Kaguya-sama Love is war mangasının yaratıcısı Aka Akasaka emekli oluyor
Kaguya-sama Love is war mangası geçtiğimiz hafta final yapmıştı.

Geçen hafta çarşamba günü Kaguya-sama: Love is War mangasının finalini yapan Akasaka perşembe günü manga sanatçılığını bırakacağını ve yazmaya odaklanacağını duyurdu.(Akasaka yaptığı açıklamada “gensaku” kelimesini kullanmıştı, bu kelimenin anlamı “orijinal çalışma’’ anlamına gelmektedir fakat manga sektöründe, manganın çizimini yapmak yerine hikayeyi yazmak anlamına geliyor)  Kaguya-sama: Love is War ve We want to talk about Kaguya onun çizdiği son manga serisi oluyor.

 

 Ayrıca çizim yapmayı rahatlatıcı bir hobi olarak devam etmeyi planladığını ekledi.

 

Aka Akasaka busca artistas para ilustrar su nuevo manga!
Akasaka son yıllarda Mengo Yokoyari'nin çizdiği Oshi no Ko gibi diğer insanların çizdiği manga için hikaye yazmaya daha fazla odaklandı. Ayrıca daha önce Hikaru Sugii'nin yazdığı Sayonara Piyano Sonatı mangasını çizmişti. Bu yılın başlarında, Shueisha'nın Young Jump dergisi yeni bir manga sanatçısı için seçmeler düzenledi ve seçilen kişi, Akasaka ile yeni bir manga üzerinde çalışma fırsatı buldu.

 

Akasaka, Mayıs 2015'te Shueisha'nın Miracle Jump dergisinde yayınlamaya başlamıştı daha sonra Mart 2016'da  Young Jump yayınlamaya devam etti. Shueisha, 19 Ekim'de serinin 27.cildini yayınladı. 19 Aralık'ta 28.cildi yayınlayacak.


Akasaka ve Yokoyari, Oshi no Ko mangasını Young Jump dergisinde Nisan 2020’de yayınlamaya başladılar. Shueisha manganın 9.cildini geçen ay yayınladı. Manga serisinin yakında animesi çıkacak.

 

19 yaşında hititoloji öğrencisi ama ne yaptığı ya da ne okuduğu hakkında hiçbir fikri yok. Yalan dünya ve kedilere bayılır. I'm fine diyip fine olmayan bir infp. Soru sormak isterseniz kapısı her zaman açıktır <3

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://bakim.turkanime.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları