How NOT to Summon a Demon Lord Light Noveli TV Anime Oluyor
Yukiya Murasaki'nin How NOT to Summon a Demon Lord light novel serisinin bir TV anime uyarlamasının yapılacağı açıklandı.

J-Novel Club romanı İngilizce olarak yayınlamıştır ve hikayeyi şöyle anlatmaktadır:

MMORPG Cross Reverie'de Takuma Sakamoto o kadar güçlüdür ki diğer oyuncular tarafından "Maou" (The Demon King) unvanına layık görülmüştür. Bir gün, başka bir dünyaya çağırılır – ancak görüntüsü oyunda göründüğü görüntü ile aynıdır. Orada, iki kız ile karşılaşır ve ikiside "Ben gerçek Summon ustasıyım"  diye kendilerini tanıtırlar. Onu kendi Summon'larına çevirmek için bir "Köleleştirme Ayini" gerçekleştirirler ancak o an Takuma'nın pasif güçleri <> aktif hale gelir. Böylece, kendine özgü yeteneği "Magic Reflection" kullanır ve kızları kendi kölelerine çevirir. Takuma en güçlü büyücü olmasına rağmen başkaları ile nasıl konuşulacağı hakkında hiçbir fikri yoktur. İşte o zaman bir seçim yapar: oyundaki kişiliğine göre hareket etmek.

“Şaşırtıcı? Fakat tabii ki ... Ben Diablo'yum, bilinen ve korkulan Şeytan Lordu Diablo'yum! "

Böylece, yeryüzünü titreten güçlü bir Şeytan Lordu'nun (ya da en azından öyle birisi gibi davranan birinin) başka bir dünyayı ele geçirme hikayesi başlar!


Kodansha Aralık 2014'te ilk romana ait illüstrasyonları yayınladı ve geçtiğimiz Ağustos ayında sekizinci cildi yayınladı. Dokuzuncu roman, 30 Ocak'ta yayınlanacaktır. J-Novel Club, geçtiğimiz sene bir e-kitap olarak ilk romanı yayınladı.


©Yukiya Murasaki, Kodansha/Ieakai Maou Production Commttee


Kaynak: animenewsnetwork

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları