Tamamlanmış, Animesi Olmayan 20 Spor Mangası/Webtoonu
Sizler için değişik yan türler de barındıran, heterojen içerikli 20 adet İngilizce çevirisi tamamlanmış spor mangası ve webtoonu derledik.

1. Azure 50 Meters

Azure 50 Meters

Cilt / Bölüm: 31

Tür: spor, manhua, yüzme

Yıl: 2016-2018

Çizer: Vanilla Hard Rain

Yayın: AC.QQ, Zhiyin Manke

 

Zhehai Qin'in kimselerin bilmesini istemediği bir sırrı vardır. Bunun için de yüzmeyi bırakmak zorunda kalmıştır. Bir gün bu sırrı Xu Wang keşfeder ve kendisi ile bir yüzme maçı yapması koşuluyla sırrı kimseye söylemeyeceğini söyler. Qin de kabul eder. Bu müsabaka ikisinin de yüzmeye olan sevgisini pekiştirecektir. Böylece bir sırrı saklama ve bir takıma zafet getirme amacı ile Qin, Le Shui Yüzme Kulübüne girer.

2. Base to Base

Base to Base

Cilt / Bölüm: 28

Tür: spor, okul, romantizm, shounen ai, beyzbol

Yıl: 2017-2018

Çizer: Ban

Yayın: Lezhin

 

Sung Moon Lisesi ülkenin beyzbol konusunda en iyi beş okulundan birisidir. Öğrenciler zafer uğruna zorlu antremanlara girer. Ama bazı öğrencilerin motivasyonu; beyzboldaki başarıya takıntının yanında diğer öğrencilerle girdikleri rekabettir. Bu rekabet farklı duygulara da yol açmaktadır. Bazı öğrencileri sahada tutan şey beyzbola olan sevgisi iken bazılarını da birbirlerine olan sevgisi tutmaktadır.

 

3. Bushidou Sixteen

Bushidou Sixteen

Cilt / Bölüm: 3 / 18 , 4 / 24

Tür: spor, okul, seinen, kendou

Yıl: 2009-2010 , 2009-2011

Çizer: Honda Tetsuya, Ando Jiro

Yayın: Afternoon, Margaret

 

İlk seri, Kaori ve Sanae adında birbirinden farklı iki kız öğrencinin kendou üzerine rekabetini konu almaktadır.

İkinci seri, bu serinin daha ayrıntılı ve ailesel yaşantıların daha derin işlendiği versiyonudur.

4. Dance Subaru

Dance Subaru

Cilt / Bölüm: 11 / 123

Tür: spor, seinen, psikolojik, dans

Yıl: 2000-2002

Çizer: Masahito Soda

Yayın: Big Comic Spirits

Serinin Moon isimli bir sequeli de mevcuttur.

Beş yaşındaki Subaru'nun arkadaşları ile oynayacak vakti yoktur. Çünkü ikiz kardeşi Kazuma ölüyordur. Kazuma, hastalığı nedeniyle Subaru da dahil herkesi unutuyordur. Subaru ise kardeşi onu unutmasın diye onu her gün ziyaret eder, onunla konuşur ve onun için dans eder.

Subaru bir arkadaşının teşviki ile bale derslerine katılır ve baleye aşık olur.

5. Frogman

Frogman

Cilt / Bölüm: 6 / 58

Tür: spor, ecchi, okul, komedi, yüzme

Yıl: 2009-2011

Çizer: Nylon

Yayın: Young Animal

 

Michiru beceriksiz bir lise öğrencisidir. Sınıf arkadaşı Haruka'dan hoşlanmaktadır ve yüzme kulübünde olan Haruka'yı her gün izlemektedir. Haruka ise Michiru'nun bu dikkatini yüzmeye verdiğini sanar. Ancak Michiru yüzme bilmemektedir ve yüzme öğrenmek için kulübe girecektir. Ne var ki kulübün yıldızını yüzmekten daha çok sevmektedir.

6. Fukurou-kun to Kare

Fukurou-kun to Kare

Cilt / Bölüm: 1 / 5

Tür: spor, komedi, boy love, beyzbol

Yıl: 2011-2012

Çizer: Kotetsuko Yamamato

Yayın: Craft

Serinin birer çiltlik iki ayrı sequeli mevcuttur.

Fukuro, Tokyo TV'ye yeni girmiş bir spikerdir. Ona bir görev verilir: Profesyonel beyzbol dünyasında ünlü olan Shiratoru Reiichi hakkında ayrıntılı bir rapor hazırlamak. Bu dünyaya girdiği günün sabahı yatakta çıplak vaziyette uyanır. Yanında ise Shiratoru uyumaktadır. Fukuro için belalarla dolu bir hayat başlar.

7. Fulldrum

Fulldrum

Cilt / Bölüm: 5 / 45

Tür: spor, komedi, seinen, komedi, rubgy

Yıl: 2016-2017

Çizer: Hakoushi Tooru

Yayın: Weekly Young Jump

 

Hino lisede bütün sporlarda başarılıdır ve sporu çok sever. En azından kendi sandığı şey budur. Aslında kızları etkileyip bir kız arkadaş edinebilmek için spor kulüplerine girer ama ne yazık ki hepsi hüsranla sonuçlanır. Bir gün bir kulüpten kovulduktan sonra tesadüfen rubgy kulübü menajeri Noborito Ayaka ile karşılaşır ve ona aşık olur. Bu aşkın üzerine gireceği rubgy kulübünde sonunda kendisini adayacağı sporu bulmuş olacaktır.

8. Go Ahead

Go Ahead

Cilt / Bölüm: 4 / 14

Tür: spor, dram, shounen, okul, hokey

Yıl: 2005-2006

Çizer: Higuchi Daisuke

Yayın: Monthly Shounen Jump

 

Birbirlerinden nefret eden ve pek ortak özelliği bulunmayan bir öğretmen ve bir öğrencinin tek ortak özelliğinin hokeye olan tutkuları olması çok zevkli bir ilişkiyi ortaya çıkaracaktır.

Karakterlerin arasındaki ilişki romantik olmadığını belirtmek gerekir.

9. Golf Star

Golf Star

Cilt / Bölüm: 11

Tür: spor, dram, macera, webtoon, golf

Yıl: 2013

Çizer: Mir.K

Yayın: Batoto

Seri bir mobil oyundan uyarlamadır.

David'in bir hayali var: Bir gün uzun zaman önce kaybolan ailesini bulmak. Hayalini gerçekleştirmek için rüzgara ve arkadaşlarına bel bağlamak zorunda kalacaktır.

10. Gun-jou

Gun-jou

Cilt / Bölüm: 5 / 30

Tür: spor, komedi, seinen, yaşamdan kesitler, koşu

Yıl: 2011-2014

Çizer: Sakamoto Kou , Kirihara Idumi (I Want to Eat You Pancreas)

Yayın: Big Gangan

 

Yomogihara Michi, ince ve uzun bacaklı bir kızdır. Yurtdışında yaşamaktadır. Bacaklarını kamufle etmek için motorsiklet kullanmaktadır. Hayranı olduğu idolle tanışmak için Japonya'ya döner ama işler istediği gibi gitmez.

11. Karate Shoukoushi Kohinata Minoru

Karate Shoukoushi Kohinata Minoru

Cilt / Bölüm: 50 / 500

Tür: spor, seinen, dövüş sanatları

Yıl: 2003-2012

Çizer: Saruwatari Tetsuya

Yayın: Weekly Young Jump

 

 

Minoru Kohinata, Reinan Üniversitesine yeni başlamış bir öğrencidir. Atletizme dövüş sanatlarını kompoze ettiği bir teknik kullanmaktadır. Ancak bu teknik akademik bir teknik olmadığı için jimnastik kulübünden kovulur. Çocukluk arkadaşı Nana'yı bir durumdan kurtaracakken başı sıkıştığı anda karate experi Mutou Ryuuji tarafından kurtarılır. Böylece İkinci Karete Kulübüne girer.

12. Kokou No Hito

Kokou No Hito

Cilt / Bölüm: 17 / 170

Tür: spor, seinen, drama, psikolojik, dağcılık

Yıl: 2007-2011

Çizer: Sakamoto Shinichi

Yayın: Weekly Young Jump

 

Buntaro Mori, liseye başlar. Yalnız olmaktan başka hiçbir şey istemediği için öğretmenlerini dinlemez ve dersleri de asar. Bir gün Miyamoto Hajime, ona okulun binasını tırmanmak üzere meydan okur. Buntaro okulun binasını tırmandıktan sonra hayatında ilk kez yaşadığını hissetmektedir. Böylelikle tırmanıcılıkla ilgilenmeye başlar. Böylelikle başkaları ile uyum içinde yaşamayı öğrenecektir. 

13. Koori no Kiss de Toroketai

Koori no Kiss de Toroketai

Cilt / Bölüm: 1/5

Tür: spor, shoujo, artistik patinaj

Yıl: 2005

Çizer: Asami Miyabi

Yayın: Sho-Comi

 

Sugimura Nozomi, çocukluk arkadaşı Hyoudo Rei ile birlikte artistik patinaj sporuna oldukça ilgilidir. Çocukken gelecek kariyerlerini de bu spor üzerine kurmayı planlamışlardır. Ancak Rei yaşadıkları yerden taşınmıştır. Nozomi lise eğitimi için artistik patinaj sporu ile ilgilenen insanların tercih ettiği bir okul seçer. Orada Rei ile tekrar karşılaşacaktır ancak ne var ki Rei bu hayalden vazgeçmiştir. Nozomi buna rağmen artistik patinaj kulübüne girecek ve Rei'yi partneri olmaya ikna etmeye çalışacaktır.

14. Moon Land

Moon Land

Cilt / Bölüm: 9 / 79

Tür: spor, shounen, okul hayatı, jimnastik

Yıl: 2018-2020

Çizer: Yamagishi Sai

Yayın: Shounen Jump +

 

Mitsuki Amahara, ortaokullu hırslı bir jimnastik sporcusudur. Üçüncü sınıfta girdiği yarışmada ünlü bir kulübün üyesi olan Sakura Dogase'nin performansını görünce neye uğradığına şaşırır. Hırslı olsa da yolun daha çok başında olduğunu fark eden Mitsuki, hayallerini gerçekleştirmek için neler yapacaktır?

15. Purikyuu

Purikyuu

Cilt / Bölüm: 1 / 5

Tür: spor, shoujo, okul, okçuluk

Yıl: 2005

Çizer: Motomi Kyousuke (Dengeki Daisy, Beast Master)

Yayın: Betsucomi

 

Katsuragi Anna, hayalini kurduğu balede uğradığı başarızlıktan sonra baleyi bırakan bir öğrencidir. Lisede arkadaşının kendisini kandırması üzerine okçuluk kulübüne girmek durumunda kalır. Çocukluk rakibi Jinnai'yi bulabilecek midir?

16. Robot x Laserbeam

Robot x Laserbeam

Cilt / Bölüm: 7 / 62

Tür: spor, shounen, komedi, golf

Yıl: 2017-2018

Çizer: Fujimaki Tadatoshi (Kuroko no Basuke)

Yayın: Weekly Shounen Jump

 

Duyguları olmadığı için sınıf arkadaşları tarafından Robo-kun diye çağrılan ana karakterimiz, en yakın arkadaşı sayesinde golf ile tanışır. Kişiliği nasıl şekillenecektir?

17. Rookies

Rookies

Cilt / Bölüm: 24 / 233

Tür: spor, shounen, okul, beyzbol

Yıl: 1998-2003

Çizer: Morita Masanori

Yayın: Weekly Shounen Jump

 

Koichi Kawato, beyzbol kulübü serserilerden oluşan adı bu konuda nam salmış Futakotamagawa Lisesi'ne yeni başlamış Japonca öğretmenidir. Beyzbol takımı resmi bir maçta olay çıkardığı için bir yıllığına tüm spor müsabakalarından men edilmiştir. Kulüp üyeleri Kawato'nun rehberliğinde Koshien adında yeni bir hedefe yönelecektir ve bu yolda onları çok fazla engel beklemektedir.

18. RRR

RRR

Cilt / Bölüm: 10 / 106

Tür: spor, seinen, dram, boks

Yıl: 2007-2009

Çizer: Watanabe Jun

Yayın: Young Magazine

 

Rikitaro rock star olmak isteyen bir müzisyendir. 27 yaşına kadar uğraşsa da hayalleri ondan uzaklaşmıştır. Ooshi üç kez boks şapiyonu olmuş emekli bir boksördür. Eğlence dünyasına adım atmıştır ve boksla ilgili realty showlar düzenlemektedir. İkisi de içinde bulunduğu boşlukta süzülürlerken bir günyolları kesişir. Birbirlerinin hayatlarını dinledikten sonra Ooshi, Rikitaro'nun ünlenmesi için imaj değişikliğine gitmesi gerektiğini düşünür. Bunun içinde daha iyi bir vücutla başlaması gerektiğinden onu kendi gösterilerini düzenlediği boks salonuna davet eder. Burada boks ile tanışan Rikitaro, Ooshi'den bile daha başarılı bir boksör olacaktır.

19. Juuni-banme no Tenshi (The 12th Angel)

Juuni-banme no Tenshi (The 12th Angel)

Cilt / Bölüm: 1 / 5

Tür: spor, seinen, dram, baseball

Yıl: 2009

Çizer: Augustine MANDINO II, Kobato TEIKA

Yayın: ?

 

John Harding, karısı ve çocuğunu kaybettikten sonra tüm yaşama isteği gitmiştir. İntihara kalkıştığı bir sırada bir arkadaşı ona engel olur ve onu kentin küçükler ligi takımına koç olması için ikna eder.

20. Tough

Tough

Cilt / Bölüm: 39 / 426

Tür: spor, seinen, dövüş sanatları

Yıl: 2003-2012

Çizer: Saruwatari Tetsuya

Yayın: Weekly Young Jump

 

Niyazawa Kiichi, mafya adına yeraltı ringlerinde boy gösteren bir dövüşçüdür. Karışık bir dövüş sanatı kullanarak rakiplerini yener. Amacı kazandığı para ile hasta olan babasının tedavi masraflarını karşılamaktır. Mafya kontrolündeki bu dövüşler ne yazık ki içinde hile de barındırmaktadır. Kiichi ise bu yollara başvurmayan, rakibini alın teri ile yenmeye çalışan nadir bir dövüşçüdür. Babasını hastanelik eden kişileri bulup onlardan intikam almaya çalışırken bu hilelerle nasıl başa çıkacaktır?

 

Bu serinin 3 bölümlük OVA'sı olsa da tüm hikaye ile listeye almaya uygun gördük.

 

Peki sizlerin bu listeye ekleyeceği tamamlanmış spor mangaları var mı?

Faydalı ve eğlenceli içerik üretmeye çalışan birisi...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları