Yaz Tatili İçin Okurların Anime Önerileri
Biraz daha öneri

 İlk liste: Yaz Tatili İçin Anime Önerileri

Hajimete no Gal (Öneren: Doğukan08)

Image

Stüdyo: NAZ

Yayın Yılı: 2017

Türler: Ecchi, Komedi, Okul, Romantizm, Shounen

Bölüm Sayısı: 10

Kaynak: Manga

 Bahar. "Aşk sezonu" geldi çattı ve sevgili bulmak Junichi'nin sandığından daha zor. Bu durumu çevirmek için, Junichi'nin arkadaşları bir gyaru olan Yame Yukana'ya çıkma teklifi etmesi için zorlarlar. Fakat işler pek de beklediği gibi gitmez. Ve "ilklerin" serisi başlamış olur!

http://www.turkanime.tv/anime/hajimete-no-gal

Danshi Koukousei no Nichijou (Öneren: Bu Benim...)

Image

Stüdyo: Sunrise

Yayın Yılı: 2012

Türler: Komedi, Okul, Slice of Life

Bölüm Sayısı: 12

Kaynak: Web Manga

 Hidenori, Yoshitake ve Tadakuni, Kuzey Sanada Lisesi'nde okuyan üç yakın arkadaştır. Bu çocuklar, dramatik canlandırmalarla zaman geçirmek için hayal güçlerini kullanmaktadırlar, kız kıyafetleri giymeyi denemek ve aptalca şeyler yaparken sayısız kere yakalanmak bunlardan sadece birkaçıdır.

http://www.turkanime.tv/anime/danshi-koukousei-no-nichijou

Amagi Brilliant Park (Öneren: TheDirectEco)

Image

Stüdyo: Kyoto Animation

Yayın Yılı: 2014

Türler: Büyü, Dram, Fantezi, Komedi

Bölüm Sayısı: 13

Kaynak: Hafif Roman

 Lisede okuyan ve fazlaca narsist kişiliği yüzünden hiç arkadaşı bulunmayan Seiya Kanie, gizemli ve bir o kadar da güzel yeni öğrenci Isuzu Sento tarafından silah zoruyla bir eğlence parkında buluşmaya “davet edilir”. Tokyo’nun kırsal kesiminde yer alan Amagi Brilliant Park isimli oldukça eski bu yer, çoktan terk edilmiş bir hayal kırıklığı örneğidir. Isuzu, Seiya’yı gerçekten bir prenses aynı zamanda parkın yöneticisi olan olan Latifa ile tanıştırır. Latifa, önlerindeki iki hafta içerisinde parkın ziyaretçi sayısı 100.000’i bulmazsa, parkın acilen kapatılacağını ifade eder ve Seiya’dan parkın yöneticisi olup onlara yardım etmesini ister.

http://www.turkanime.tv/anime/amagi-brilliant-park

Barakamon (Öneren: TheDirectEco)

Image

Stüdyo: Kinema Citrus

Yayın Yılı: 2014

Türler: Komedi, Slice of Life

Bölüm Sayısı: 12

Kaynak: Web Manga

 Handa Seishuu, Tokyo'da yaşayan genç, yakışıklı, yetenekli ve narsistik bir hat sanatçısıdır. Yaşlı bir küratör Seishuu'nun tekniğini çok genel olduğu için eleştirdiğinde, Seishuu sakinliğini kaybeder ve küratörü yumruklar. Seishuu’nun babası bu olay üzerine onu, küçük bir kırsal kasabaya sahip olan Goto Adası'nda yaşamaya gönderir. Kendi hat stilini geliştirirken eksantrik köylülerle (çılgın çocukları ve fujosiyi içeren) ilgilenmek zorundadır.

http://www.turkanime.tv/anime/barakamon

Mahoutsukai no Yome (Öneren: Moony)

Image

Stüdyo: Wit Studio

Yayın Yılı: 2017-18

Türler: Büyü, Fantezi, Shounen, Slice of Life

Bölüm Sayısı: 24

Kaynak: Manga

 Hatori Chise, açık arttırmada beş milyon pound karşılığında uzun boylu, maskeli bir beyefendiye satılmış 15 yaşında genç bir kızdır. Küçükken ailesi tarafından terk edilmiş ve tuhaf davranışları yüzünden akranları arasında dalga geçilmiştir. Yaşayacak bir eve sahip olacaksa kendini herhangi bir alıcıya vermeye hazırdır. Onu satın alan kişi olan Elias Ainsworth eski bir büyücüdür ve Chise'yi çırağı yapmaya karar verir.

http://www.turkanime.tv/anime/mahoutsukai-no-yome

Mahouka Koukou no Rettousei (Öneren: Muhammed Kaan Dursun)

Image

Stüdyo: Madhouse

Yayın Yılı: 2014

Türler: Aksiyon, Bilim Kurgu, Büyü, Doğaüstü, Okul, Romantizm

Bölüm Sayısı: 26

Kaynak: Hafif Roman

 Büyü, ne efsanelerin ne de peri masallarının ürünüdür. Uzun zamanlardan beri, insanlar için teknoloji kadar gerçekçi bir olgu olmuştur. Doğaüstü güçler büyü ile sistematik bir hale getirildiği için, büyü teknik bir yetenek olarak görülmektedir. Bir Doğaüstü Güç Kullanıcı'sı aynı zamanda bir Büyü Teknisyeni'dir. Büyü Teknisyenleri, kısaca Büyücüler, büyü için özelleşmiş lise ve üniversitelerde eğitilirler.

Shiba Tatsuya, kusurlu ve az başarılı bir abidir. Shiba Miyuki ise kusursuz ve çok başarılı kız kardeşidir. İki kardeşin Büyü Lisesi'ne kaydolması ile hikayemiz başlar.

http://www.turkanime.tv/anime/mahouka-koukou-no-rettousei

K-On! (Öneren: May Rucif)

Image

Stüdyo: Kyoto Animation

Yayın Yılı: 2009

Türler: Komedi, Müzik, Okul, Slice of Life

Bölüm Sayısı: 13

Kaynak: 4-koma Manga

 Genç ve umursamaz bir kız olan Hirasawa Yui, liseye geçmiştir ve "Hafif müzik kulübü" tanıtım posterini gördüğü gibi heyecanla hayallere dalar. Hiç düşünmeden, aceleyle kulübe katılır. Ancak Yui'nin küçük bir sorunu vardır; hiç bir enstrüman kullanmayı bilmemektedir.

 Yui, açıklamak için kulüp odasına gittiğinde, diğer üyeler olan; Ritsu, Mio ve Tsumugi tarafından sıcakkanlılıkla karşılanır. Yui'nin müzik bilgisi oldukça kötü olsa da, üye sayısının yetersizliğinden dolayı kulübün dağılmaması için, onu kalmaya ikna ederler. Yui'nin hayallerini tekrardan ateşlendiren, küçük bir parça çaldıktan sonra, yeni üyelerini ve gitaristlerini ikna etmekte başarılı olurlar.

 Okul ödevlerine ve bir çok aksilik yaşamasına rağmen, Yui grubun diğer üyelerinin de yardımıyla gitar öğrenmeye başlar. Okul festivali oldukça yaklaşmış ve Yui çalışmalarında sorunlar yaşamaktadır, acaba Hafif Müzik Kulübü ilk sahne deneyimleri için hazır olabilecek midir?

http://www.turkanime.tv/anime/k-on

Mushishi (Öneren: sleepy)

Image

Stüdyo: Artland

Yayın Yılı: 2005-06

Türler: Doğaüstü, Fantezi, Gizem, Macera, Seinen, Slice of Life, Tarihi

Bölüm Sayısı: 26

Kaynak: Manga

 Mushiler varlıkları ya da görünümleri pek çok insan tarafından bilinmeyen güzemli varlıklardır. Değişik formlarda nadir insanlar tarafından görülebilirler. Bunlardan biri olan Ginko, çeşitli yerlerde mushileri inceleyen; yeri geldiğinde insanlara ve mushilerle problemlerinde yardımcı olan gezgin bir “mushishi”dir (mushi uzmanı). Anime bölümsel hikayeleri ile Ginko'nun maceralarını konu almaktadır.

http://www.turkanime.tv/anime/mushishi

Hataraku Maou-sama! (Öneren: Banu Vatansever)

Image

Stüdyo: White Fox

Yayın Yılı: 2013

Türler: Doğaüstü, Fantezi, İblisler, Komedi, Romantizm

Bölüm Sayısı: 13

Kaynak: Hafif Roman

 Şeytan Kral Sadao, Kahraman Emilia tarafından kötü bir şekilde yenildikten sonra diğer dünyaya bir başka deyişle modern Tokyo'ya gitmeye zorlanmıştır.Şeytan kralın sahip olduğu tek şey dünyayı fethetmek için gerekli yeteneklerdir.Yani şu anki durumda tamamen işe yaramaz gereksiz yetenekler... Bu yüzden yarı zamanlı olarak çalışıp kendi hayatını sürdürmek zorundadır.

http://www.turkanime.tv/anime/hataraku-maou-sama

Plastic Memories (Öneren: Banu Vatansever)

Image

Stüdyo: Doga Kobo

Yayın Yılı: 2015

Türler: Bilim Kurgu, Dram, Romantizm

Bölüm Sayısı: 13

Kaynak: Orijinal

 Hikaye yakın bir gelecekte dünyanın dört bir tarafına yayılan androidlerin insanlar gibi göründüğü zamanda geçiyor. Androidleri üreten şirket SA, Giftia adında yeni bir tür android üretir. Giftia'ların özelliği ise şimdiye kadar içinde en çok duygu barından androidler olmasıdır. Ama bu androidlerin bir hizmet sınırı vardır. Bu sınır dolduğunda androidler garip davranmaya başlar. Bu nedenle SA şirketi süresi dolan androidleri geri almak için bir takıma ihtiyaç duyar. SA'da çalışmaya başlayan yeni işçi Tsukasa Mizugaki bir takım kurması ve diğer androidleri bulup getirmesi gerekecektir.

http://www.turkanime.tv/anime/plastic-memories

Arakawa Under the Bridge (Öneren: Şharinganlı Rikka)

Image

Stüdyo: Shaft

Yayın Yılı: 2010

Türler: Komedi, Romantizm, Seinen

Bölüm Sayısı: 13

Kaynak: Manga

 Hiç kimseye borçlu kalmama prensibiyle yaşamını sürdüren sosyetik esas oğlan, Ichinomiya Kou'nun hayatı tuhaf bir kız tarafından kurtarılır. Kızımız Nino oldukça güzeldir ama kendisini venüslü sanıp, Arakawa nehrindeki köprünün altında yaşamak gibi acayip huyları vardır. Artık Nino'ya hayat borcu olan Kou'nun hayatı değişir ve bu durum onunla birlikte köprü altında yaşamaya başlamasıyla sonuçlanır.

http://www.turkanime.tv/anime/arakawa-under-the-bridge

Golden Boy (Öneren: Alucard Subs)

Image

Stüdyo: APPP

Yayın Yılı: 1995-96

Türler: Ecchi, Komedi, Macera

Bölüm Sayısı: 6

Kaynak: Manga

 Kintarou Oe, hiç göstermese de aslında dahi bir gençtir ve üniversitede bütün derslerini vermiş olmasına rağmen mezun olmadan okulu bırakmıştır. Gezgin bir öğrenci olmaya karar verir ve bisikletine atlayıp hayat, dünya ve kadınlar hakkında öğrenebileceği her şeyi öğrenmek için yollara düşer. Her işi yapmaya razıdır ve aslında yapabilir de. Yolculuğu onu birçok farklı işle ve farklı kadınlarla karşılaştıracak ve hepsi bu canını dişine takarak çalışan genci sevecektir; tabii Kintarou gene pembe bisikletinin üstünde kaçmamışsa…

http://www.turkanime.tv/anime/golden-boy

3-Gatsu no Lion (Öneren: juny)

Image

Stüdyo: Shaft

Yayın Yılı: 2016-17

Türler: Dram, Oyun, Seinen, Slice of Life

Bölüm Sayısı: 22

Kaynak: Manga

 Rei Kiriyama, yakın zamanda tek başına yaşamaya başlamış ve geçimini profesyonel olarak oynadığı Shōgi sayesinde sağlamaya çalışan 17 yaşında bir lise öğrencisidir. Hayatında duygusal açıdan sıkıntılar çeken kahramanımızın pek fazla arkadaşı yoktur ve kendisini evlatlık olarak alan aileyle de geçinememektedir. Bunların yanı sıra Shōgi kariyeri de inişli çıkışlı olarak ilerlemektedir. Ancak Rei'yi tanıyan ve ona karşı iyi davranan kişiler de yok değildir. Kawamoto kardeşler; Akari, Hinata ve Momo, Rei'ye eksikliğini hissettiği aile ve dost sevgisini ellerinden geldiğince aktarmaya çalışmaktadırlar. Rei de her ne kadar kendisini uzak tutmaya çalışsa da gördüğü bu ilgi onu mutlu etmektedir. İşte hikayemiz Rei'nin kişisel olarak olgunlaşmaya başladığı bu dönemi ele almaktadır.

http://www.turkanime.tv/anime/3-gatsu-no-lion

Gokukoku no Brynhildr (Öneren: TheDirectEco)

Image

Stüdyo: Arms 

Yayın Yılı: 2014

Türler: Bilim Kurgu, Dram, Gizem, Seinen

Bölüm Sayısı: 13

Kaynak: Manga

 Murakami, çocukken Kuroneko adındaki bir kıza delicesine aşık olmuştur. Kuroneko, uzaylı gördüğünü söylemektedir fakat kimse inanmıyordur, Murakami ise doğruyu söylediğinden şüphe duyuyordur. Bir gün ona uzaylıları göstermeye karar verir, ancak o sırada bir kaza meydana gelir. Murakami ağır şekilde yaralanırken Kuroneko ölür. Aradan uzun zaman geçer, Murakami Kuroneko'nun doğru söylediğini düşünmeye başlar ve bunu kanıtlamak için uzaylıların varlığını kanıtlamak istemektedir.Daha sonra, bir gün sınıfına Kuroneko'ya benzeyen fakat adı Kuroha Neko olan biri transfer olur. Murakami onun Kuroneko olduğunu düşünse de, kız onu tanımadığını söyler. Ayrıca söylediğine göre özel bir güce sahiptir; Geleceği görebilmek! Bakalım büyücü olduğunu iddia eden bu gizemli kız Murakami'nin hayatını ne ölçüde etkileyecek...

http://www.turkanime.tv/anime/gokukoku-no-brynhildr

Soredemo Sekai wa Utsukushii (Öneren: cherryblossomtree_)

Image

Stüdyo: Studio Pierrot 

Yayın Yılı: 2014 

Türler: Fantezi, Macera, Romantizm, Shoujo

Bölüm Sayısı: 12

Kaynak: Manga

 Güneş Krallığı'nda, güneş ışığı şehir halkının bir parçası haline gelmiştir. Halk, hiçbir zaman yağmur yağdığını görmemiştir. Ancak Yağmur Düklüğü olarak adlandırılan uzak bir yerde herkesin sesiyle yağmur yağdırma gücü vardır. Güneş Krallığı'nın kralı olan Livius Orvinus Ifrikia, tahta geçtikten sonra üç yıl gibi kısa bir süre içerisinde tüm dünyayı fethetmiştir ve Yağmur Düklüğü'nün bu özelliğinden haberi olmuştur. Bunun sonucunda Livius, Yağmur Düklüğü'nün prenseslerinden biri ile evlenmeye karar verir.  Ancak Livius'un zalim ve merhametsiz bir hükümdar olduğunun dedikoduları vardır. Dört kardeş arasından kısa çöpü çeken Nike Remercier, kendisini en kötüsüne hazırlayarak Livius ile evlenmek için Güneş Krallığı'na yola çıkar. Fakat, sonunda nişanlısı ile tanıştığında, Nike, kralın aslında beklediğinden tamamen farklı birisi olduğunu öğrenecektir.

http://www.turkanime.tv/anime/soredemo-sekai-wa-utsukushii


KAPAK FOTOĞRAFI

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları