Sonbahar 2017 Animeleri: TV Serileri
İzleyebileceğiniz 37 anime...

1. Fate/Apocrypha

Fate/Apocrypha

Hikâye, İsa’nın kâsesinin, Fuyuki’de Üçüncü Kutsal Kadeh Savaşı’ndan sonra gizemli bir şekilde kaybolduğu paralel evrende geçer. Yıllar süren barış, Beşinci Kutsal Kâse Savaşı’na yakın zamanda, bir rahip ailesi olan Yggdmillennia, kâsenin asıl sahibi olduğu için Büyücü Birliği’nden ayrıldığını açıkça beyan etmesiyle sonlanır. Birlik, kâseyi geri almak için elli tane rahip yollar, bunların arasından sadece bir tanesi Gizemli Hizmetçi tarafından katledilmez. Hayatta kalan rahip, 14 tane Hizmetçi çağrılmasını sağlayan Kutsal Kâse’nin rezerv sistemini aktif etmeye çalışır. Trifas şehrinde, iki grup da yedi Hizmetçi’yle kutsal emanetin kontrolünü ele geçirmek için savaşırlar.

Seri başlamıştır.

2. Kekkai Sensen & Beyond

Kekkai Sensen & Beyond

New York ve Cehennem arasında açılan gedik, şehir sakinlerini ve diğer boyutlardaki yaratıkları bir balonun içine hapsetmiştir. Şimdiyse birileri bu balonu delmeye çalışmaktadır. Tarz sahibi bir grupsa bunu engellemeye çalışacaktır.

Kekkai Sensen'in ikinci sezonudur.

3. Shokugeki no Souma: San no Sara

Shokugeki no Souma: San no Sara

Yukihira Souma'nın hayali babasının restoranında tam zamanlı bir şef olmak ve babasının becerilerini aşmaktır. Ama Yukihira ortaokuldan mezun olduktan sonra babası Avrupa'da aşçılık yapmak için restoranı kapatmıştır. Hayal kırıklığına uğramış olmasına rağmen öğrencilerin sadece %10'unun mezun olabildiği elit bir aşçılık okulundan mezun olan Jouichiro'dan gelen bir meydan okumayla Souma'nın savaşma ruhu canlanmıştır. Bakalım Souma bunlara göğüs gerebilecek mi?

Serinin üçüncü sezonudur.

4. Dies Irae

Dies Irae

Hikaye, İkinci Dünya Savaşı'nın alternatif bir geçmişini içeriyor. 1 Mayıs 1945'te Berlin'de Kızıl Ordu, Reichskanzlei üzerindeki Sovyet bayrağını kaldırırken, bir grup Nazi subayı bir ritüel düzenledi. Onlar için, kentteki katliam, gelişi dünyanın yıkımını getirecek bir grup süpermen olan 13 Lance'in düzenini geri getirmek için mükemmel ritüel'den başka bir şey değildi. Yıllar sonra, kimse bu subayların başarılı olup olmadığını ya da yaşayıp yaşamadığını bilmiyor. Varoluşlarını çok az kişi biliyor, hatta bilenler zamanla birlikte yok olmuş...

5. Mahoutsukai no Yome

Mahoutsukai no Yome

Hatori Chise 16 yaşındadır ama herkesten çok kaybetmiştir. Ne ailesi ne de umudu varıdr, bütün kapılar ona kapalı gibidir. Ama kaderin şans çarkı onun için dönmeye başlar. En karanlık saatinde gizemli magus Chitose'nin arkasında belirir, ona geri çeviremeyeceği bir şans verir. İnsandan çok şeytana benzeyen magus, ona ışığın umudunu getirebilecek midir yoksa onu daha çok karanlığa mı çekecektir?

6. Black Clover

Black Clover

Asta ve Yuno aynı gün yetimhaneye terk edilmiş iki yetimdir. Çocukken birbirlerine meydan okuyup kimin Büyü İmparatoru olacağını görmeye söz verirler. Ne var ki yıllar geçtikçe ikisinin arasındaki fark uçurumlara dönüşür. Yuno'nun büyü konusunda 10 parmağında 10 marifet varken Asta büyü bile kullanamaz ve bu sebeple fiziksel antrenmanlara yönelir. Pes etmek nedir bilmeyen Asta bir gün inanılmaz bir güç elde eder ve iki arkadaş aynı amacın peşinde yola koyulur.

7. Ballroom e Youkoso

Ballroom e Youkoso

Ortaokul öğrencisi Fujita Tatara gelecek adına hiçbir planı olmayan amaçsız bir öğrencidir ve ne arkadaş edinebilir ne de ilgisini çeken bir şey bulabilir. Ne var ki bir gün bir çete tarafından saldırıya uğrar ve gizemli bir adam tarafından kurtarılır. İşin garip tarafı bu adam karate ustası değil bir balo öğretmenidir. Pek istemeyerek de olsa bu gizemli adamla dans derslerine başlayan Fujita, dansın hareketli dünyasına adımını atmış olur.

8. Boku no Kanojo ga Majime Sugiru Shojo Bitch na Ken

Boku no Kanojo ga Majime Sugiru Shojo Bitch na Ken

Kaybedecek hiçbir şeyi kalmadığı sırada lise öğrencisi Haruka Shinozaki, güzel ve gayretli sınıf temsilcisi Akiho Kousaka'ya çıkma teklif eder ve sürpriz olarak kabul edilir. Kousaka, her buluşmasını ciddiye alır, fakat pek birşey anlamaz. O, pragmatik olarak, Shinozaki'ye daha cinsel önerilerde bulunur.

9. UQ Holder!

UQ Holder!

Dünya sihrin varlığından haberdar olduktan on yıl sonra, dünya büyük bir karışıklığa uğrar. Bununla birlikte, Touta adlı bir oğlan bu değişikliklerden uzak bir kasabada yaşar. Sıradan yaşantısı, büyükullanan bir öğretmen ve destekleyici arkadaşları tarafından değişir. Sakin günlük yaşamı bozulduğunda, eşsiz bir maceraya başlar.

10. Himouto! Umaru-chan

Himouto! Umaru-chan

Umaru, ağabeyi Taihei ile birlikte şehirde yaşayan, 16 yaşında popüler ve güzel bir genç kızdır. Dışarıdan bakıldığında, yumuşak kalpli ve de ilgilenen bir kız kardeş gibi görünmektedir, fakat evde gerçekte nasıl biri olduğunu kim bilebilir ki? Evdeyken tek yaptığı şeyler uyumak, oyun oynamak, televizyon seyretmek, abur cubur yemek ve de kola içmektir... Bütün ev işlerini ağabeyine yaptırmaktadır.

Arkadaşları eve süpriz ziyeretine gelip "gerçek Umaru'yu" görecek olursa diye kendine bir kamuflaj geliştirmiştir. Herkese kendisinin Umaru'nun küçük kız kardeşi olduğunu söylemektedir. Taihei, kız kardeşinin bu ikili tutumu arasında gidip gelsede, komik ve de sevecan küçük tatlı kız kardeşinde nefret edemez.

Serinin ikinci sezonudur.

11. Ou-sama Game The Animation

Ou-sama Game The Animation

32 öğrenci içeren bir lise sınıfı, bir gece cep telefonlarında garip bir kısa mesaj alır. Onlara, "Ousama Oyunu" na ve 24 saatlik bir süre içinde yerine getirmek için belirli görevler verdiklerini memnuniyetle anlatır. Görevler, bir öğrencinin öpüşmesi gibi önemsiz şeyler olduğu için kimse ilk başta çok ciddiye almaz. Fakat yakında, görevler çocukların yapmak istediklerinin ötesine geçer ve başarısızlığın maliyetinin ölüm olduğunu öğrenirler. Ousama Oyunundan daha fazla insan ölmeden önce bir çıkış yolu bulabilecekler mi, yoksa giderek korkunç günlük görevlere katılımlarıyla bütülük ve insanlıklarını kayıp mı edecekler?

12. 3-gatsu no Lion

3-gatsu no Lion

Rei Kiriyama, yakın zamanda tek başına yaşamaya başlamış ve geçimini profesyonel olarak oynadığı Shōgi sayesinde sağlamaya çalışan 17 yaşında bir lise öğrencisidir. Hayatında duygusal açıdan sıkıntılar çeken kahramanımızın pek fazla arkadaşı yoktur ve kendisini evlatlık olarak alan aileyle de geçinememektedir. Bunların yanı sıra Shōgi kariyeri de inişli çıkışlı olarak ilerlemektedir. Ancak Rei'yi tanıyan ve ona karşı iyi davranan kişiler de yok değildir. Kawamoto kardeşler; Akari, Hinata ve Momo, Rei'ye eksikliğini hissettiği aile ve dost sevgisini ellerinden geldiğince aktarmaya çalışmaktadırlar. Rei de her ne kadar kendisini uzak tutmaya çalışsa da gördüğü bu ilgi onu mutlu etmektedir. İşte hikayemiz Rei'nin kişisel olarak olgunlaşmaya başladığı bu dönemi ele almaktadır.

13. Just Because!

Just Because!

Orijinal Anime Just Because! mezuniyet öncesi bir grup lise öğrencisinin duygularını ustaca tasvir üzerine odaklanmaktadır. Üçüncüsınıftaki ikinci yarıyılın sonuna doğru, öğrencilerin lisede çok az zamanı kalmış ve mezuniyet için beklerken, yeni bir transfer öğrencisinin görünümü, lise hayatını değiştirmeye başlar.

14. Code:Realize: Sousei no Himegimi

Code:Realize: Sousei no Himegimi

Londra'nın eteklerinde, babasına verdiği sözüyerine getirerek terk edilmiş bir köşkle sınırlanmış olan yalnız Cardia'nın, dünyadan izole edilmiş bir hayatı vardır. Vücudu, ona dokunan her şeyi eritecek yada eriten ölümcül bir zehire sahiptir ve bu nedenle yerli halka, onu "canavar" olarak çağırır. Bir gün, Lupin adlı bir hırsızla tanışır. Hayatı tamamen değişicektir.

15. Dia Horizon

Dia Horizon

İki yaşamda bir ölüm paylaştık - ufukta biten ne var? Ölüm... umut ... özgürlük... Bir kız sonun sırrıyla doğdu. Onun özguüce yaşamasına izin verilmiyor. "özgürlük", yalnızca özlediği bir kelimeydi. Kapalı ve dar bir dünyada yaşıyordu. Hayatı birileri tarafından seçilmişti. Bu nedenle, "Tanrı bana özgürlüğe sahip olmayan bir senaryo verirse, "birisini" değil, "ölüm" ü paylaşmayı isterim" diye düşündü. "Ölümüonunla paylaşmak zorunda kalsam bile kaderin yarısını ona vermek istiyorum."

16. Kino no Tabi: The Beautiful World - The Animated Series

Kino no Tabi: The Beautiful World - The Animated Series

Hikaye; genç bir macerapest olan Kino'nun Hermes adındaki motorsikleti ile çıktığı yolculukları işliyor. Maceraları boyunca farklı yerlerin insanlarını ve kültürlerini keşfederlerken, her bir bölgede sadece üç gün geçirmektedir.

17. Imouto sae Ireba Ii.

Imouto sae Ireba Ii.

Hikaye, sis-con roman yazarı Itsuki Hashima, onun kusursuz kardeşi Chihiro, takıntılı dahi illüstratör Kani Nayuta, arkadaşları Shirakawa Kyoto ve yayın dünyasının diğer çılgın figürlerini konu eder.

18. Osake wa Fuufu ni Natte kara

Osake wa Fuufu ni Natte kara

Chisato Mizusawa, şirketinde ayrılmıştır fakat mükemmel ve güzel bir şeftir. Fakat yalnızca kocası Sora'nın bildiği bir sırrı vardır, alkol içmeyi çok sever ve sarhoş olduğunda da çok sevimli hale gelebilir!

19. Inuyashiki

Inuyashiki

Inuyashiki'nin yaşabilmesi için sadece üç ayı olduğunu öğrendiğinde, onu özleyecek olanın yalnızca onun köpeği olduğunu fark eder. Ölümügerçekleşmeden kısa süre önce mecburi iniş yapan uzaylılar tarafından öldürülüyor. Uzaylılar onu insana benzeyen bir makine olarak yeniden hayata döndürüyorlar. Hayatı şimdi insan olmadığı için nasıl değişecek?

20. Netojuu no Susume

Netojuu no Susume

Moriko Morioka otuz yaşında, bekar, işini bıraktı ve hayatını doldurmanın bir yolunu ararken, bir net oyunla karşılaşır. Ve oyunda genç , yakışıklı bir karakter yaratır. Oyunda yeni olan Moriko' ya Lily adında çok hoş bir kız karakter yardım eder. Lily , gerçek hayatta, yakışıklı, elit bir şirket çalışanıdır.

21. Kujira no Kora wa Sajou ni Utau

Kujira no Kora wa Sajou ni Utau

Chakuro, uçsuz bucaksız bir kum denizinin yüzeyi boyunca yüzen ütopik bir ada olan Mud Whale’in arşivcisi olan 14 yaşında bir arşivcidir. Mud Whale sakinlerinin onda dokuzu, erken ölümle sonuçlanacak olan saimia'yı kullanma kabiliyeti ile kutsanmış ve aynı zamanda lanetlenmiştir.

22. Shiyan Pin Jiating

Shiyan Pin Jiating

Bilim insanı çift, beş çocuklarında genetik değişiklik yapmak için bir dizi yasa dışı çalışmaları yürüttükleri için tutuklanmıştı. En küçük çocukları olan Dannis, normal bir insan olarak büyümüş olan tek kişidir ve aile üyelerinin geri kalanını normal insanlara dönüştürmek için bir ilaç bulmaya çalışan da tek kişidir. Köpek insan, bitki geni, örümcek ağı geni ve zihin okuma gibi özelliklere sahip bu laboratuar çocukları gerçek hayatla nasıl başa çıkacaklar?

23. Shoukoku no Altair

Shoukoku no Altair

Mahmut, Osmanlı İmparatorluğu'nda hizmet veren genç bir paşadır. Memleketi savaşa doğru sürüklenirken, karar merceği divan ikiye ayrılır. Hangi tarafın kazanacağı bir muamma iken düşmanları, dostları ve memlekete karşı kurulan komplolar arasında ülkesinin huzurunu korumak isteyen Mahmut Paşa elinden gelen her şeyi yapmak üzere göreve koyulur. Osmanlı döneminde gerçek karakterlerle yazılan bu hayal ürünü manga, bir Japon'un bakış açısıyla, Osmanlı dönemi çok hoş ve eğlenceli bir şekilde kaleme alınmıştır.

Seri başlamıştır.

24. Houseki no Kuni

Houseki no Kuni

Manga'nın hikayesi, "houseki" (taşlar) adlı yeni bir yaşam biçiminin doğduğu uzak gelecekte gerçekleşir. 28 taş, onlara saldırmak ve onları süs haline getirmek isteyen "tsukijin" (ay insanları) ile savaşmalı, ve bu nedenle her mücevherin bir dövüşçüyada doktor gibi bir rolü vardır. Ayın insanlarıyla savaşmayı umuyor olmasına rağmen Phos, taş müdürüKongo'nun emiryle bir magazinde çalışır.

25. Love Live! Sunshine!!

Love Live! Sunshine!!

Numazu Şehri'ndeki Uchiura'da olan, deniz kıyısındaki bir özel okulda, Uranohoshi Kız Lisesi öğrenci azlığından dolayı kapanma tehlikesiyle karşı karşıya. Onlardan önceki idol grubu µ's dan esinlenerek, liseli dokuz kız, Takami Chika, Sakurauchi Riko, Matsuura Kanan, Kurosawa Dia, Watanabe You, Tsushima Yoshiko, Kunikida Hanamaru, Ohara Mari ve Kurosawa Ruby, Aqours adlı idol gruplarını kurarak okulu kapanmaktan kurtarmaya çalışacaklar. 

Serinin ikincci sezonudur.

26. Saredo Tsumibito wa Ryuu to Odoru

Saredo Tsumibito wa Ryuu to Odoru

Dragon Empire, ve Lapetodes Yedi Şehirler İttifakının yarısı. Her yarım, Orielal Nehri tarafından ayrılmıştır. Bu dünyada büyüformülleri (咒 式, jushiki) olarak adlandırılan ve silahlar için kullanılan özel yetenekler vardır. Yazım formülleri uzmanları, bu büyüformüllerini, "Ezilmiş Formların Canavarları" ile savaşmak için kullanırlar. Doğal yaratıklar, büyüformüllerini kullanan ve insanlara Dragons, Aion veya Enormes gibi tehdit oluşturan doğal yaratıklardır.

27. Sengoku Night Blood

Sengoku Night Blood

Eskiden müreffeh ve huzurlu bir bölge olan Jinga'nın gelişen dünyasında, bir kadın, düzeni geri getirmenin ve bu dünyayı yönetmenin anahtarı olarak kabul edilir. Kaos, insanlara, özellikle vampire ve kurt adama dönüşmek gibi özel güçleri olan askerlere, Getsugazoku arazileri için savaştıklarında başlar. Farklı türdeki bu askerler, kendi düşüncelerini ve ideallerini takip ettikleri için hayatlarını tehlikeye atacak ve mücadele edeceklerdir. Bu, dünyayı yönetmek için gereken sevgi ve savaşın hikayesidir.

28. Blend S

Blend S

"Sakura Nomiya, doğası gereği, şanssızlığı olan bir kişidir ve her zaman başı belaya girer, ancak kafeteryayı yöneten Dino'yu iyi bilir. Ancak bu, herhangi bir kafeterya değildir ve garsonların "niteliklerine" göre hareket etmesi gerekir."

29. Anime-Gataris

Anime-Gataris

Asagaya Minoa, Özel Sakaneko Akademisi'ne yeni girmiştir. Yeni sınıf arkadaşı Arisu onu anime araştırma kulübüne davet eder. Kulüpte Miko ve çeşitli anime seven üst sınıf öğrencilerle tanışır. Öğrenci konseyinin, kulübü dağıtmaya yönelik çabalarına karşı dururlar ve kulüp odasında,  Akihabara'da, kutsal mekanlarda, kaplıcalarda anime hakkında konuşurlar.

30. Urahara

Urahara

Bundan birkaç yıl sonra, dünyanın büyük şehirleri başka bir gezegendeki yaratıklar tarafından yok edilecektir. Onların bir sonraki hedefi Tokyo'nun ünlü Harajuku bölgesidir. Sadece hazine arayan üç dükkan kızı, günü kurtarabilir. Ama önce PARK Harajuku Crisis Team'e girmek içın her şeye sahipler mi?

31. Osomatsu-san

Osomatsu-san

Matsuno ailesinin, en büyükleri Osomatsu adında ele avuca sığmaz altı haylaz oğlu vardır. Shōwa döneminde ilkokul öğrencileri olan altızlar aynı eski evde büyüseler de, dışarının görüntüsü ve toplumun yaşam biçimi önemli ölçüde değişmiştir.

Serinin ikinci sezonudur.

32. Hoozuki no Reitetsu

Hoozuki no Reitetsu

Sakin ve sadist Hoozuki, asabi arkadaşı Momotarou ve yoldaşlarıyla birlikte Cehennem Kralı adına, cehennemin çeşitli sorunlarını çözmek için çalışmaktadır. Hoozuki’nin boş vakitlerinde ise sevimli hayvanlar yetiştirmek gibi bir hobisi vardır.

Serinin ikinci sezonudur.

33. RoboMasters the Animated Series

RoboMasters the Animated Series

Anime, DJI tarafından barındırılan, dünyanın en büyük öğrenci robot yarışması olan RoboMasters yarışmasına dayanıyor.

34. Two Car

Two Car

Anime, Tokyo'nun güneyindeki Metropol sınırları içerisinde yer alan küçük ve seyrek nüfuslu bir ada olan Miyake Adası'nda geçiyor. Başlıca karakterler Yuri Miyata ve Megumi Meguro'dur. Kızların ikiside iyi birer şofördür. Aynı zamanda Her ikisi de Tokyo Metropolitan Miyake Kız Lisesinde öğrencidir. Bunlar birbirlerinin tam karşıtı ve genellikle kafa kafaya olmakla birlikte, yarışlar sırasında birbirlerini tamamlarlar.

35. ClassicaLoid

ClassicaLoid

Kırsal bir şehirde müzikle süregelen diriliş, lise öğrencileri Kanae ve Sousuke kendilerine "ClassicaLoid" diyen Beethoven ve Mozart ile tanışır! Bu gizemli ikili çaldıkları müzikle tuhaf bir güç yaratır.

Bir gece gökyüzünden yıldızlar düşer ve dev robotlar ortaya çıkar, her gün belaya sebep olurlar! Bach, Chopin, Schubert de aynı zamanda ClassicaLoid olarak ortaya çıkar. Sahip oldukları gücün ardındaki gizem ne? Onlar insanlığın dostları mı düşmanları mı?

Serinin ikinci sezonudur.

36. Love Kome: We Love Rice

Love Kome: We Love Rice

Liseli delikanlılar arasında pirinç insan-biçimcilik hakimdir. Kokuritsu İnaho akademisinde beş yeni pirinç-delisi öğrenci tahıl olarak pirincin buğdayın yerine geçmesini hedeflemektedir. Yeni öğrenciler "Pirinci Sev" birliği ve kendilerine meydan okuyup pirincin cazibesini göstermek için "Hasat Gösterisi" düzenlerler. Bu sıcacık komedi izleyicilerine "pirincin iç ısıtan gülümseme ve tutkusunu" sunmaya ve pirincin erdemini yeniden keşfetmeye söz veriyor.

Serinin ikinci sezonudur.

37. Taishou Chicchai-san

Taishou Chicchai-san

Konu açıklanmamıştır.Livechart

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları