Berserk Mangasını Devralan Kouji Mori'nin Mangaları
Kouji Mori'nin tüm eserleri

Yakın zamanda Berserk mangasını devralmasıyla serinin fanlarını sevindiren Kouji Mori'yi daha önce duymamış olabilirsiniz. Her ne kadar pek bilinen bir mangaka olmasa da gayet başarılı işlere imza atmıştır. Bu eserlerden kısaca sizlere de bahsetmek istedik.

Jisatsutou

Jisatsutou

İşe yaramaz intihara meyilli hastaları tedavi etmek çok fazla para ve kaynak gerektirmektedir. Düşük bütçe ve kişiye yönelik saygı tartışmalarıyla, bir doktor intihara meyilli hastalarına hala yaşamak isteyip istemediklerini soracaktır. İstemedikleri takdirde, hükümet onların isteklerine saygı duyacaktır. Ancak, hükümet onları öylece öldürmez...

 

Bölüm sayısı: 168 (Tamamlanmış)

Tür: Dram, Gizem, Psikolojik

Daha fazla bilgi için bakabilirsiniz: Jisatsutou 

Muhoutou

Muhoutou

Jisatsutou'nun öncesindeki olayları ele almaktadır. Japon hükümeti, idamla karşı karşıya kalan mahkûmları kendi başlarının çaresine bakmaları için uzak ve kanunsuz bir adaya sürgün eder.

 

Bölüm sayısı: 53+ (Devam ediyor)

Tür: Aksiyon, Macera, Psikolojik

Daha fazla bilgi için bakabilirsiniz: Muhoutou

Sousei no Taiga

Sousei no Taiga

Sevgilisi tarafından terk edildikten sonra gerçeklik duygusunu kaybeden genç bir adamın hikayesi. Sınıf arkadaşlarıyla çıktığı kültürel antropoloji üzerine bir tur sırasında eski bir duvar resmi keşfeder, ancak daha sonra, geldikleri yolda mağara çöker ve çıkış yollarını kapatır. İkinci bir çıkış keşfederler ve bununla birlikte kendilerini mamutların ve diğer antik dev memelilerin hükmettiği bir dünyada bulurlar.

 

Bölüm sayısı: 87+ (Devam ediyor)

Tür: Dram, Tarihi, Hayatta kalma, Zaman yolculuğu

Daha fazla bilgi için bakabilirsiniz: Sousei no Taiga

Destroy and Revolution

Destroy and Revolution

Makoto, babasının intiharından sonra büyükannesiyle birlikte yaşayan mutsuz ve arkadaşı olmayan bir gençtir. Kendisinde gözle görülür herhangi özel bir şey görmez, bu yüzden okulun en popüler çocuklarından biri olan Yuuki, kendisine yakınlaşmaya başladığında şaşkına döner. Bayanlar arasında çok popüler olan uzun saçlı ve asi biri olan Yuuki, Makoto'nun kafasını yıkım yoluyla mevcut toplumun yozlaşmasını ortadan kaldırma fikirleriyle doldurur. Güçlü bir doğaüstü yeteneğe sahip olan Makoto, Yuuki'nin yıkıcı emellerini nereye kadar takip etmeye devam edecek? Doğaüstü güçleri olan bir kişi, terörizm fikrine sahip biriyle karşılaştığında ne olur?

 

Bölüm sayısı: 76 (Tamamlanmış)

Tür: Dram, Doğaüstü, Psikolojik

Daha fazla bilgi için bakabilirsiniz: Destroy and Revolution

Holyland

Holyland

Acı çeken bir ruh, Yuu Kamishiro'nun toplumda yeri yoktur. Akranları okulda onu sürekli taciz eder ve hiçbir yere ait olmadığını görür. Çaresizlikten Yuu, okula gitmeyi bırakır ve kabul edileceği güvenli bir sığınak aramak için geceye karışır.

 

Yuu sokaklarda gezinirken, toplumdaki yerini ve toplumda kabul görmenin bir yolunu bulduğuna inanmaya başlar, şiddetin ve esnek kuralların dünyasında. Yuu, kendini koruyacak gücü kazanmak için tek bir vuruş tekniği üzerine antrenman yapmaya başlar. Yumruklarını geliştirdikten sonra Yuu, kendini sokak serserilerinden koruyarak bir kez daha sokaklarda dolaşır. "Çete Avcısı" olarak ün kazanan Yuu, bu adın bir kavga için kendisini arayan her türden insanı cezbettiğini fark eder.

 

Dövüş üstüne dövüş, Yuu sokakların çarpık ve karanlık toplumunda yerini bulmak için yumruklaşırken, bir yandan da içinde artan karanlıkla savaşır. Ne kadar güçlenirse, kendi "kutsal diyarına" o kadar yaklaşır.

 

Bölüm sayısı: 182 (Tamamlanmış)

Tür: Suç, Dövüş sanatları, Psikolojik, Aksiyon

Daha fazla bilgi için bakabilirsiniz: Holyland

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları