Bir Saat Bile Sürmeyen 6 Eğlenceli Anime
Her bölümü 3 dakika uzunluğunda 12 bölümlük serilere hazır mısınız?

Yaklaşık 3 dakikalık bölümlere sahip bu animelerde hikayenin işlenişi kompakt olduğu kadar akışkandır da. Kısa yapımların uzunlardan daha zorlu olmasının sebebi de budur; kompakt hikayenin içindeki duyguyu tam vermelidirler. Buyrun 1 saatin altında 6 güzel animenin konusuna birlikte bakalım.

Room Camp - Toplam Süre: 42 Dakika

Room Camp - Toplam Süre: 42 Dakika

Açık Hava Etkinlikleri Kulübü toplantısında Nadeshiko Kagamihara, Aoi Inuyama ve Chiaki Oogaki gerçek bir Yamanashi yerlisi olmanın ne demek olduğunu tartışıyor. Chiaki, Nadeshiko'nun hiç duymadığı Yamanashi Çocuk Rallisi Toplantısı'nı gündeme getiriyor. Bu toplantı, ünlü yerleri ziyaret etmeyi ve pul toplamayı teşvik ediyor. Ayrıca toplantıyı tamamlayanlara bir yıllık Minobu buğulanmış çörekleri de hediye edilecek. Esprili yemek ödülünü duyan Nadeshiko tabi ki katılmak istiyor. Pul toplamak ve bölgenin neler sunabileceğini keşfetmek için Yamanashi'yi gezen genç kızlara katılamaya ne dersiniz? 

Room Camp, Laid Back Camp'in 1. ve 2. sezonları arasındaki kısa olarak yerini alıyor ve 3 dakikalık güzel hikayeler 2. sezona geçtiğinizde 2. sezonun sanki yavaş akıyormuş gibi hissetmenize sebebiyet olabilir. 

Love is Like a Cocktail - Toplam Süre: 39 Dakika

Love is Like a Cocktail - Toplam Süre: 39 Dakika

Chisato Mizusawa, iş hayatında sert, biraz çekingen, güzel ve alkol almaktan hoşlanmayan biri olarak tanımlanabilir ama söz konusu sevgili eşi Sora olunca alkole aşık oluyor ve o çekingen kadından eser kalmıyor. Eşinin ona hazırladığı Plum Splet, Irish Coffee, Orange Breeze ve hevesle yudumladığı daha bir çok karışımın keyfini çıkaran Mizusawa'nın hissettikleri aşk kokteyli değildir de nedir? Bir yoidere olan Mizusawa ve Sora'nın eğlenceli ilişkilerini de gözler önüne seren bu hikaye sıcacık ve hafif sarhoş hissetmenizi sağlayabilir. 

Joshi Kausei - Toplam Süre: 42 Dakika

Joshi Kausei  - Toplam Süre: 42 Dakika

Diyaloğun yer almadığı, duyguların tamamen jestlerle aktarıldığı bir yapımı izlemeyeli ne kadar oldu?

Momoko Futo, gündelik hayatı sürprizlerle dolu olmayan son derece normal bir lise öğrencisidir. Rahat ve neşeli olmasına rağmen sakarlığı ve dışa dönük olmayan tavırları nedeniyle biraz da normalleşir. En iyi iki arkadaşı her zaman onunla birliktedir: Sevimli ve bir o kadar masum Mayumi Furui ve sakin ve mesafeli Shibumi Shibusawa. Joshikausei, herhangi bir diyoluğun ya da dış sesin olmadığı bu dünyayı etkileyici sesler, jestlerle betimliyor. 

Piacevole - Toplam Süre 48 Dakika

Piacevole - Toplam Süre 48 Dakika

İtalyan restoranları oldukça iyi, peki o restoranda çalışmak? Bunun cevabını bize Morina verecektir; okuldan dönerken Trattoria Festa'ya rastlayan Morina onun yardıma ihtiyacı olduğunu görür ve yardım etmeye karar verir. Tabii ki bu süreç içerisinde Morina, restorana gelen yabancıları ve garip karakterdeki iş arkadaşlarını bolca deneyimleyecektir. Her bölümde farklı bir lezzetin ele alındığını ve tok karnına daha iyi izlenebileceğini şimdiden hatırlatmamızda fayda var. 

Gakuen Handsome - Toplam Süre : 42 Dakika

Gakuen Handsome - Toplam Süre : 42 Dakika

Bu hikaye, bölgenin en elit özel erkek lisesinde geçen bir okul-aşkı hikayesidir. Kahramanımız, bu okula transfer olmuş 17 yaşında bir gençtir ve kampüsteki büyük oyuncularla; yani kanun kaçağı bir öğretmen, futbol takım kaptanı ve 7 yıldır görmediği çocukluk arkadaşıyla karşılaşacaktır. Bu okul ona arkadaşlık, aşk ve çatışma gibi fırsatlar sunmaktadır. Bu fırsatlar ve karşılaştıkları Yoshiki Maeda'nın hayatını nasıl değiştirecektir?

Bu anime de diğerleri gibi bir saatin altında olsa da bazı parodileri anlayabilmek, uçuk bölümlerde yeniden gülebilmek için birden fazla kez izleyebilirsiniz. 

Wakakozake - Toplam Süre: 24 Dakika

Wakakozake - Toplam Süre: 24 Dakika

Dikkat etmişsinizdir söz konusu kısalar olduğunda, yemek ve içki kombinasyonları ciddi anlamda göze çarpıyor. Wakakozake de 26 yaşındaki Murasaki Wakako'nun yeme ve içme aktivitelerine odaklanır. Dışarda  yalnız başına yemeyi ve içmeyi seven Murasaki'nin masasına konuk olup onun yiyip içmesine odaklanacağız ve onunla birlikte eğleneceğiz. 


kaynak: crunchyroll

"Eşek kadar kadın çizgi film mi izlermiş" isyanına cevap olarak doğdum. Radyo ve TV ile başlayan iş hayatı, dergi ile devam etti ve 2006'dan bu yana dijital reklam sektöründe çalışıyorum. Hikaye kitapları (Aşk Yemeği Acılı Sever ve Yakıngörmez) yazdıktan sonra, şimdilerde bir roman üzerine çalışıyorum.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları