Tanımanız Gereken Japonlar: Hiro Murai
5 Mayıs’ta yayınlanmasının ardından yaklaşık 1 haftada 86 milyondan fazla izlenen ve an itibariyle izlenme sayısı 200 milyona yaklaşan "This is America" klibinin ardındaki isim Tokyolu Hiro Murai.

Childish Gambino ya da nam-ı diğer Donald Glover’in yeni şarkısı This Is America'ya sosyal medyada muhakkak denk gelmişsinizdir. Yüz milyonlarca kez izlenen videonun yönetmeni Tokyo doğumlu Hiro Murai ve esin kaynağı olarak City Of God ve mother!’ı gösteren yönetmen, daha önce de Childish Gambino'nun Sober, Telegraph Ave, Sweet Pants ve 3005 gibi şarkılarının da yönetmenliğini üstlendi. "This is America" klibini, Darren Aronofsky’nin mother! filminin son 20 dakikasında ya da Fernando Meirelles imzalı City of God filminin dünyasında geçen bir dans videosu olarak tasarladığını dile getiren yönetmen, Donald Glover’in "Atlanta" isimli dizisinin de 14 bölümünün yönetmenliğini üstlenmişti. Ayrıca 2017'de Legion dizisinin bir bölümünü de çeken Murai, 2018 yapımı Barry komedi serisinin de iki bölümü çekmişti.

Ünlü yönetmen sadece Donald Glover ile çalışmıyor; dünyanın en popüler dj'lerinden ikisi olan Chet Baker ve David Guetta ile, Sia ile, Massive Attack ile,  Enrique Iglesias ile, Lupe Fiasco ile, Usher ile de çalışıyor.

Zaman zaman reklam çalışmalarına da imza atan ödüllü Murai; Nokia, Nike, Corona, Gillette gibi markalarla da çalışmış/çalışıyor. 

Ünlü yönetmenin sevdiğim kliplerini sizler için bir araya getirmeye çalıştım, dilerseniz daha fazlası için yönetmenin Vimeo hesabına göz atabilirsiniz. 

Tanımanız Gereken Japonlar içerik serimizin diğer isimleri de aşağıda; bu yaratıcı Japonlar'ın işlerine bakarak ilham alabilirsiniz. 

Tanımanız Gereken Japonlar: Tatsuya Tanaka

Tanımanız Gereken Japonlar: Tomoro Mizuno
"Eşek kadar kadın çizgi film mi izlermiş" isyanına cevap olarak doğdum. Radyo ve TV ile başlayan iş hayatı, dergi ile devam etti ve 2006'dan bu yana dijital reklam sektöründe çalışıyorum. Hikaye kitapları (Aşk Yemeği Acılı Sever ve Yakıngörmez) yazdıktan sonra, şimdilerde bir roman üzerine çalışıyorum.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları