Fairy Tail Anime Tanıtımı
Fairy tail anime ve mangası ile ilgili geniş bir tanıtım sizlerle.

フェアリーテイル (Fairy Tail)

Tür; Aksiyon, Macera, Komedi, Fantazi

Manga

Image

Manga    Yazar : Hiro Mashima

Demografik : Shounen

Yayımcı : Kodansha

Yayımlandığı dergiler : Weekly Shõnen Magazine    

Yayın tarihi : 2 Ağustos 2006 – Devam Ediyor

Cilt sayısı : 57    

TV anime

Image

Yönetmen : Shinji Ishihara

Yapımcı : Taihei Yamanishi

Tomonori Ochikoshi

Yoshikazu Beniya

Yōsuke Imai

Yazar : Masashi Sogo

Müzik : Yasuharu Takanashi

Stüdyo : A-1 Pictures, Satelight (#1–175)

A-1 Pictures, Bridge (#176–276)

Kanal : TXN (TV Tokyo), AT-X

Gösterim : 12 Ekim 2009 – 26 Mart 2016[1]

Bölüm sayısı : 277

OVA

Image

Yönetmen : Shinji Ishihara

Hiro Mashima

Yazar : Masashi Sogo

Hiro Mashima

Müzik : Yasuharu Takanashi

Stüdyo : A-1 Pictures, Satelight

Gösterim : 15 Nisan 2011 – devam ediyor

Bölüm sayısı : 9

Manga (Spinoff)

Image

Fairy Tail Zero

Fairy Tail: Ice Trail

Fairy Girls

Fairy Tail: Blue Mistral

Fairy Tail Gaiden: Twin Dragons of Sabertooth

Fairy Tail Gaiden: Road Knight

Filmler

Image

Fairy Tail the Movie: Phoenix Priestess
Tanıtım

Fairy Tail (Japonca: フェアリーテイル, Hepburn: Fearī Teiru?) Hiro Mashima tarafından yazılan bir Japon manga serisidir. 23 Ağustos 2006 yılından bu yana Kodansha'nın Haftalık Shonen Jump dergisinde yayınlanmaktadır. Kodansha tarafından ciltlerinden (Jap. tankōbon) ilki 2 Ağustos 2006 tarihinde yayınlanmışken, seri 15 Mayıs 2015 tarihi itibariyle 49 cilde ulaşmıştır. Bu ciltler daha sonrasında A-1 Pictures ve Satelight tarafından anime serisine dönüştürülmüş ve 12 Ekim 2009 tarihinde Japonya'da piyasaya sürülmüştür. Bu anime serisi 30 Mart 2013 'te 175. bölümde son bulmuşken, devamı niteliğindeki yeni seri 5 Nisan 2014 - 26 Mart 2016 tarihleri arasında yayınlanmıştır. Aynı zamanda yedi orijinal video animasyonu olan serinin bir de anime filmi bulunmaktadır.

Bilinen Fiore Krallığı Resmi Loncaları

1.Fairy Tail

2.Sabertooth

3.Twilight Ogre

4.Lamia Scale

5.Blue Pegasus

6.Quatro Cerberus

7.Mermaid Heel

8.Raven Tail(fairy taile rakip olarak kurulmuş ve bu loncayı dağıtmayı hedef alan aslında karanlık bir lonca)

9.Titan Nose

10.Phoenix Grave

11.Caitshelter

12.Phantom

13.Dullahan Head

14.Dwarf Gear

15.Skull Milione

Bilinen Fiore Krallığı Kara Loncaları

1.Eisenwald
2.Naked Mummy
3.Oracion Seis
4.Tartarus
5.RavenTail
6.Ghoul Spirits
7.Grimoire Heart
8.Succubus Eye
9.Death's Head Caucus
10.Dark Unicorn
11.Harpuia

12.Avatar

Bağımsız Fiore Krallığı Loncası

Crime SorcieréJellal hapisten kurtulduktan sonra Ultear ve Meredy ile oluşturduğu bağımsız bir loncadır.Crime Sorcière kurulduktan sonra 7 yıl içinde birkaç Karanlık Loncanın kapatılması dikkat çekicidir.Kendileri suçluyken kaçtıkları için Büyü Konseyi tarafından aranmaktadır. Jellal'in Lonca'yı kurmasının asıl amacı, kendisi gibi karanlık yollara düşen büyücüleri kendi yöntemleriyle engellemektir.

Hazine Avcısı Loncaları

Kendilerinden çokca bahsedilmeselerde yeryüzündeki hazineleri ve nadir bulunan eşyaları çalmayı kendilerine meslek edinmiş karanlık loncalardır. Fairy Tail Kurucularından Yuri Dreyar, Warrod Sequen ve Precht Gaebolg Mavis ile tanışmadan önce bu loncalardan biri olan Sylph Labyrinth loncasında yer almaktaydılar. Bu loncalar yeryüzündeki büyülü hazineleri çalıp gösteriş yaparak kendi aralarında yaptıkları puan sisteminde en üst seviyelere ulaşmayı hedeflerler.

Ticaret Loncaları

Hikayede kendilerinden çokca bahsedilmeselerde Lucy Heartfilia'nın babası ve Annesi bu loncalardan olan Love & Lucky [3] loncasında tanışmış evlenmişlerdir. Lucy'e isminide loncanın başından ve sonundan alarak vermişlerdir. Dünyada 3 defa ticaret savaşları yapılmıştır. Son savaşta Fairy Tail kurucusu Mavis desteklemiş ve taktikleriyle savaşı kazanmalarına vesile olmuştur. Savaş sonrası ticaret loncaları yerini büyücü loncalarına bırakmışlardır.

Salamander" Natsu Dragneel

Salamander" Natsu Dragneel

(ナツ・ドラグニル Natsu Doraguniru): Fairy Tail'ın ana erkek karakteridir. Sahip olduğu büyü "Ejder Avcısı Büyüsü"'dür. Bu büyüyü ona öğreten Ateş Ejderhalar Kralı İgneel'dir. 1.Nesil Ejder Avcısı'dır. Esrarengiz bir biçimde 7 Temmuz 777 yılında İgneel kaybolduğundan beri onu aramaya başlamıştır. Lucy Heartfilia ile bu Yüzden tanışmıştır.Küçüklüğünden beri Fairy Tail'dedir. Natsu dostları için her şeyi yapabilecek ve gücünü dostlarından alan bir karakterdir. Fairy Tail'e sürekli takımıyla beraber başına iş açar. Büyü Konseyi bu durumdan hiç hoşnut değildir. Yoldaşı Happy adında uçan bir kedidir.

Lucy Heartfilia

Lucy Heartfilia

(ルーシィ・ハートフィリア Rūshii Hātofiria): Fairy Tail'in ana kız karakteridir. Natsu, Igneel'i ararken tanışmışlardır . Natsu sayesinde Fairy Tail'e üye olmuştur. Natsu, Gray, Erza ile takım olmuşlardır. Kendini genelde küçümser. Bir tehlike ile karşılaştığında üstesinden gelmesini de bilir. Arkadaşları onun her şeyidir. Evden kaçmıştır, babası ilgisiz ve işkolik bir adamdır.Fakat daha sonra vefat eder. Kirasını ödemek konusunda sıkıntı yaşasa da Natsu , Gray ,Erza ve herkes ona yardım etmeye hazırdır.Bir "Yıldız Ruh Büyücüsü"'dür.12 Zodyak Kapısı Anahtarı'nı toplamaya çalışır.

Gray Fullbuster

Gray Fullbuster

(グレイ・フルバスター Gurei Furubasutā):Gray bir buz büyücüsüdür.Belirgin özellikleri siyah saç ve mavi gözleridir.Gerçek ailesi Deliora tarafından öldürülmüştür. Köyün sağ kalan tek çocuğudur, onu Ur bulmuş ve yetiştirmiştir. Deliora'dan intikam almak isyen Gray, Deliora'ya meydan okumuştur. Hocası Ur Deliora ile savaşırken buzlu kabuk isimli sahibinin vücudunu büyü uygulanan rakibinin etrafında hiçbir şekilde erimeyecek bir buzla çevreleyen türden bir buz büyüsü ile kendi vücudunu buz olarak kullanarak Deliora'yı sonsuz bir buzun içine hapsetmiştir.Böylece kendisi hayattadır ancak Deliora'nın etrafındaki buz olarak yaşamaktadır (Ancak sonradan yapılan 'Ay Büyüsü' ile bu buz eritilmiştir yani Ur denize karışmıştır).Sonra Gray hocasının isteğini yerine getirerek Fairy Tail'e katılmıştır.Sürekli Natsu ile kavga ederler. Havalı görünmesine rağmen oldukça çocuksudur. Gray'in garip özelliklerinden biri de farkında olmandan üstündeki kıyafetleri çıkarmasıdır. Bu aslında Ul'nin alıştırdığı bir şeydir. Juvia Lockser'ın ondan hoşladınığın farkındadır , fakat duygularından emin değildir.

Erza Scarlet "Titania Erza"

Erza Scarlet "Titania Erza"

(エルザ・スカーレット Eruza Sukāretto):Fairy Tail'in S Sınıfı büyücüsüdür. Şovalye büyüsü (kansou) kullanır.İstediği zaman zırhlarını değiştirebilir. Natsu ve Gray ondan korkar. Erza önceden Cennet Kulesinde esirdi. Orada Millianna, Sho, Simon, Wally ve sonradan vücuduna Zeref'i kabul edecek olan Gerard ile kaçma planı yapmışlardır. Bunun sonucunda gözünü kaybetmiştir ve tek gözü sahtedir. Gerard'ı kurtarmaya çalışırken bir fairy tail büyücüsüyle tanışır. Fairy Tail'de küçükken sürekli Mirajane ile kavga eder. Çilekli kek en sevdiği şeydir

Lisanna Strauss

Lisanna Strauss

 (リサーナ・ストラウス Risāna Sutorausu): Fairy Tail loncasının Mirajane ve Elfman'ın küçük kız kardeşleridir.Ele geçirme büyücüsüdür ve Kuş[4], Harpy[5], Wings[6], Tavşan[7], Balık[8], Kedi[9], Penguen[4], Mermaid[10], Domuz[11] şekillerine girebilir. 17 yaşındayken ablası Mirajane ve abisi Elfman ile bir S sınıfı göreve çıkarlar. Elfman ele geçirme büyüsü ile yaratığa dönüşür ve tüm benliğini kaybeder Lisanna ona yardım etmeye çalışırken Elfman tarafından öldürülür. Daha sonra Edolas denilen diğer bir dünyadan geri gelir. Küçüklüğünde Natsu Dragneel'in eşi olmayı hayal eder.Şu anda kimi sevdiği belli değildir.

Cana Alberona(Clive)

Cana Alberona(Clive)

 (カナ・アルベローナ Kana Aruberōna)[12] Fairy Tail lonca üyesi, kart sihirbazı ve Gildarts'ın kızı.[13]. Küçük yaştayken babasının Fairy Tail loncasında olduğunu öğrenir ve peşine düşer. Fakat Gildarts SS sınıfı bir büyücüdür ve bir işe gittiğinde geri dönmesi haftalar, aylar hatta yıllar almaktadır(Bir keresinde 3 yıllık bir göreve gitmişti). Cana ise onu beklerken kartlardan fal bakmasını öğrenir. Babasının yokluğunda Wakaba'nında yardımıyla kart büyüsü öğrenir. S sınıfı sınavlarına katılır ve babasına yakışır büyücü olduğunda açıklamak ister. İçki içmesiyle meşhurdur hemen hemen her bölümde lonca binasında barın yanında fıçıdan içki içerken görülür.

Makarov Dreyar

Makarov Dreyar

(マカロフ・ドレアー Makarofu Doreā)[14] Fairy Tail loncasının 3. 6. ve 7. ustası. Kısa boylu, ortası kel ve saçları kenardan fırlamış, yaşlı, ilk bölümlerde çizgili elbise içerisinde daha sonra ise pelerinli görülmektedir. 10 aziz büyücülerden birisidir. Loncası her ne kadar yaramazlık yapsa da onları sevip koruyacak kadarda şefkatli bir adam. Büyüleri ise Titan [15] büyük bir dev görüntüsünü alır ve büyüsüde boyutuyla eş olarak büyür. Fairy Law ilk defa Phontom Lord ve Fairy Tail Savaşı'nda karşımıza çıkmıştır. Büyü Fairy Tail düşmanı sayılan herkesi yok eder.[16] Fire Magic [17] eline geçen ufak kağıtları yakmak için kullandığı bir büyü. Tam olarak büyü olup olmadığı bilinmeyen akrobasi hareketleri vardır.

Gildarts Clive

Gildarts Clive

(ギルダーツ ・クライヴ Girudātsu Kuraivu)[18] Fairy Tail loncasının en güçlü büyücüsüdür ve S sınıfı bir büyücüdür-SS sınıfı en zorlu görevlere de çıkmıştır-.Çok kısa bir süreliğine Fairy Tail'in 5.ustasıdır.Yerine Makarov Dreyar'ı tayin etmiştir.Büyüsü "Parçalara Ayırma Büyüsü"'dür.Şehir de bilmeden çok zarar verdiği için "Gildarts Düğümü" adı verilen bir formasyon halini alır şehir.

Gajeel Redfox

Gajeel Redfox

(ガジル・レッドフォックス Gajiru Reddofokkusu) İlk başta Phontom Lord isimli loncanın S sınıfı büyücü olan Gajeel, Fairy Tail'ın Phontom Lord'u yenmesi üzerine Fairy Tail'a katılmıştır.Büyüsü "Ejder Avcısı Büyüsü"'dür.Bu büyüyü ona öğreten Metalicana adında Demir Ejderhası'dır.O da 1.Nesil'dir.Natsu ile aralarında didişme olsa da birbiri için yapmıyacakları şey yoktur Yoldaşı Lily'dir.-O da Carla ve Happy gibi exceed-

Wendy Marvell

Wendy Marvell

(ウェンディ・マーベル Wendi Māberu) İlk başta hayali bir lonca olan Cait Shelter loncasının tek gerçek üyesiyken her şeyin bir kurgu olduğu öğrenmiş ve Fairy Tail'e katılmıştır.Büyüsü "Ejder Avcısı Büyüsü"'dür.Ona bu büyüyü öğreten Hava Ejderi Grandeeney'dir.O da 1.Nesil Ejder Avcısı'dır.Yoldaşı Carla'dır.-O da Happy gibi exceed-

Laxus Dreyar

Laxus Dreyar

(ラクサス・ドレアー Rakusasu Doreā) Makarov'un torunudur.S sınıfı bir büyücüdür.Büyüsü Şimşek Büyüsü'dür ancak Ejder Avcısı Büyüsü'nü de kullanabilir.2.Nesil Ejder Avcısıdır.İlk başta hain planlar yapıp loncaya isyan etmiştir.Ancak yenilmiştir.Dedesi Makarov onu sürgüne göndermiştir.Sonra aklı başına gelen Laxus,gerçek bir Fairy Tail üyesi olmuştur.Yıldırım Takımı'nın lideridir.En yakın arkadaşları Yıldırım Takımı üyeleri Evegreen,Fred ve Bickslow'dur.

Mirajane Strauss

Mirajane Strauss

(ミラジェーン・ストラウス Mirajēn Sutorausu) Fairy Tail'ın S büyücüsü'dür.Lakabı "Şeytan Mirajane"'dir.Her ne kadar iyi gibi görünse de şeytan formunda onu tanıyamazsınız.Dostları dışında herkesi öldürebilecek bir formasyona girer.Elfman ve Lisanna'nın ablasıdır. Büyüsü "Şeytan'a Dönüşme-Formatasyon"dur.

Mystogan

Mystogan

(ミストガン Misutogan) Gerçek ismi Jellal'dir.Yerdünya'ya ait değildir.Kensi Edolas Krallığı'nın Prensi'dir.Yerdünya'daki Fairy Tail'ın S sınıfı bir büyücüsüdür.

Jellal Fernandes

Jellal Fernandes

(ジェラール・フェルナンデス Jerāru Ferunandesu) İlk başta Erza ve diğer dostlarıyla R-Sistemi'nde çalışırken kandırılmış ve kötü bir insan olmuştur.Dünya'ya çok zarar vermesine rağmen Erza Scarlet onun iyi olduğuna inanır.R-Sistemi'nde dostu Simon'u öldürmüş ve Salamander'a yenilmiştir.Daha sonrasında iyi bir adam olup geçmişin pişmanlıklarını temizlemek için Crime Sorcière'yi kurmuştur.Mystogan'ın tıpatıp aynısıdır ancak Yerdünya'nın Jellal'idir.

Jura Neekis

Jura Neekis

 (ジュラ・ネェキス Jura Nēkisu) Lamia Scale'in S sınıfı büyücüsüdür.On Büyücü Aziz'den birisidir.Resmi Loncalar İttifağında ilk kez görülmüştür.Büyüsü "Toprak Büyüsü"'dür.

Mavis Vermilion

Mavis Vermilion

 (メイビス・ヴァーミリオン Meibisu Vāmirion) Fairy Tail'ın Kurucu Ustası'dır.Zeki Taktiksiyen'dir.Olayları analiz edip birçok savaşı kazandırmıştır.Sonraki Fairy Tail ustası Precht Gaebolg'u(Hades) seçmiştir.İlerleyen bölümlerde karşımıza hayalet olarak çıkacaktır.Tenrou Adası'nda mezarı bulunmaktadır. Büyüsü "illüzyon"dur.

Yury Dreyar

Yury Dreyar

 (ユーリ・ドレアー Yūri Doreā) Fairy Tail'in kurucu ustalarından biridir. Makarov Dreyar'ın babası, Laxus Dreyar'ın büyük dedesidir. Mavis ile tanışmadan önce Hazine Avcısı idi. Mavis ile hazine arariken tanışıp Fairy Tail'i kurdular. Büyüsü "Yıldırım Büyüsü"'dür.

Warrod Sequen

Warrod Sequen

 (ウォーロッド・シーケン Wōroddo Shīken) Fairy Tail'in kurucu ustalarından biridir. On Büyük Aziz listesinin yeri değişmez en güçlü 4 büyücü olan "Ishgar'ın 4 Tanrısı"ndan biridir. Büyüsü "Doğa Büyüsü"dür.

Hades

Hades

 (ハデス Hadesu) Fairy Tail kurucularından birisidir usta bir şekilde bıçak kullanır ve bu bıçağını büyülemeyi başarmıştır. Gerçek adı "Precht Gaebolg". Daha sonra "Grimoire Heart" adında karanlık lonca açmış ve usta olup birçok kişiye antik büyüler öğreterek bu yolda ilerlemiştir.

Juvia Lockser

Juvia Lockser

(ジュビア・ロクサー Jubia Rokusā) Fairy Tail'in üyesidir. Gray Fullbaster'a aşıktır. Önceki loncası Phontom Lord'un 5 S-Sınıf Büyücüsünden biri ve Element 4 diye isimlendirilen 4 elementi kullanan Phontom Lord'un bir takımına üyeydi. Fairy Tail ile Phontom Lord ile olan savaş sonunda Fairy Tail'e katılmıştır. Büyüsü "Su"dur.

Elfman Strauss

Elfman Strauss

 (エルフマン・ストラウス Erufuman Sutorausu) Fairy Tail'in üyesidir. S-Sınıfı Büyücü "Şeytan" Mirajane'in kardeşi ve Lissana Strauss'un abisidir. Kendisi "Hayvan Kollu Elfman" diye bilinir. Her cümlesinde "Erkek adam"ı kullanır. Büyüsü "Kopyalama" olsada sadece kollarını dönüşterebilir. Bazen tamamen vucudunu da dönüştürdüğü olmuştur.

Happy

Happy

 (ハッピー Happī) Fairy Tail'in bir üyesidir. Kendisi uçan ve konuşabilen bir kedidir. Natsu Dragneel'in en iyi dostudur. Yerdünya'ya ait değildir. Kendisi Edolas adı verilen paralel bir dünyada "Ekslansları" adı verilen bir türdür.

Carla

Carla

 (シャルル Sharuru) Fairy Tail'in bir üyesidir. O da Happy gibidir. Aynı zamanda Ekslansları türünün Kraliçe'sinin kızıdır. Wendy Marvel'in en iyi dostudur.

Pantherlily

Pantherlily

 (パンサー・リリー Pansā Rirī) Fairy Tail'in bir üyesidir. Kendisi Ekslanslardandır. Happy ve Carla'nın ait oldukları yerde bir askerdir. Gajeel Redfox ile savaşırken dost olup Yerdünya'ya gelmiştir. Gajeel Redfox'un en iyi dostudur.

Evergreen

Evergreen

(エバーグリーン Ebāgurīn) Fairy Tail'in bir üyesidir. S-Sınıf Büyücü Laxus Dreyar'ın en yakın dostlarından biri aynı zamanda Yıldırım Takımı üyesidir. Özel gücü gözlüklerini çıkardığında bakanı taşa çeviren bir büyüdür. Büyüsünün ismi "Peri Büyüsü"dür.

Freed Justine

Freed Justine

 (フリード・ジャスティーン Furīdo Jasutīn) Fairy Tail'in bir üyesidir. S-Sınıf Büyücü Laxus Dreyar'ın en yakın dostlarından biri aynı zamanda Yıldırım Takımı üyesidir. Büyüsü "Antik Yazı"dır. Yanında Japon kılıcı Katana taşır.

Bickslow

Bickslow

 (ビックスロー Bikkusurō) Fairy Tail'in bir üyesidir. S-Sınıf Büyücü Laxus Dreyar'ın en yakın dostlarından biri aynı zamanda Yıldırım Takımı üyesidir. Bir miğfer takar. Büyüsü "Kukla Büyüsü"dür. Bu büyü kukla ve benzeri nesnelere ruh verebilir. Aynı zamanda özel gücü ise gözleriyle baktığı bir nesneyi kontrol edebilir.

Levy McGarden

Levy McGarden

(レビィ・マクガーデン Rebī Makugāden) Fairy Tail'in bir üyesidir. Gölge Takımı'nın kaptanıdır. Tam bir kitap kurdu olması sayesinde loncaya çok yararı dokunmuştur. Gajeel Redfox'dan hoşlanmaktadır.

Macao Conbolt

Macao Conbolt

 (マカオ・コンボルト Makao Konboruto) Fairy Tail'in 4.ustasıdır. Büyüsü "Ateş Büyüsü"dür. Tek dostu Wakaba Mine'dır. Tek oğlu vardır.

Wakaba Mine

Wakaba Mine

(ワカバ・ミネ Wakaba Mine) Fairy Tail'in bir üyesidir. Loncanın önde gelen büyücüleri Tenrou Adası'nda ortadan kaybolduğunda Macao ile beraber loncayı yönetti. Büyüsü "Duman Büyüsü"dür.

Droy

Droy

(ドロイ Doroi) Fairy Tail lonca üyesi. Gölge takımında yer almaktadır. Levy McGarden'ın yakın arkadaşıdır ve her zaman O'nu destekler.

Jet

Jet

 (ジェット Jetto) Fairy Tail lonca üyesi, gölge takımında yer almaktadır. Büyüsü hızıdır.

Alzack Connell

Alzack Connell

 (アルザック・コネル Aruzakku Koneru) Fairy Tail loncası üyesidir. Büyüsü silahtır uzak menzilden rahat bir şekilde hedefini vurabilmektedir. Kendisi gibi aynı büyüyü kullanan Bisca ile evlidir ve bir kızları vardır.

Bisca Connell

Bisca Connell

 (ビスカ・コネル Bisuka Koneru) Fairy Tail lonca üyesidir ve uzak menzili silah büyüsü kullanır. Loncaya Erza Scarlet ile tanıştıktan sonra kabul edilir ve Alzack ile evlenir.

Mest Gryder

Mest Gryder

(メスト・グライダー Mesuto Guraidā) Lonca üyesi değildir, büyü bakanlığında görevlidir ve bir görev gereği Fairy Tail loncasına sızmıştır. Büyüsü ile insanları kandırabilir bir noktadan başka noktaya teleport kullanabilir.

Laki Olietta

Laki Olietta

 (ラキ・オリエッタ Raki Orietta) Fairy Tail lonca üyesidir. Gözlüklü ve mor saçları vardır. Büyüsü ile yerden her türlü tahta silah gibi nesneler çıkartabilir.

Max Alors

Max Alors

 (マックス·アローゼMakkusu Arōze) Fairy Tail üyesidir. Sarı ve kısa saçları vardır. Kum büyüsü kullanır.

Tanrı Serena

Tanrı Serena

(ゴッドセレナ Goddo Serena) Fiore krallığının 4 Tanrısından birisi ve 6 farklı ejderha gücü kullanabilen büyücü. Büyük savaş öncesi Fiore'nin tanrılığını ve 10 Aziz büyücülüğünü terk edip Alvarez Krallığının Spriggan 12 Takımına katılmıştır.

Acnologia

Acnologia

(アクノロギア Akunorogia) Tarih öncelerinde ilk ejderha büyüsününün keşfinden sonra ejderhaları öldürerek güçlerini kazanan sonra önü alınamaz bir şekilde tüm ejderhaları öldürüp en güçlü ünvanını elde etmeye çalışan istediğinde ejderha moduna bürüne bilen efsanevi güçlü insan. Büyük savaşta Fiore ve Alvarez ülkelerine tek başına kafa tutabilen tek varlık.

E.N.D (Etherious Natsu Dragneel) Zerefin kitabındakı şeytanlardan biridir.Ama bu şeytan Zerefin kardeşinin vücudundan yaratıldığı için zeref onu çok güçlü yaratmıştır ve onun gücü Zerefin diğer şeytanlarının çok çok üstündedir. Zerefin yarattığı şeytanların en kudretlisidir. Achnologia ve Zerefe kafa tutabilen tek varlıktır.

Türler

Büyücüler : Olağanüstü derecesinde fazla olan büyü çeşitlerini öğrenen kişilerdir.Ne kadar dizi büyücülerden bahsetse de dünyanın sadece %10'luk bir kısmı büyücüdür ve büyücüler loncaı adı verilen klanlarda bulunurlar. Geçimlerini ise büyü kullanmayan insanların verdikleri görevleri yerine getirerek karşılarlar.

Edoslılar: Yer yüzünün paralel evreni olan Edolas adı verilen yerde yaşayan insanlardır. Edolasta yeryüzü gibi havada dolaşan büyü tanecikleri olmadığı için büyülerini büyülenmiş aletler ile yaparlar.

Şeytanlar: Bilinen ilk şeytanlar "Galuna adası"nda[19] yaşamaktadır. Ayrıca Zeref'in nihai büyü ile yarattığı şeytanlar ise büyücülerden farklı olarak Lanet büyüsü kullanırlar ve büyü gücünün kat kat üzerindedir ve Tartarus loncasında yaşarlar.

Normal : Büyü kullanamayan kişilerdir.

Yıldız Ruhlar: yıldız ruhları, paralel başka bir evrende yaşayan ruhlardır. Ölmeleri imkansızdır. Anahtar adı verilen cisim ile yıldız ruhu büyücüleri tarafından çağırılabilir. Her yıldızın ayrı gücü ve görünümü vardır. Çoğu savaşçıda olsa bazıları evcil hayvan olarak kullanılabilir.

Ekselansları : Edolas adı verilen yerdünyanın paralel evreninde bulunan bir türdür. Yer yüzünün kedilerine benzeseler de konuşabilir ve uçabilirler. Edolas dünyasında melek gibi görülüp onlara saygısızlık yapılmaz.

Ejderhalar: Dünya'yı egemenliği altında tutan ejderhaların bir savaşı vardır ve bu savaş Acnologia adı verilen ilk ejderhayı öldüren kişi tarafından başlamıştır. Birçok ejderha insanların tehlikeli olduğunu ve yok edilmesi gerektiğini savunurken bir takım ejderhalar bir arada barış içerisinde yaşanabileceğini savunur ve insanlara antik ejderha katili büyüsünü öğretirerek savaşa dahil ederler. Bilinmeyen bir sebepten dolayı 7 Temmuz X777 ylılında ortadan kaybolurlar.

Tanrılar: Tam olarak ne oldukları kaç tane oldukları nerede yaşadıkları açıklanmamış fakat animesinde belirli bölümlerde zikredilen canlılar.

Ejderha Avcıları: Normal büyücülerden katbekat daha güçlü olan ve türüne göre yediği elementler ile güçlenen büyücülerdir. Ejderhaların kanı ile bu ünvan elde edilebilmektedir. Fakat bazı ejderha taşları ile bu büyü büyücü vücuduna entegre edilebilmektedir. Büyüyü ejderhalardan öğrenenler 1.nesil taş ile öğrenenler 2.nesil hem taş hem ejderhalar ile öğrenenler 3.Nesil olarak anılırlar.

Sınıflar

Apex : Rakibi olmayan kişilerdir.

Acnologia

Zeref

E.N.D (Etherious Natsu Dragneel)

Dünya Asalı : Dünya'nın liderleri, Ezilmeyenleri , En güçlüleri

Igneel

Tarih Öncesi Ejder Avcıları (Acnologia'nın tek rakipleri.)

Dünya Sınıfları : Büyü dışında hiç birşeye yenilmeyecek kişilerdir:

Atlas Flame

Motherglare

Weissloggia

Skiadrum

Zirconis

Metallicana

Grandeeney

Aşılmayanlar : Özellikleri insanları aşan kişilerdir:

Mavis

Hades

Zeref'in Şeytanları

Warrod Cken

Yıldız Ruhu Kralı

#1 Isghal'ın Kralı #2 Isghal'ın Kralı #3 Isghal'ın Kralı

Aziz Seviye :

Gildarts Clive

Jellal Fernandes

Laxus Dreyar

Jura Neekis

Zero

Bluenote Stinger

Silver

Makarov Dreyar

SS Sınıfı : Büyüleri aşırı derecede fazla olan kişilerdir.

Rogue Cheney

Jose Porla

Erza Scarlet

Kagura Mikazuchi

Cobra

Jackal

Azuma

Ultear Milkovich

Midnight

Natsu (Güç Seviyesi Olarak)

Minerva Orland

S Sınıfı : Büyüleri SS sınıfı kadar olmasa da fazla olan kişilerdir.

Mirajane Strauss

Gajeel Redfox

Natsu Dragneel

Zancrow

Tempesta

Orga Nanagear

Sting Eucliffe

Gray Fullbuster

Lyon Vastia

Rogue Cheney

Rustyrose

Racer

Hoteye

A Sınıfı : Büyü dünyasında yüksek seviyelerde olan kişilerdir:

Freed Justine

Juvia Lockser

Rufus Lohr

Bacchus

Sherria Blendy

Angel

Bickslow

Erigor The Grim Reaper

Ichiya Vandalay Kotobuki

Elfman Strauss

Lucy Heartfilia

Kain Hikaru

Zoldeo

Meredy

B Sınıfı : Büyüsü ortalamanın biraz üstünde olan kişiler:

Yukino Aguria

Wendy Marvell

Evergreen

Cana Aberona

Flare Corona

Ren Akatsuk

Eve Tearm

Milliana

Yomazu

Kawazu

Yuka

Levy Mcgarden

Sherry Blendy

Phanter lily

C Sınıfı : Büyüsü ortalamanın altında olan kişiler :

Jet

Droy

Hibiki Lates

Lisanna Strauss

Arania Webb

Happy

Carla

https://tr.wikipedia.org/wiki/Fairy_Tail
"Öğretmek öğrenmektir."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları