Yeni Nesil Takım 7: Seul Takımı
Tahta göz diken yeni üçlü...

JinMori, Yoo Mira ve Han Daewi üçlüsü, kendilerinden hiç beklenmezken "TheGod of High School" turnuvasının sıralamasında yukarılara tırmanarak dikkate alınması gereken bir güç olduklarını kanıtladılar. Rakip-arkadaş, yeniden rakip-yeniden arkadaş olarak tanımlanabilecek ilişkileri, onların sadece katılımcı olarak daha iyi yarışmacı olmalarını değil, ayrıca birbirlerine de daha çok güvenmelerini sağladı. Seul Takımı'nın Gat Obeu Hai Seukul'daki tam gelişimlerini henüz görmemiş olsak da ekibin dinamiği ve birbirleriyle yarışan takım arkadaşları olmaları, bize ekrana ilk çıkışı neredeyse 20 yıl önceye denk gelen başka bir takımı anımsatıyor.

Kendinizi geliştirmek istediğiniz şeyde daha iyi olmak istediğiniz zaman, tanıdık olmayan müttefikler size yardımcı olabilir. Naruto, Takım 7'de Sakura ve Sasuke ile eşleştirildiğinde bu, onun sadece yıllar içinde birey olarak büyümesine katkıda bulunacak bir karar değildi. Aynı zamanda tereddüt etmesine ya da gevşemesine izin vermeyecek insanlarla bir araya geldiği için onun dövüşte de daha iyi olmasını sağlayacak bir karardı. Naruto, zaten Sasuke ile aynı seviyede olmak istiyordu; onu Sasuke ile aynı takıma koymak, Naruto'nun Sasuke'nin nasıl da sürekli geliştiğini ilk elden gözlemlemesini ve onunla eşleşmek için aynı seviyede çaba göstermesini sağladı.

Birçok animede, ana karakterin daha iyi hâle gelmesi için "Demir, demiri biler." sözü doğrultusunda hareket edildiğini söyleyebiliriz. Naruto bunu Takım 7'de ve diğer karakterlerinde yaptı. Şimdi de aynı şeyi "TheGod of High School" Seul Takımı'nda yapmaya çalışıyor. Seul Takımı'nın her üyesinin turnuvaya davet edildiği göz önüne alındığında bu durum, onların her birinin saygın yetenekleriyle güçlü birer dövüş sanatçısı oldukları anlamına geliyor. Değişik yollarla tanışmış olmaları, birbirleriyle uyum içinde olmalarını hiç kimsenin beklemediği bir takım oldukları hikâyesine katkıda bulunuyor. 

Takımın her bir üyesi, bir diğerini daha da çok güçlensin diye zorlarken, bu durum takım üyelerini birbirlerine de rakip durumuna getirir. Takım 7'de Naruto, Sakura ve Sasuke'yi, daha iyi olabilmek için onları geçmesi gerektiğini düşünerek, birer rakip olarak görür. Jin Mori'nin, kendisini ve tabii ki Yoo Mira ve Han Daewi'yi de daha iyi yapacağını bildiği için, sürekli diğer takım üyeleri ile dövüşmek istemesi ile Seul Takımı da bu yönteme başvurur. Şu anda her şey yolunda ve birbirlerine son derece güveniyor olsalar da bu seviyeye gelmeleri, birbirleriyle yaptıkları dövüşlerin etkisiyle oldu.

Mira ve Daewi arasındaki yarı final maçı, bu üçlünün birbirleriyle ilişkisine büyük bir gerginlik getirecek her şeye sahipti. Mira'yı kötü bir evlilik tercihinden kurtardıktan sonra üçlü için her şey yolundayken, bu acımasız görüntü neredeyse ilişkilerini parçaladı. Mori'nin haberi yokken, Daewi ölüm döşeğindeki arkadaşını kurtarmak için çaresizlik içindeydi. Mori’nin kararlılığına karşı çıkan bu çaresizlik, elemelerin finallerinde ikisinin birbirleri hakkında çok şey öğrenmesine neden olan bir dövüşe yol açtı.

Arkadaş olan rakiplerden oluşan bu takımlarda, eninde sonunda, ideallerin uyuşmazlığı nedeniyle ya da kimin daha iyi olduğunu belirlemek için, hatta bazen sadece eğlencesine tarafların dövüştükleri bir zaman gelecektir. Bu durum elbette Takım 7 ile Naruto ve NarutoShippuden'de Naruto ve Sasuke arasındaki dövüşlerle simgeleştirildi. Bu ikisi arasındaki kavgalar ile Naruto'nun Sasuke'yi takibi ve arkadaşını geri getirme çabası,onun sürekli daha iyi olmak için gayret etmesine neden olan büyük bir hedefe dönüştü. Bu sırada Sasuke de daha iyi olmak için daha fazla gücün peşindeydi. Tabii ki Sakura da Takım 7'deki takım arkadaşlarına yetişmek için çaba göstermesi gerektiğini biliyordu. Üçlüden biri, takımın en iyisi gibi görünse de bu diğer ikisinin gelişim arayışlarını bırakacağı anlamına gelmez.

"The God of High School" turnuvası, takım formatında düzenlenerek Seul Takımı'nın devam eden zafer arayışını, takım arkadaşlarını daha iyi olmaya zorlama temalarını somutlaştırmıştır. Birbirlerine güvenmeleri, onların bu noktaya gelmesine yardımcı olmakla birlikte, birbirlerine inanmaları, onların henüz gelişimlerinin en üst noktasına ulaşmadıklarını görmelerini de sağlamaktadır. Bu, takımdakilerin ne kadar iyi olabileceklerine ilişkin, gökyüzünü limit olarak görmelerine yardımcı olan bir bakış açısıdır.  

Seul Takımı için sonucun ne olacağını henüz bilmiyoruz, umarız ki Naruto'daki Takım 7'nin ayrılışı gibi duygusal bir son olmaz. Naruto'nun ilk ekranlara gelişinin üzerinden bunca zaman geçmişken, enerjik Jin Mori'nin, dayanıklı Han Daewi'nin ve cesur Yoo Mira'nın birilerinin ilk üçlüsü olması gayet muhtemel. Yaklaşık 20 yıl önce hayranların Naruto, Sasuke ve Sakura ile ilk karşılaştıklarında yaptığı gibi, yeni bir izleyici kitlesinin bu üçlüye inanması da mümkün görünüyor. 

Yazar: Jared Clemons

Kaynak: Crunchyroll

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları