Japon Sanatçı Çizimleri Renklendirmenin İlginç Yöntemini Gösteriyor
Sonbahar yaprakları senin için boyasın...

Kimono modası sıklıkla Japon sanatçı ve Twitter kullanıcısı olan Kotetsu'nun en son illüstrasyonlarına dahil etmek istediği bir şey olan mevsimsel motiflerden yararlanıyor. Son zamanlarda paylaştığı, sevimli bob saç kesimine sahip ve akçaağaç, baldırıkara otu ve diğer sonbahar yapraklarının renklendirdiği göz kamaştırıcı kimonalar giyen bir kızın şip-şak çekilmiş fotoğraf serisi ile inanılmaz bir iş başardı. 

Image

Ama Kotetsu’nun düzgün ve emin çalışma çizgisi yüksek kalitede sanatsal beceri gösterirken, dış cepheyi renklendirmeye sıra geldiğinde Doğa Ana’dan yardım aldı. Kızın kıyafetinin üst katmanı için herhangi bir mürekkep veya renkli kalem kullanmak yerine, kumaşın kıvrımlarını temsil eden beyaz boşluğu dikkatlice kesmiş, ve basitçe onun renklendirmesini şu anda Japonya'da görülebilen güzel sonbahar renkleri dünyasına açılan bir pencere olarak düzenledi.

Bunlar sadece sıradan çizimler değil. Onlar, kirie'nin yaratıcı örnekleri. Krie, tam anlamıyla ‘’Kesilmiş resimler’’ anlamına gelir. Krie sanatçıları çoğunlukla renkli bir kağıtla işe başlarlar ve nihai görüntüde renklendirmek istemedikleri her şeyi stratejik olarak keserler. Ancak, Kotetsu’nun melez renklendirme/krie eseri, düz beyaz bir kağıtla başlamış ve karakterin saçında, ten renginde, iç kimonosunda, kuşağında ve sandaletlerinde görebileceğiniz geleneksel renklendirmeler yapılmış. Fakat karakterin büyük bölümlerini keserek, kağıdın arkasındaki fiziksel dünyanın renklerini benzersiz canlı detaylarda ve başka yolla ulaşmanın imkansız olabileceği büyüleyici bir gerçeküstücülük yaratmak için kullanabilir. 

Image

Image

Bunu bir düşün, Japonya kardan bir battaniye ile örtündüğünde, Kotetsu’nun karakterlerine zarif beyaz önlük ve giysiler vererek neler yapabileceğini görmek isteriz. 

Kaynak: japaninsides 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları