Tsundere Olarak Bilinen En Güzel 8 Anime Kızı
Öncelikle gelin "tsundere" dediğimiz şey ne demek ondan bahsedelim biraz. Bu karakterler duygularını başkalarına yansıtmaktan çekinen ve onları öfke ve agresif hareketleri ile dışarıya vuran kişilerdir. Bu tarz karakterler, genelde animenin büyük bir kısmında bu şekilde davranışlar sergileyen ve sonradan açılan karakterler olurlar. Neyse uzatmadan bu karakterlerin kim olduklarından bahsedelim hadi.

1. Kaguya Shinomiya

Kaguya Shinomiya

Kaguya prestijli bir ailenin kızıdır ve özellikle hayatının büyük bir bölümünde buz gibi bir kişilik sergilemiştir. Daha sonra birisiyle tanışır ve hayatı yavaş yavaş değişmeye başlar. Evet bu kişi Miyuki'dir. Birbirlerine hisler beslerler ama asla söyleyemezler ve böylelikle karşı tarafa itiraf ettirmek için bir savaşa girerler. İkisinin de tsundere olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Anime: Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen

2. Rin Tohsaka

Rin Tohsaka

Fate serimizin tatlı mı tatlı kızı, Archer'ın efendisidir kendisi. Tsundere dediğimiz karakter tipini sonuna kadar yansıtır. Devamlı burnu havadadır ve bazı zamanlar ise utandığı durumlarda agresif hareketler sergiler.

Anime: Fate Serileri

3. Hitagi Senjougahara

Hitagi Senjougahara

Soğuk tavırları ön planda olan, ana karakterimizin sevgilisi olan karakter. Soğuk olmasının yanı sıra bir o kadar da düşünceli bir kız arkadaştır kendisi.

Anime: Monogatari Serileri

4. Kurisu Makise

Kurisu Makise

Kendisi dahi olan Kurisu isimli karakterimiz de duygularını reddeden bir karakterdir. Olağanüstü bir zekaya sahip olan bu karakterimizin ne düşündüğünü anlamak zordur genelde.

Anime: Steins Gate

5. Mai Sakurajima

Mai Sakurajima

Karakterimiz ünlü bir modeldir ama aynı zamanda büyük bir sorunu vardır. Bir gün ana karakterimizle tanışırlar ve o, bu sorunu çözmek için ona yardım etmeye çalışır. Mai genelde utangaç olmasının yanı sıra bazı zamanlarda da oldukça girişken bir karakterdir.

Anime: Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai

6. Chizuru Ichinose

Chizuru Ichinose

Chizuru kiralık sevgili olarak iş yapmaktadır. Para karşılığı insanlarla randevulara çıkar ve onlara güzel vakitler geçirtir. Ana karakterimiz de bir gün bu program sayesinde tanışır kendisiyle. Genelde herkese karşı oldukça açık sözlü ve net olan Chizuru, ana karakterimize karşı biraz daha farklı davranmaktadır. Genelde agresif tavırları yüzünden ne düşündüğünü söylemek pek zordur tabii.

Anime: Kanojo, Okarishimasu

7. Chitoge Kirisaki

Chitoge Kirisaki

Chitoge, Amerika'da büyümüş ve sonradan Japonya'ya gelmiş olan yarı Japon birisidir. Küçüklüğünden beri, ailesi yüzünden arkadaş edinmekte sıkıntılar çekmiştir kendisi. Belli başlı olaylar yüzünden ana karakterimiz ve Chitoge, sevgili olarak rol yapmaya başlarlar. Ama bu demek değildir ki aralarında gerçek hiçbir şey gelişmeyecek. Tabii karakterimizin yapısı ve ana karakterimizin de kafasının olan bitene basmamasından dolayı oldukça komik sahneler ortaya çıkar.

Anime: Nisekoi

8. Erina Nakiri

Erina Nakiri

Kendisi "Tanrının Dili" olarak bilinen, eşsiz bir gurme olarak anılan bir karakterdir. Varlıklı bir aileden gelir ve en iyi yemek okullarından birisine gider. Neredeyse kimsenin yemeğini beğenmeyen Erina, ana karakterimizle tanışır ve onun yemeğini beğenir. Ama huyu gereği itiraf edemez tabii. Ana karakterimiz zamanla nasıl değişimler geçirtecektir Erina'ya?

Anime: Shokugeki no Souma

9. Peki sizin en sevdiğiniz "tsundere" hangisi? Listede yoksa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları