Kiseijuu Mangasına Kore Yapımı Live-Action Dizi Geliyor!
Netflix Kore yapımı bilim kurgu türündeki dizinin yapımını onayladı.

Parasyte: The Grey

Netflix, Hitoshi Iwaaki'nin Kiseijuu (Parasyte) mangasına "Parasyte: The Grey" adında Kore yapımı live-action geleceğini duyurdu. Dizinin yönetmenliğini Yeon Sang Ho (Train to Busan) yapıyor, senaristliğini Ryu Young Jae. Dizinin Climax Studio ve WOW POINT prodüksüyonluğunda yayınlanacak. Dizi Netflix Türkiye'de de izlenilebilecek.

 

Oyuncu Kadrosu

Jeong Su In: Jeon So Nee

Seol Kang Woo: Koo Kyo Hwan

Choi Jun Kyung: Lee Jung Hyun

 

Iwaki'nin Kiseijuu mangası Kasım 1994'ten Aralık 1995'e kadar yayınlanmıştı. Manga; Madhouse prodüksüyonluğunda 24 bölümlük anime serisi olarak, Ekim 2014'ten Mart 2015'e kadar yayınlanmıştı.

Manga 2014 ve 2015'te Japon yapımı iki partlı live-action filmi olarak yayınlanmıştı.

 

Konusu

Parazitler; tenis topu boyutunda, toplamda ne kadar oldukları ve nereden geldikleri bilinmeyen canlılardır. Bu canlılar hayatta kalabilmek için insan zihnine girip, insanların bedenlerini ele geçirirler. 16 yaşında bir lise öğrencisi olan Shinichi Izumi, ailesiyle birlikte sakin bir mahallede yaşamaktadır. Bir gece, Shinichi'nin vücudunu kontrol altına almak isteyen bir parazit kulağından girmeye çalışır, Shichi'nin kulağında kulaklık olduğundan beynini ele geçiremeyen parazit onun koluna yerleşir böylece Shichi zihininin kontrolünü kaybetmez. Shichi, Migi adındaki bu parazitle anlaşır ve beraber hayatta kalmaya çalışıp diğer parazitlere karşı savaş verirler.

 

Kaynak: MAL

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları