnoitra

Bazen taktiksel dövüşler izlemek ister gönül, bazen de saf güçten oluşmuş ve savaşın kendisinden zevk alan iki çılgın karakterin karşılaşmasını. Zaten Tite Kubo, herkesi memnun etmek adına Bleach'te hemen herkesi karşılaştırmayı neredeyse başardı diyebiliriz. Kenpachi’nin kendosu ve Nnoitra’nın Santa Teresa'sına şahit olduğumuz, bu iki dövüş fanatiğinin arasında geçen vahşi karşılaşmada listeye girmeyi başarıyor.

8| Nel vs. Nnoitra

8| Nel vs. Nnoitra

5. Espada olan Nnoitra'nın en nefret edilen karakter olmasını sağlayan dövüş var sırada. Çok sevdiği İchigo'yu kurtarmak için 3. Espada Nel'in birden uyanışı ve inanılmaz güçleriyle aklımızı başımızdan alışı hala hafızalardadır.  Ayrıca Nel gibi harika bir karakteri animede bir daha görememek hayret verici bir ayrıntı, bunu da eklemeden geçemeyeceğim.

7| Gin vs. Aizen

7| Gin vs. Aizen

Bleach'in açık ara en karizmatik karakterlerinden biri olan, Aizen'in sağ kolu ve eski 3. Bölük Kaptanı Gin İchimaru'nun ihaneti o kadar enfes bir andı ki, bir ara keşke Gin İchimaru, Aizen'i bitiren kişi olsaydı derken bulduk kendimizi. Aslında bu sahneye tam olarak dövüş denemez ama yinede Gin vs. Aizen çok beklenen bir karşılaşmaydı.  Yine bu harika karakterin onlarca bölüm pasif bırakılması da Bleach'i eleştirdiğim konuların başında gelir. En azından ölmeseydin ve Rangiku bacıda, bizde sevinseydik. Ah.

6| İchigo vs. Kenpachi

6| İchigo vs. Kenpachi

İlk kez bir kaptan ile karşı karşıya gelen İchigo iyi bir başlangıç yapamasa da, zanpakutosu ile bağ kuramayan ama ruh gücüne fazlasıyla güvenen ve kendine denk bir rakiple karşılaşmak için yanıp tutuşan Kenpachi ustaya -zanpakutosu Zangetsu os-san sağ olsun- denk bir dövüş çıkarmıştı. Henüz 'Bankai' bile diyememiş İchigo'nun; 11. Bölük Kaptanı, Shinigami Zaraki Kenpachi'ye fena çarpıldığı efsane bölüm kesinlikle unutulmazlar arasında. 

5| İchigo vs. Grimmjow

5| İchigo vs. Grimmjow

6. Espada Grimmjow’un Resurrección’u ve İchigo'nun elde ettiği son formun kıyasıya mücadelesi, Arrancarların ortaya çıkışından bu yana beklenen bir andı. İchigo ile iki kez karşılaşan Grimmjow, deyim yerindeyse İchigo ile kafayı bozmuştu. İchigo'nun en büyük rakiplerinden biri olduğunu olduğunu kanıtlayan Grimmjow, mücadeleden yenik ayrılsa da izleyicilere heyecan verici bir sonla veda etmişti. Hueco Mundo arkının ilk yarısının finali için daha iyi bir karşılaşma olamazdı sanıyoruz. 

4| İchigo vs. Aizen

4| İchigo vs. Aizen

İchigo,  Aizen'i yenebilecek tek kişiydi onu biliyorduk ama nasıl yenecekti onu bilmiyorduk. Bu karşılaşmayı çok bekleyen biz hayranlar için en unutulmaz anime dövüşlerinden biri olmayı da fazlasıyla başardı. Yoluna çıkan herşeyi ezip geçen Aizen'in binbir dönüşümle çabalamasına rağmen, İchigo'nun Nihai Getsugatensho'suna karşı çaresiz kalışı zaten nasıl unutulur. Devamında gelen bölümler sebebi ile Aizen-İchigo dövüşü keşke animenin finali olsaydı diye zaman zaman düşündürtse de, Bleach sonsuza kadar sürmesini istediğimiz animelerin başında yer alıyor.

3| Herkes vs. Aizen

3| Herkes vs. Aizen

Artık biriniz indirin tribine girmeye gerek yoktu çünkü bu İchigo'nun dövüşüydü biliyorduk.  Ama yinede Bankai saçılması olsun, herkes neler yapabiliyormuş bir görelim hissiyatıyla soluksuz izledik mi? Kesinlikle evet! 'Fake Karakura Town' arkında yenilmez hissi uyandıran Aizen'e karşı; Yamamoto usta, Uruhara ve Shinji'nin performansları da özellikle hafızalarda yer etmiştir. 

2| İchigo vs. Ulquiorra

2| İchigo vs. Ulquiorra

İddia ediyoruz 4. Espada Ulquiorra Cifer ile İchigo rövanşı kadar heyecan verici başka bir karşılaşma daha olmadı. Bleach'in en sevilen karakterlerinde listenin en üstlerinde yer alan melankolik Ulquiorra'nın, İchigo'da delik açmasından sonra deliler gibi bu anı beklemeyen var mıdır? Sınırlarını sonuna kadar zorlayacağından emin olduğumuz İchigo'nun en korkunç formuna kavuştuğu bu dövüş, sanıyoruz Bleach severlerin hatta sevmeyenlerin bile unutamadığı dövüşlerden biridir. 

1| İchigo vs. Byakuya

1| İchigo vs. Byakuya

Bleach'in en sevilen 'Soul Society' arkının bir çok unutulmaz dövüşü olsa da, bizce en ikonik sahnesi kesinlikle İchigo'nun 6. Bölük Kaptanı Byakuya Kuchiki ile karşılaşmasıdır. İchigo 'Bankai' desin diye 59 bölüm beklemiş bünyeleri hiç hüsrana uğratmadığı gibi, İchigo'nun Hollow maskesinin ortaya çıkışı ile kontrolü bir anlığına yitirmesi ekran başında akılları uçurmuştu. Rukia'yı kurtarmak için son şansı olduğunu bilen İchigo'nun ayrıca Byakuya'ya sağlam bir abilik ayarı verişi de unutulur anlardan değil. Birinciliği sonuna kadar hak eden bu dövüş tekrar tekrar izlenilesi.

I'm just a soul whose intentions are good..

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları