'Toshio Suzuki ve Ghibli' Sergisine Gitmiş Kadar Olduk..
Toshio Suzuki'nin büyülü sözleri ile Ghibli evrenine geri dönüyoruz. Keşke gidebilsek diyenler için çok özel video ve fotoğraflar..

Studio Ghibli'nin kurucu üyesi, eski başkanı ve animasyon ekibi baş yapımcısı, efsanevi yönetmen Toshio Suzuki'nin sözlerine ve çizimlerine adanan "Toshio Suzuki ve Ghibli" sergisi bugün Tokyo Kanda Myojin tapınağında EDOCCO kültür salonunda ziyaretçilere açıldı.

Sergi, ilk kez 2017 yılında Hiroşima'da ve ardından geçen yıl Nagoya ve Kanazawa'da 'Studio Ghibli Toshio Suzuki: Kotoba no Maho-ten' (Büyülü Sözler sergisi) adıyla sevenleri ile buluşmuştu. Yeni sergi diğerlerine ek olarak bir takım değişiklikler içeriyor. Bunlardan en dikkat çekeni Hayao Miyazaki'nin 'Spirited Away' filminden Yubaba ve Zeniba şeklindeki dev fal makinesi diyebiliriz.

Ayrıca açılışa özel konuk olarak katılan Yubaba ve Zeniba'nın seslendirme sanatçısı Mari Natsuki, Toshio Suzuki ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

Sanatın farklı alanlarına genişleyen ve yaratıcılığının sonu olmadığını kanıtlayan 70 yaşındaki usta yönetmenin, kaligrafi ve sözleri odağına aldığı bu çok özel sergisi 20 Nisan-12 Mayıs 2019 tarihleri ​​arasında ziyarete açık olacak.

Toshio Suzuki ve Mari Natsuki basına dev Yubaba fal makinesini tanıtırken..

'Spirited Away'in meşhur 'ruh banyosu' üçboyutlu modeliyle gözlerimizden kalpler çıkmasına engel olamıyoruz.

Sergiden çok özel fotoğraflarla sizi başbaşa bırakalım.

 

 

Usta Toshio Suzuki

Kaynak : Crunchyroll
I'm just a soul whose intentions are good..

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları