Yaz Tatili İçin Anime Önerileri
25 Anime

>NOT<

 Listedeki animelerin çoğunu oldukça seviyor olsam da yazıyı iki katı uzunluğuna çıkarmamak için kişisel görüşlerimi eklemeyeceğim. Eğer listedeki herhangi bir anime hakkındaki görüşlerimi merak ederseniz yorumlarda sorabilirsiniz.

Charlotte

Image

Stüdyo: P.A. Works 

Yayın Yılı: 2015 

Türler: Dram, Okul, Süper Güç

Bölüm Sayısı: 13

Kaynak: Orijinal

 Hikayemiz, bir grup ergenlik çağındaki kız ve erkeğin arasında görülen özel yetenekleri konu almaktadır. Otosaka Yuu gücünü kimseye bir şey belli etmeden kullanıp, normal, sıradan bir okul hayatı yaşamaktadır. Birdenbire karşısına Tomori Nao adında bir kız çıkar. Onunla karşılaşmasından dolayı, özel güç kullanıcılarının kaderi açığa çıkacaktır.

Not: Animeyi, Angel Beats! animesini yapan aynı ekip yaptığından dolayı bu iki anime birbirleriyle oldukça benzerlik göstermektedir.

http://www.turkanime.tv/anime/Charlotte

Akame ga Kill!

Image

Stüdyo: White Fox

Yayın Yılı: 2014 

Türler: Aksiyon, Dram, Fantezi, Macera, Shounen

Bölüm Sayısı: 24

Kaynak: Manga

 Tatsumi, kırsal kesimde yaşayan genç ve güçlü bir savaşçıdır. O ve 2 arkadaşı fakir köyleri için para kazanma hayali ile imparatorluk başkentine doğru yola çıkarlar. Ancak, büyük umutlarla geldikleri başkent, hiç de düşündükleri gibi çıkmayacaktır. Başkentin acımasızlığı ile yüzleştikten sonra hiç de düşündüğü bir yer olmadığını anlayan Tatsumi'nin yolu, bir olay sırasında Akame ve Night Raid adlı suikast örgütü ile kesişir. Bu bozulmuş topluluk karşısındaki devrimcilerin suikast kolu olan Night Raid'e katılma kararı alan Tatsumi, artık Night Raid'in yanında başkente karşı savaşacaktır. Night Raid, görevini kötüye kullanan, halka zorbalık yapan insanlara suikast düzenlemeye devam ederken, tüm bu her şeyin başında olan başbakan Night Raid'e karşı en iyi askerlerinden oluşan bir grup kurar: Jeagers (Avcılar). Night Raid ile Jaegars'ın kapışması hiç de kolay olmayacaktır.

http://www.turkanime.tv/anime/akame-ga-kill

Mekakucity Actors

Image

Stüdyo: Shaft

Yayın Yılı: 2014

Türler: Bilim Kurgu, Doğaüstü, Komedi, Romantizm, Süper Güç

Bölüm Sayısı: 12

Kaynak: Müzik

 Kendisini 2 sene boyunca odasına kapatmış bir NEET olan Kisaragi Shintarou, bir yıl önce isimsiz bir kişiden aldığı gizemli bir maili açtıktan sonra ortaya çıkan siber kız Ene'yle tanışana kadar hayatını normal bir şekilde sürdürüyordu. Bir gün, Shintarou Ene yüzünden klavyesine yanlışıkla soda dökünce, 2 sene sonra yeni bir klavye almak için ilk defa dışarı çıkar ama yeni bir klavye almaya gittiği alışveriş merkezinde olaylar pek de yolunda gitmeyecektir.

http://www.turkanime.tv/anime/mekakucity-actors

Houseki no Kuni (TV)

Image

Stüdyo: Orange

Yayın Yılı: 2017

Türler: Aksiyon, Dram, Fantezi, Gizem, Seinen

Bölüm Sayısı: 12

Kaynak: Manga

 Uzak bir gelecekte, ölümsüz ve cinsiyetsiz yeni bir yaşam türü olan "Mücevherler" dünyada yaşamaktadır. Toplamda 28 tane olan Mücevherler, kendilerini süs eşyasına çevirmeyi amaçlayan "Ay Savaşçıları" ile savaşmaktadır. Bu savaşta her Mücevher'in bir rolü vardır, kimisi dövüşçü kimisi ise doktor. Sadece en genç Mücevher olan 300 yaşındaki Phosphophyllite'ye bir görev verilmemiştir. Phos da diğer Mücevherler gibi savaşa yardım etmek istiyordur ama savaşmak için çok güçsüz ve kırılgandır. Bir gün Mücevher Ustası Kongou, Phos'a Doğa Tarihi Ansiklopedisini yazma görevini verir. Ancak Phos'un kaderi bu ansiklopediyi yazma sırasında tamamen değişecektir.

http://www.turkanime.tv/anime/houseki-no-kuni-tv

Baccano!

Image

Stüdyo: Brain's Base

Yayın Yılı: 2007

Türler: Aksiyon, Doğaüstü, Gizem, Komedi, Tarihi

Bölüm Sayısı: 16

Kaynak: Hafif Roman

 Baccano!, birbiriyle alakasız ancak mutlaka bir yerde kesişen ve işler kontrolden çıktıkça birbirlerini etkilemeye başlayan hikayelerden oluşuyor. Ölümsüz simyacılar, mafya tarafından işletilen gizli işler ve karmaşık kurguların diğer birçok ögesi, filmlerden fırlama bir dünyada bir araya geliyor.

Not: Animenin 2007 çıkışlı olması şevkinizi fazla kırmasın. O yıllara göre çağın ilerisinde çizim ve animasyonlara sahip.

http://www.turkanime.tv/anime/baccano

Boku wa Tomodachi ga Sukunai Series

Image

Stüdyo: AIC Build 

Yayın Yılı: 2011-13 

Türler: Ecchi, Harem, Komedi, Okul, Romantizm, Slice of Life

Bölüm Sayısı: 24

Kaynak: Hafif Roman

 Hasegawa Kodaka, katolik bir lise olan Chronica akademisine transfer olmuştur. Doğuştan yarı sarı yarı siyah ve dağınık olan saçlarıyla, asık suratıyla arkadaş bulmakta zorlanmaktadır. Bir gün sınıfa döndüğünde, Mikazuki Yozora adlı sınıf arkadaşının kendi kendine konuştuğunu görür. İkili arkadaş edinmek için "Komşular Kulübü" isimli bir kulüp kurarlar. Çeşitli aktiviteler düzenleyerek, arkadaş edinmekte güçlük çekenlere yardım etmeyi amaçlarlar.

Not: İkinci sezonunun ismi: Boku wa Tomodachi ga Sukunai Next.

http://www.turkanime.tv/anime/boku-wa-tomodachi-ga-sukunai

Hyouka

Image

Stüdyo: Kyoto Animation

Yayın Yılı: 2012

Türler: Gizem, Okul, Slice of Life

Bölüm Sayısı: 22

Kaynak: Roman

 Oreki Houtarou sosyal aktiviteleri sevmeyen, uyuşuk bir lise öğrencisidir. Okulun klasik edebiyat kulübü, üyesi olmadığı için kapanma noktasına geldiğinden ablasının ricasıyla Houtarou bu kulübe katılır.

 Kulüpte Chitanda Eru adında bir kızla tanışan Houtarou, kulübün zaten bir üyesi olduğunu görünce bırakmak istese de Chitanda'dan etkilenmiştir.

 Kulübe daha sonra Houtarou'nun arkadaşı Fukube Satoshi ve Ibara Mayaka da katılacaktır. Gizemli olaylar ortak ilgi alanları olan bu dörtlü, kulüpte 33 sene önce olan bir olayı araştırmaya başlayacak, olayla ilgili ipuçlarını ise 33 sene önceki üyelerin yaptığı "Hyouga" adlı çalışmada bulacaklardır.

http://www.turkanime.tv/anime/hyouka

Kokoro Connect

Image

Stüdyo: Silver Link.

Yayın Yılı: 2012

Türler: Doğaüstü, Dram, Komedi, Okul, Romantizm, Slice of Life

Bölüm Sayısı: 17

Kaynak: Hafif Roman

 (Görselde soldan sağa) Aoki Yoshifumi, Kiriyama Yui, Yaegashi Taichi, Inaba Himeko ve Nagase Iori okudukları lisede herhangi bir kulübe girme zorunluluğundan dolayı istedikleri kulüpleri bulamadıklarından veya başka sebeplerden dolayı kendi kulüplerini oluştururlar. Kültür Kulübü'nü oluşturan bu beşli birbirleriyle iyi arkadaş olurlar. O kadar ki nedenini bilmedikleri bir sebepten ruhları kendi bedenlerinden çıkarak birbirlerinin bedenlerine girmeye başlar. Bu tuhaf olayın sadece bir günlük olduğunu sanırlar, ancak bu başlarına gelecek doğaüstü olayların sadece başlangıçtır.

http://www.turkanime.tv/anime/kokoro-connect

Claymore

Image

Stüdyo: Madhouse

Yayın Yılı: 2007

Türler: Aksiyon, Doğaüstü, Fantezi, İblisler, Macera, Shounen, Süper Güç

Bölüm Sayısı: 26

Kaynak: Manga

 İnsanları avlayan ve onların arasında kılık değiştirerek yaşayan Yoma adlı canavarların olduğu bir dünyada, insanlığın tek umudu Claymorelar olarak bilinen yeni bir savaşçı türüdür. Claymorelar; gümüş rengi gözleri olan ve gizemli bir organizasyon tarafından bu yaratıkları yok etmek için yarı-canavara dönüştürülmüş kızlardır. Ama bu doğaüstü güçlerini bir Claymore ne kadar kullanırsa, insan yanını sonsuza kadar kaybetmeye de o kadar yaklaşır…

http://www.turkanime.tv/anime/claymore

One Outs

Image

Stüdyo: Madhouse

Yayın Yılı: 2008-09

Türler: Psikolojik, Seinen, Spor

Bölüm Sayısı: 25

Kaynak: Manga

 Kojima Hiromichi, saatte 134 km top atabilen ve kumara daha çok benzeyen One Out adlı bir tür beyzbol oyununun tartışmasız lideri olan Tokuchi Toua ile karşılaşır. Tokuchi, bir beyzbol takımı olan Lycaons ile ilginç bir anlaşma imzalamıştır. Anlaşmaya göre dışarı yolladığı her vurucu için 5 milyon yen alacak ama kaybettiği her puan için 50 milyon yen borçlanacaktır. Bakalım Tokuchi üstün zekası ve akıl oyunları ile bu mücadeleden galip çıkıp zenginliğine zenginlik katabilecek midir?

Not: Death Note veya No Game No Life'ın akıl oyunlarını sevdiyseniz hiç düşünmeden bu animeye başlayın.

http://www.turkanime.tv/anime/one-outs

Katanagatari

Image

Stüdyo: White Fox 

Yayın Yılı: 2010 

Türler: Aksiyon, Dövüş Sanatları, Macera, Romantizm, Tarihi

Bölüm Sayısı: 12

Kaynak: Hafif Roman

 Yasuri Shichika ve ablası Yasuri Nanami dış dünyayla bağlantısı kesilmiş bir adada babaları tarafından büyütülmüş olan iki gençtir. Babaları, Japonya'da en güçlü ve en korkulan teknik olarak bilinen 6.Nesil Kyotou-ryuu lideridir. Bildiği her şeyi oğluna da öğretmiştir. Babaları ölünce doğal olarak Kyotou-ryuu 7. Nesil lideri Shichika olur. Onlar adadaki yaşamlarına devam ederlerken bir gün ana karadan Togame adlı bir kız adaya gelir. Togame’nin amacı Shikazaki Kiki tarafından yapılmış on iki efsanevi kılıcı Shichika’nın yardımı ile shogunate (eski feodal hükûmetlere verilen isim) için toplamaktır. Gelişen olaylar sonucu ikili tarihin akışını değiştirecek bir maceraya çıkar.

http://www.turkanime.tv/anime/katanagatari

Durarara!! Series

Image

Stüdyolar: Brain's Base, Shuka

Yayın Yılı: 2010-16

Türler: Aksiyon, Doğaüstü, Gizem

Bölüm Sayısı: 60

Kaynak: Hafif Roman

 Hikaye Tokyo'nun Ikebukuro mahallesinde geçen "kaçık" bir gençliğin fantastik romantizmini anlatır. Evet özet bu kadar. Neden mi? Çünkü daha fazlasına gerek yok. Tıpkı Baccano! gibi bu anime de bir kaos ve kaosun içine ne kadar az bilgi ile girerseniz o kadar zevk alırsınız.

http://www.turkanime.tv/anime/durarara

Not: Bu seride oldukça fazla Baccano! göndermesi bulunduğundan, öncelikle Baccano! animesini izlemenizi öneririm. Aslında seride çok fazla animeye ve hafif romana gönderme var. Bu serideki göndermelerin çoğunu anlayabilmek için baya fazla sayıda anime izlemiş olmanız lazım ama göndermelerin çoğu Baccano!'ya olduğundan sadece Baccano!'yu izleseniz bile göndermeler ile oldukça fazla şekilde eğlenebilirisiniz.

Black Bullet

Image

Stüdyo: Kinema Citrus, Orange 

Yayın Yılı: 2014 

Türler: Aksiyon, Bilim Kurgu, Gizem, Seinen

Bölüm Sayısı: 13

Kaynak: Hafif Roman

 Yakın gelecekte, insanoğlu Gastrea adında parazitler tarafından yenilgiye uğratılmıştır. Umutsuzluk içinde, terör ile yan yana, küçük bölgelere sürgün edilmişlerdir.

 Bu karanlık dünyada, Tokyo’ya yakın bir yerde yaşayan ve Sivil Güvenliğe, Gastrea’lara karşı özel savaş eğitimi verilen bir organizasyon, üye Rentaro, tehlikeli görevleri yerine getirmektedir. Partneri Enju, vaktinden önce büyümüş genç bir kız. Ayrıcalıklı güçleri ile savaşlarına devam ederlerken bir gün, devletten özel bir görev alırlar. Bu çok gizli görevin amacı Tokyo’nun yok olmasını önlemektir.

http://www.turkanime.tv/anime/black-bullet

Monster

Image

Stüdyo: Madhouse 

Yayın Yılı: 2004-05

Türler: Dram, Gerilim, Gizem, Korku, Polis, Psikolojik, Seinen

Bölüm Sayısı: 74

 Kaynak: Manga

 Dr. Tenma, Almanya'da oldukça iyi bir konuma gelmiş, ünlü ve yetenekli bir beyin cerrahıdır. Daha öncelikli bir hasta yüzünden eşini kaybetmiş bir kadının, kocasının ardından ağlamasını gördükten sonra bundan sonra hiç bir hastasına sosyal statüsüne göre öncelik tanımayacağına dair kendi kendine karar verir. Bu kararından sonra, kafasından vurulmuş bir çocuğu, belediye başkanına tercih eder. Bu kararı ona hastanedeki pozisyonuna, kariyerine, geleceğine ve nişanlısına mal olur. Tedavi ettiği çocuk bir süre sonra ortadan kaybolur. Bunu izleyen günlerde hastane müdürü ve Dr. Tenma'yı suçlayan bir kaç doktor öldürülür. Tenma, eski pozisyonuna getirilir; ama bu, onu cinayetlerdeki bir numaralı şüpheli yapmaya yeter.

http://www.turkanime.tv/anime/monster

Tengen Toppa Gurren Lagann

Image

Stüdyo: Gainax 

Yayın Yılı: 2007

Türler: Aksiyon, Bilim Kurgu, Komedi, Macera, Meka

Bölüm Sayısı: 27

Kaynak: Orijinal

 Gelecekte insanlar, yer altına kurdukları köylerde yaşamaktadırlar. Yeryüzünden kendilerini izole eden bu insanlar, sık sık gerçekleşen depremler yüzünden sürekli daha derine inmişlerdir. Yer altındaki köylerden biri olan Jeeha'da yaşayan ve ailesini yıllar önce bir deprem dekaybeden Simon, köydeki en iyi kazıyıcılardan birisidir. Simon, bir gün kazısı esnasında garip bir alet bulur, bunun üzerine Gurren Brigade'in lideri olan Kamina, Simon'u çetesinin bir üyesi yapar. Kamina, yaşadığı deliğin üstünde bir hayat olduğunu düşünmekte ve bu delikten kaçmayı düşlemektedir. Ancak Simon ve Kamina'nın kaçma teşebbüsleri hep başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Yine başarısızlıkla sonuçlanan bir kaçma teşebbüsünün ardından Kamina hapse, Simon ise kazma işine gönderilir. Ancak bu kazıyı diğerlerinden farklı yapan Simon'un keşfidir. Ancak bu sırada gerçekleşen depremle, yeryüzünden Simon'un köyüne bir robot ve genç bir kız düşer. Yoko adındaki bu kıza robotla dövüşünde Kamina yardım eder ancak pek etkili olamazlar. Simon, Yoko ve Kamina'yı bulduğu şeye götürür. Bu, vücudunda yüz olan küçük bir robottur. Simon'un Lagaan adını verdiği bu robotun yardımı sayesinde yeryüzüne çıkan kahramanlarımızı daha fazla dev robot, macera ve bilinmeyen bir dünya beklemektedir.

http://www.turkanime.tv/anime/tengen-toppa-gurren-lagann

Higurashi no Naku Koro ni Series

Image

Stüdyo: Studio Deen 

Yayın Yılı: 2006-09

Türler: Akıl Hastalığı, Doğaüstü, Gerilim, Gizem, Korku, Psikolojik

Bölüm Sayısı: 55

Kaynak: Görsel Roman

 Haziran 1983… Maebara Keiichi, büyük şehirden yeni taşındıkları Hinamizawa köyüne alışmaya çalışırken kendisine dört yeni arkadaş bulur; Rena, Mion, Rika, ve Satoko. Yeni arkadaşlarının kurduğu kulübe katılarak onlarla oyunlar oynayarak vakit geçirmeye başlar. Hinamizawa’nın sakin ve huzurlu görünüşü altında aslında karanlık bir sır yatmaktadır. Watanagashi festivali sırasında bir cinayet işlenmekte ve bir diğer kişi de kaybolmaktadır ve bu kişilerden bir daha haber alınamamaktadır. Tekrarlanan bir cinayet sonrasında Keiichi olayları kendisi çözmeye karar verir ve araştırmalara başlar. Keiichi, cinayetler, adam kaçırmalar derken kendisini daha da karmaşık durumlar içerisinde bulur. Peki, tüm bu olaylar sonrasında bulduğu gerçeği kabullenebilecek midir?

http://www.turkanime.tv/anime/higurashi-no-naku-koro-ni

Nagi no Asukara

Image

Stüdyo: P.A. Works 

Yayın Yılı: 2013-14 

Türler: Dram, Fantezi, Romantizm

Bölüm Sayısı: 26

Kaynak: Orijinal

 Uzun zaman önce, insan medeniyeti deniz altında yaşardı. Fakat bir gün, yeryüzünde yaşamak isteyen insanlar, karaya doğru göç etmeye başladı. İnsanlar ilk kez birbirinden burada ayrıldı. Deniz ve kara… Deniz kasabasından 4 ortaokul öğrencisi; Hikari, Manaka, Chisaki ve Kaname. Okullarının kapanmasından dolayı, yeryüzünde bir okula gitmeye mecbur kaldılar. Bu onların hayatlarının dönüm noktası olacaktı. Bu hikaye, onların yeni bir çevreye ve arkadaşlara nasıl yelken açtıklarının apaçık bir kanıtı…

http://www.turkanime.tv/anime/Nagi-no-Asukara

Madan no Ou to Vanadis

Image

Stüdyo: Satelight 

Yayın Yılı: 2014 

Türler: Ecchi, Fantezi, Harem, Macera, Romantizm

Bölüm Sayısı: 13

Kaynak: Hafif Roman

 Batı Avrupa'da savaş zamanlarında geçen hikayede, Zhcted'in (baş krallıklardan biri) Vanadislerinden (her biri, 7 bölgeden birini temsil eden, doğaüstü güçlere sahip 7 kadın savaşçı), Eleanor "Ellen" Vertalia, Brune'deki (rakip krallık) bir savaşı yönetmektedir. Vanadislerin gücü düşmanlarına korku saçmaktadır. Brune'nin hizmetindeki bir Kont olan, Tigre diye tanınan bir genç okçu, savaşta yenilmelerinden önce, Ellen'in gücünü ilk elden tadar. Her nasılsa, Ellen, yeteneklerine tanıklık ettikten sonra, ona hizmet etmesi şartıyla hayatını bağışlar.

http://www.turkanime.tv/anime/madan-no-ou-to-vanadis

Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai.

Image

Stüdyo: A-1 Pictures 

Yayın Yılı: 2011 

Türler: Dram, Doğaüstü, Slice of Life

Bölüm Sayısı: 11

Kaynak: Orijinal

 Yadomi Jinta'nın liderleri olduğu 6 çok yakın çocukluk arkadaşı, gruptan biri olan Honma Meika (Menma)'nın ölmesiyle dağılır. Jinta, Menma'yı ölmeden önce kırmış fakat özür dileyememiştir. 10 yıl sonrasında herkes farklı bir hayat sürerken Yadomi Jinta de içine kapanık asosyal biri olmuştur.

 Menma bir gün fiziken büyümüş fakat çocuk gibi davranan haliyle Jinta'nın karşısında belirir. Menma'yı Jinta'dan başka kimse göremez. Jinta bunun yaşadığı stresli hayattan dolayı oluşan bir halüsinasyon olduğunu düşünür; fakat Menma'nın Jinta'dan bir dileği vardır. Eski çocukluk arkadaşlarını bir kez daha bir araya getirmek.

http://www.turkanime.tv/anime/ano-hi-mita-hana-no-namae-wo-bokutachi-wa-mada-shiranai

Fate/Zero

Image

Stüdyo: ufotable 

Yayın Yılı: 2011-12 

Türler: Aksiyon, Büyü, Doğaüstü, Fantezi

Bölüm Sayısı: 25

Kaynak: Roman

 Kutsal Kâse Savaşı... Ödülü mucizevi olduğu söylenen efsanevi Kutsal Kâse olan 7 büyücü (Efendi) ve çağırdıkları 7 kahraman ruhun (Hizmetkârlar) arasındaki ölümüne bir dövüş.

 Artık 4. Kutsal Kâse Savaşı'na geldik. Bir önceki 3 savaşta bir kazanan çıkmadı. Bireysel hedef ve hırslarının peşinde büyücüler Fuyuki'de çarpışıyor. Bütün büyücüler Kutsal Kâse için her şeyi yapacaktır.

 Biri hariç...

 Kotomine Kirei amacı olmayan bir büyücü. Kaderin ağlarından kurtulamayarak kendini isteksiz bir şekilde savaşın ortasında bulur, fakat kaderin işi rakiplerinden biri eski bir düşmanı olan Emiya Kiritsugu çıkar. Herkesten daha acımasız ve sert bir insan. Kutsal Kâse'nin sunduğu mucizeleri arzulayan birisi...

Not: Fate serisine daha başlamamış birisi iseniz burayı okumanızı öneririm. 

 Fate serisinin ana animeleri (Stay Night, Unlimited Blade Works, Heaven's Feel) üç farklı rotayı anlatır. Üçünde de animenin başlangıcı hemen hemen aynı olmasına rağmen bir yerde olaylar kopar ve animeler farklı rotaları izlemeye başlar ve olaylar birbirinden tamamen farklı gelişir. Yani bir nevi paralel evrenler. Fate/Zero ise bu animelerin 10 sene öncesindeki Kutsal Kase savaşını anlatır.

 Fate serisinin ana animeleri Görsel Roman'dan uyarlamadır. Eğer İngilizceniz orta seviyedeyse animeleri izlemeden önce bu Görsel Roman'ı okumanızı tavsiye ediyorum.

 Eğer Görsel Roman'ı okumayı düşünmüyorsanız bana göre izleme sıranız Fate/Zero -> Stay Night -> Unlimited Blade Works -> Heaven's Feel şeklinde olmalı çünkü içinde bulunduğu evreni en iyi açıklayan animenin Fate/Zero olduğunu düşünüyorum.

http://www.turkanime.tv/anime/fate-zero

K

Image

Stüdyo: GoHands 

Yayın Yılı: 2012 

Türler: Aksiyon, Doğaüstü, Süper Güç

Bölüm Sayısı: 12

Kaynak: Orijinal

 Isana Yashiro adlı lise öğrencisi normal hayatını sürdürürken bir gün serseri tipli kişilerden oluşan bir çete tarafından kovalanır. Yashiro'nun köşeye sıkıştığı anda ise Yatogami Kurou adlı kişi gelerek Yashiro'yu kurtarır.

 Yashiro kurtulduğuna sevinirken bir anda Yatagomi'nin kendisinde kılıç doğrultmasıyla şaşkına döner. Yashiro'ya çok benzeyen biri önemli birisini öldürmüştür ve bu nedenle Yashiro farklı kişiler tarafından aranmaktadır.

http://www.turkanime.tv/anime/K

Tari Tari

Image

Stüdyo: P.A. Works 

Yayın Yılı: 2012 

Türler: Müzik, Okul, Slice of Life

Bölüm Sayısı: 13

Kaynak: Orijinal

 Hikaye yetişkin sayılamayacak yaşta olan ama kendilerini artık çocuk olarak görmeyen beş Japon lise son sınıf öğrencisini anlatıyor.

 Sakai Wakana müzik dersleri almış ve müziği çok seven ancak annesini kaybettikten sonra müzik hayatını bırakan bir kızdır. Miyamoto Konatsu şarkı söylemeyi seven ve okuldan sonra vokal müzik kulübünde zaman geçiren her zaman olumlu düşünen bir kızdır. Okita Sawa bir at binicisi olmayı hayal eden cesur bir okçuluk kulübü üyesidir. Tanaka Taichi üniversiteli ablasıyla birlikte yaşayan, profesyonel bir badminton oyuncusu olmanın hayalini kuran bir erkektir. Maeda Atsuhiro (Wien) ise Avusturya'da 12 yıl yaşadıktan sonra Wakana’nın sınıfına nakil olan bir erkektir.

 Müzik Wakana, Konatsu, Sawa, Taichi ve Wien'i lisedeki son yıllarında bir araya getirir ve onlara asla kopmayacak bir dostluk verir. 

http://www.turkanime.tv/anime/tari-tari

Rokka no Yuusha

Image

Stüdyo: Passione

 Yayın Yılı: 2015 

Türler: Aksiyon, Macera, Fantezi, Büyü, Gizem

Bölüm Sayısı: 12

Kaynak: Hafif Roman

 Efsaneler şöyle söyler; iblis tanrı karanlığın derinliklerinden uyandıklarında, dünyanın cehenneme dönüştüğü zamanda, Kader tanrısı altı tane kahraman seçip, onlara dünyayı kurtaracak güçler bahşeder. Seçilen kahramanların sayısı her zaman altıdır. Ayrıca onlara Altı Çiçek Kahramanları denirdi.

 Kendini “dünyanın en güçlü adamı” olarak tanımlayan Adlet Mayer, altı kahramandan birisi seçilmek umudu ile Piena kıtasına gelir. Piena’ya geldiği sırada orada savaşçılar arasında düzenlenen bir turnuvanın ikinci yarı finali oynanmaya başlayacaktır.Düello tam başlarken Adlet düelloyu bölerek araya girer ve kendisini “dünyanın en güçlü adamı” olarak tanıtarak yarı finalde birbirleriyle savaşacak olan iki kişiye karşı tek başına meydan okur. Adlet iki savaşçıyı da kolaylıkla yendikten sonra ödüllendirileceğini düşünmektedir lakin işler sandığı gibi gitmez ve kutsal bir turnuvayı bölmekten dolayı hücreye kapatılır. Adlet burada yaklaşık on ay kaldıktan sonra Majin’in uyanışıyla beraber altı kahramandan birisi seçilir ve bundan hemen sonra Piena Prensesi Nashetania Loei Piena Augustra tarafından hücresinden çıkarılır ve onunla beraber kahramanların buluşma noktası olan tapınağa gider. Diğer kahramanlar da bu tapınağa gelmiştir ama bir sıkıntı vardır. Her zaman altı olarak seçilen bu kahramanlardan bu sefer yedi tane vardır. Kahramanlar aralarından birisinin sahte olduğundan şüphe duyarlar ve bu şüphe Adlet üzerinde yoğunlaşır. Adlet bir yandan sahte kahramanın kim olduğunu çözmeli ve bununla uğraşırken bir yandan da hayatta kalmaya çalışmalıdır.

Rokka no Yuusha Anime İncelemesi

http://www.turkanime.tv/anime/rokka-no-yuusha

Sakurasou no Pet na Kanojo

Image

Stüdyo: J.C.Staff 

Yayın Yılı: 2012 

Türler: Komedi, Dram, Romantizm, Okul, Slice of Life

Bölüm Sayısı: 24

Kaynak: Hafif Roman

 Sorata yurtta kedi beslediği için yurttan kovulmuş, kedileri çok sevdiği için onları sokakta bırakamıyor ve onlar için, her şeye razı, Sakurasou yurduna gitmeye bile. Sakurasou okul tarafından belirlenmiş sorunlu, tembel, ve huysuz öğrencilerin bulundukları bir nevi yurt. Fakat Sorata, gayet normal olduğu için onun bu yurtta yaşamını sürdürmesi hiç de kolay olmayacak, ta ki Shiina Mashiro adındaki kız onlara katılana dek. Sorata bundan sonra günlerini dolu hem de o kadar dolu yaşayacak ki, Sakurasou onun için bir evden farklı olmayacak.

http://www.turkanime.tv/anime/sakurasou-no-pet-na-kanojo

Zankyou no Terror

Image

Stüdyo: MAPPA 

Yayın Yılı: 2014 

Türler: Gerilim, Gizem, Psikoloji

Bölüm Sayısı: 11

Kaynak: Orijinal

 Japonya'da bir nükleer tesisteki terörist saldırısından sonra teröristlerin geride bıraktıkları tek iz kırmızı sprey ile yazılmış büyük bir "VON" yazısıdır. Hükûmet yetersizlikten parçalanmış durumdadır ve polisler çılgınlar gibi bu olayın faillerini araştırmaktadır. Bu olayın üstünden altı ay sonra garip bir video internete yüklenmiştir. Kendilerinin Sphinx adlı bir grup olarak tanıtan maskeli iki genç Tokyo'da yıkım ve kargaşaya yol açacaklarını terör faaliyetlerini gerçekleştirmeden önce videolardan duyurarak polise direkt olarak meydan okumaktadır. Videolar terör saldırılarının nerede, ne zaman ve nasıl gerçekleşeceğine dair bilmeceler içermektedir.

 Eskiden Tokyo Polis Departmanı'nda dedektif olarak çalışan ama hükûmetin partisinin başındaki kişiyi bir cinayet davasında katil olarak suçladığından ötürü rütbesi düşürülen Shibazaki Kenjirou bu bilmecelerden birini çözmeyi başardıktan sonra eski amiri tarafından tekrardan dedektiflik rütbesine yükseltilir. 

 Dedektif Shibazaki terör saldırıları gerçekleşmeden önceki kısa sürede Sphinx'in bilmecelerini çözmek ve saldırılara engel olmak zorundadır. Ve bu davada ilerledikçe hem Sphinx'in gerçek planını hem de hükûmetin korkunç sırrını öğrenecektir.

Not: Eğer bu animeyi izlemeyi düşünüyorsanız size tavsiyem tek oturuşta bitirmeniz çünkü bu anime bir seriden çok 4 saatlik bir filmi andırıyor.

http://www.turkanime.tv/anime/zankyou-no-terror


KAPAK FOTOĞRAFI

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları