Kalbinizi Durduracak 9 Kanlı Anime
Zaman kaybetmeden hemen başlayalım...

Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul ( 東京喰種トーキョーグール Tōkyō Gūru ),  Sui Işida tarafından oluşturulmuş bir manga  dizisidir. Şueişa'nın seinen manga dergisi Haftalık Young Jump'da Eylül 2011 - Eylül 2014 tarihleri arasında yayımlanmıştır ve 18 Ekim 2014 itibarı ile 14 cilt halinde toplanmıştır. Devam serisi, Tokyo Ghoul:re, Haftalık Young Jump dergisinde 16 Ekim 2014'te başlamış olup halen devam etmektedir. Ülkemizde de Gerekli Şeyler tarafından yayımlanmaya başlamıştır. Nisan 2017 itibarıyla 11 cildi basılmıştır. Pierrot stüdyosu tarafından oluşturulan 12 bölümlük uyarlama anime televizyon dizisi, 3 Temmuz 2014 - 19 Eylül 2014 tarihleri arasında Tokyo MX'te yayınlanmıştır.

Genocyber

Genocyber

Genocyber (ジェノサイバー Jenosaibā), Tony Takezaki tarafından kaleme alınan 1993 yapımı bir Japon Siberpunk manga serisidir. Şu ana kadar manganın yalnızca bir cildi yayınlanmıştır ve hikâyenin sonlanıp sonlanmayacağı bilinmemektedir. 1994 yılında 5 bölümlük bir OVA serisi çekilmiştir. Konusu mangadan farklı olan animenin en dikkat çekici özelliğiyse elbetteki aşırı şiddet sahneleri içermesidir.

Hokuto no Ken

Hokuto no Ken

Hokuto no Ken (北斗の拳, “Fist of the Northern Ladle”), namı diğer Fist of The North Star serisi serinin yapım tarihine göre gelecekte, günümüze göre artık geçmişte kalan 90’lı yıllarda geçiyor. Dünya üzerinde birden çok nükleer savaş yaşanmış, ülkeler yok olmuş, denizler kurumuş, her yer çöle dönüşmüş ve çoğu hayvan nesli tükenmiştir. Fakat her şeyi yok etmesini bilen insanoğlu hayatta kalmayı başarmış ve güçlülerin zayıfları yönettiği acımasız bir dönem başlamıştır. Silahlar yerini sopalara kılıçlara ve teknoloji de yerini kas gücüne bırakmıştır. Kısacası medeniyet gerilemiştir. Böyle acımasız bir ortamda Kenshiro adlı kahramanımız, iyi arkadaşı Shin tarafından kaçırılan sevgilisi Yuria’yı aramaktadır. Kenshiro tarihi 2000 yıllık olan Hokuto Shinken dövüş sanatının son temsilcisidir ve bu sanat dünya üzerindeki en acımasız, ölümcül sanattır çünkü Hokuto Shinken insan vücudundaki 708 kritik noktayı kullanmasını bilmektedir. Eğer bu noktalara doğru şekilde basarsanız insan vücudu inanılmaz bir hızla gelişme gösterebiliyor, güçlenebiliyor. Eğer doğru şekilde basılmaz ise vücut fazla gelişip patlıyor. Shin ise Nanto Seiken varislerindendir ve bu dövüş sanatı daha çok kesip biçme üzerine kuruludur.

Hokuto no Ken serisi 109 + 43 bölümden oluşuyor. İlk 109 bölüm Hokuto ve Nanto arasında geçerken diğer 43 bölümde Kenshiro’yu çok daha zorlu rakipler bekliyor. Hokuto no Ken 2 olarak da adlandırılan bu 43 bölümde Kenshiro’nun karşısına Gento Kouken savaşçıları ve en önemlisi adını hiç duymadığı Hokuto Ryuuken savaşçıları çıkıyor ve insanlığı kurtarmak yine ona düşüyor. Bu arada ikinci seri ilk seriden birkaç yıl sonrasında geçiyor, çünkü Bart ve Lynn artık birer yetişkin olmuş ve insanlara yardım etmek için Hokuto Ordusu’nu kurmuşlardır.

Elfen Lied

Elfen Lied

Elfen Lied (エルフェンリート, Erufen Rīto), Lynn Okamoto tarafından oluşturulmuş bir Japon manga ve anime serisidir. Japonya'da Haftalık Young Jump dergisinde yayınlanan Elfen Lied yirmi cildin tamamlanması ile sonlanmıştır. Anime uyarlaması 25 Temmuz 2004 tarihinde Japonya'da, manga henüz tamamlanmamışken yayınlanmaya başlamış ve bu durum anime konusunun bazı noktalarda mangadan ayrılmasına yol açmıştır.  Toplamda 13 bölüm süren seri, aşırı duygusal ve fiziksel şiddet içermektedir.

Urotsukidoji: Legend of the Overfiend

Urotsukidoji: Legend of the Overfiend

Urotsukidōji (超神伝説うろつき童子 Choujin Densetsu Urotsukidouji) Toşio Maeda tarafından yazılmış bir Japon erotik-korku manga dizisidir. Ayrıca 1987-89 yılları arasında 3 bölümlük bir OVA serisi de yayınlanmıştır.

Higurashi Naku Koro Ni

Higurashi Naku Koro Ni

Higurashi no Naku Koro ni (ひぐらしのなく頃に), korku, gerilim, trajedi içeren 07th Expansion tarafından yayınlanmış bir sesli hikaye serisidir. Anime serisi olarak da uyarlanan hikaye toplamda 4 sezondan (Higurashi No Naku Koro Ni, Kai, Rei ve Kira) ve Nekogoroshi-hen adında bir OVA'dan oluşur. Korku ve gerilim içerikli animeler arasında çok seçkin bir yere sahip bir anime olmasıyla beraber, hikâyesi ve anlatım tarzı oldukça farklı seyretmektedir.

Deadman Wonderland

Deadman Wonderland

Deadman Wonderland ( デッドマンワンダーランド  Deddoman Wandārando) Jinsei Kataoka tarafından yazılan ve Kazuma Kondou tarafından çizilen shounen/seinen karışımı bir manga serisidir. Konusu şu şekilde;

14 yaşındaki Ganta Igaraşi sıradan bir lise öğrencisidir ve normal bir hayat sürmek istemektedir. Her zaman yaptığı gibi okula gittiği bir gün sınıfına kanlı giysiler içinde kasklı bir adam girerek (sınıf 3. kattadır ve adam camdan girer ) bütün sınıf arkadaşlarını katleder ve göğsünün içine hediye niyetine bir adet kırmızı taş yerleştirir.

Ganta tutuklanıp ölüm cezasına çarptırılır ve Deadman Wonderland isimli hapishaneye yollanır. Bu hapishane diğerlerinden çok farklıdır. Hapishane mahkumlar tarafından işletilen bir panayırdır. Boynuna takılan bir tasma  ona sürekli zehir enjekte etmektedir. Zehir 3 gün boyunca "şeker" adı verilen panzehirler alınmaz ise onu öldürecektir. Hapishane içinde özel bir para sistemi geçerlidir. Verilen işleri yapan mahkumlar işlerinin önem derecesine oranla para alırlar. Bu parayla yiyecekleri yemekten tutunda kaldığı yere kadar her şey satın alırlar. Hatta yeterli miktarda para kazanan mahkumlar mahkumiyetlerini bile kısaltabilirler. Şekerler de bu para ile alınmaktadır. Çok ucuz da değillerdir. Bu arada ganta da arkadaşlarını öldüren adamın, kendi taktığı isimle ''Red Man''in peşine takılır.

Claymore

Claymore

Claymore (クレイモア, Kureimoa), Norihiro Yagi tarafından yazılan fantastik, macera, korku türünde bir manga serisidir. Konusu şu şekilde: İnsanlara saldıran ve onların bağırsaklarıyla beslenen yoma isimli yaratıklar vardır. Bu yaratıklarla baş edebilmek için insan ve yoma genleri birleştirilerek sadece kadınlardan oluşan bir savaşçı türü yaratılır. Her Claymore'un kendisine özel bir sembolü vardır, bu semboller zırh ve kılıçlarında bulunur. Yoma ve Claymore'ların yoki denen güçleri vardır. Bir Claymoreun gözü normalde gümüş rengidir. Bu yüzden onlara gümüş gözlü cadı da denir. Yomanınki ise altın rengidir. Bir Claymore yokisini serbest bıraktığı zaman gözü altın rengine dönüşür. Gücü artar ve vücudu geçici olarak gelişir. Gücüne hakim olamayıp bütün gücünü serbest bırakır ise yomadan daha kötüsü olan uyanmış varlıklara dönüşür.

Blood C

Blood C

Blood-C, 2011 yılında Production I.G ve CLAMP'ten Nanase Ohkawa'nın ortaklaşa çalışmaları sonucu ortaya çıkmış bir anime/manga serisidir. Blood C, Production I.G stüdyosunun Blood külliyatıyla ilgili ikinci animesidir. İlk yapım olan Blood+ 2005–2006 yılları arasında izleyici karşısına çıkmıştır. Blood C'nin devam serisi olarak kabul edilen Blood-C: The Last Dark ise 2 Haziran 2012'de gösterime girmiştir.

"Ama gidiyorum çünkü bugün sahip olduğum her şeyi, elde ettiğim her şeyi, bir şekilde o zaman yaptıklarımıza borçluyum. Ne ekersen onu biçersin. Bedelini ödeme zamanı geldi. Belki bu yüzden Tanrı bizleri önce çocuk olacak şekilde tasarlamıştır, en önemli dersi öğrenene kadar defalarca düşünüp kendimizi yaralayacağımızı bildiği için. Ne alırsan bedelini ödersin, ancak bedelini ödediğin şeyin sahibisindir... Ve sonunda, sahip olduğun şeylerin acısını senden çıkarırlar." - "O", 1986

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları